خدمات چاپ در تبریز - رسام وب
چاپ سررسید اختصاصی در تبریز
می 10, 2017
طراحی کاتالوگ در ارومیه
طراحی کاتالوگ در ارومیه
ژوئن 18, 2017
نمایش همه

خدمات چاپ در تبریز

چاپ در تبریز,نمونه کار طراحی لوگو

رسام وب

چاپ در تبریز

چاپ در تبریز

کلمه چاپ و شکل قدیمی‌ تر آن «چهاپ» برگرفته از واژهٔ مغولی چاو می دانند که به معنی «فشردن سطحی بر سطح دیگر» است. هم چنین چاپ در زبان تُرکی، کوبیدن و حرکت مداوم همراه با کوبش معنا می شود. چاپ در لغت نیز به‌معنی نقش، اثر، مُهر و نشان است و در متن های گوناگون کلمات طبع ، باسمه و تافت به‌عنوان هم معنی آن استفاده شده است. چاپ به صورت کلی شامل انتقال نوشته ها، تصاویر، اعداد و علائم بر روی یک فرم و سطح است.

چاپخانه نیز به‌ معنی محل چاپ کردن و در متن های مختلف کلمات مطبعه، دارالطباعه و باسمه‌خانه به‌عنوان مترادف آن استفاده شده است. چاپخانه مکانی است که از عهده انجام کارهای چاپی بر روی کاغذ و سایر اشیاء از طریق انواع چاپ برآید و چاپ کتاب، نشریات، در آنجا صورت گیرد. امروزه، چاپ به عنوان یک اصل مهم در صنعت نامیده می‌شود که بخش اصلی صنعت نشر و فعالیت‌ های اداری و حکومتی را در بر می گیرد.

انواع چاپ

چاپ با توجه به آنچه چاپ می شود و آنچه که بر آن قرار است چاپ شود، انواع مختلفی دارد. روش های مهم چاپ عبارتند از:

چاپ افست: معمولا برای تبلیغات و انتشارات مورد استفاده قرار می گیرد.

چاپ فلکسو: معمولا در بسته‌بندی بیشتر صورت می گیرد.

چاپ هلیوگراور: معمولا برای بسته‌بندی انجام می گیرد.

چاپ سیلک اسکرین: معمولا در تبلیغات چاپ های تفکیکی بیشتر استفاده می شود.

چاپ لتر پرس: از روش‌های چاپ برجسته و قدیمی‌ترین روش‌های چاپی است.

چاپ دیجیتال: برای همه مصارف، اداری و تبلیغاتی در تیراژ پایین کاربرد دارد.

نحوه ی انجام انواع چاپ

چاپ برجسته: در این نوع از چاپ، سطح چاپ شونده به صورت برجسته است. باتوجه به برجسته بودن چاپ رنگ را به خود گرفته و به کاغذ انتقال می دهد. قابل ذکر است است که در این روش سطح برجسته باید برعکس طرح و نقش مورد نظر باشد تا بعد از چاپ شدن بر روی کاغذ به طور صحیح شکل گیرد.

چاپ گود: در این چاپ نقش‌ها و تصاویر در سیلندر استوانه‌ای که سطح چاپ شونده نام دارد، به حالت فرو رفته اند. این روش چاپ دارای کیفیت بالایی است ولی به علت هزینه بالایی که دارد برای کارهای با تیراژ بالا استفاده می شود؛ مثل تمبر، اسکناس و…

سیلندر چاپ گود دارای دو نوع مختلف است:

– بر کل قسمت های سیلندر ریخته‌گری انجام می‌شود و بعد از اتمام چاپ دوباره ذوب می شود.

-فقط رویهٔ سیلندر که نقش ها در آن به حالت فرورفته‌اند تغییر می‌کند و بعد از هر بار چاپ فقط این رویه عوض می‌ شود. سطح تصاویر یا حروف چاپ افست نام دارد.

_در این روش سطح چاپ شونده نه حالتی برجسته و نه فرورفته دارد. هم چنین با کمک خاصیت مواد، حروف و تصاویر مرکب را به خود جذب نمی‌کنند. این شیوه را می توان تکامل یافته لیتو گرافی یا چاپ سنگی دانست. در این روش که سطح چاپی صاف است نقش ابتدا از لوحهٔ فلزی به استوانه لاستیکی انتقال داده می‌شود و سپس از روی آن به کاغذ منتقل می‌ شود.

صفحهٔ فلزی چاپ (زینک) به دور یک استوانه لاستیکی بسته می‌شود. دو غلتک که یکی آغشته به مرکب و دیگری آغشته به آب است به علت اینکه تضاد بین آب و چربی باعث می‌گردد نقش روی زینک مرکب بگیرد و قسمت‌ های دیگر مرکب را جذب خود نکنند. با این روش چاپ با ۴ رنگ اصلی و استفاده از ترام، تمام رنگ‌ها ساخته می‌گردد.

انواع چاپگر

-چاپگرهای جوهر افشان: یکی از چاپگرهای رایج هستند. یک کاتریج به عنوان منبع رنگ در این چاپگر در نظر گرفته می شود که بر روی صفحه ای عمل چاپ انجام می شود، حرکت می کند و جوهر از نازل های بسیار ریز بر روی صفحه می ریزد و عمل چاپ انجام می گیرد.

-چاپگر تصعید رنگ: نوعی چاپگر رایانه ای است که گرما وسیله انتقال رنگ بر روی صفحه های مختلف پلاستیکی، کاغذچاپگر وپوستر و…است. چاپ معمولا در دفعات مختلف با قرار دادن یک رنگ با استفاده از نوار یا ریبون با صفحات رنگی صورت می گیرد.

در چاپگرهای تصعیدی رنگ‌های سی ام وای او به کار برده می شود. در این چاپگرها رنگ سیاه به خاطر شفافیت عکس بعد از روکش کاری حذف می شود. روکش لایه نازکی است که عکس چاپ شده را از رنگ پریدگی در زیر نور ماوراء بنفش و در هوای آزاد حفظ می کند و در عین حال عکس را ضد آب می شود. اغلب چاپگرهای تصعیدی برای چاپ عکس طراحی و استفاده می شوند. در چاپگر تصعیدی رنگ حرارت می بیند تا به گاز تبدیل شده و بعد  بر روی سطح چاپ افشانده شود.رنگ در ابتدای  عملیات چاپ بر روی یک نوار سلفونی که لایه ایست پلاستیکی با بنیان سلولزی ذخیره شده‌است. این نوار  سه صفحه رنگی مجزا ( سیان، مجنتا، و زرد ) و یک صفحه روشن دارد که دارای موادی جهت روکش کاری پایانی  عکس است.هر صفحه رنگی معمولا  به اندازه کاغذی است که چاپ بر روی انجام می شود‌.

نقش چاپ در تبلیغات و ابزارهای تبلیغاتی

امروزه تبلیغات نقش بسیار مهمی در رشد بازاریابی و افزایش فروش دارند. راه های مختلف تبلیغاتی نیز روز به روز در حال گسترش هستند و در این میان چاپ و تبلیغات رابطه ای تنگاتنگ بایکدیگر و صنعت دارند. در زیر به چاپ برخی از ابزار های تبلیغاتی کارا و سودمند که از جمله خدمات چاپ در تبریز است می پردازیم.

چاپ فولدر در تبریز

طراحی فولدر در تبریز طراحی فولدر در تبریز
چاپ فولدر می تواند با توجه به نوع کاربردش بر دو طرف آن انجام گیرد. چاپ فولدر معمولا از جنس هایی مثل گلاسه مات یا براق با گرماژ gr300-gr350، کاغذ کتان، مقوای پشت طوسی صورت می گیرد. از جمله مراحلی که برای تکمیل کردن چاپ فولدر انجام می شود، استفاده  از روکش های سلفونی و uv، لمینت، طلا کوب، برجسته سازی با لترپرس و انواع برش های خاصی است که با توجه به نوع کارکرد در نظر گرفته می شود. در شروع چاپ فولدر تبلیغاتی به طراحی فولدر و قالب فولدر  اهمیت داده می شود و سپس برای تهیه زینگ به لیتو گرافی فرستاده می شود و بعد نسبت به کاغذ فولدر به چاپخانه مربوطه ارسال می شود و کار چاپ با نظارت خاص طراح و مشتری صورت می گیرد. در نظارت بر چاپ سایز و رنگ بندی اهمیت زیادی دارد و بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.بعد از چاپ طرح متناسب با قالب فولدر که از قبل آماده شده به همراه نمونه ای از کاغذ چاپ شده به قالب ساز داده می شود تا قالب مناسب را بسازد. بعد از ساخت قالب با دستگاه لترپرس یا دایکات طرح برش می خورد و در مرحله نهایی اگر نیاز به چسب باشد بر روی فولدر صحافی انجام می گیرد.در زمینه چاپ فولدر در تبریز می توانید با تیم رسام وب در ارتباط باشد.

چاپ کاتالوگ در تبریز

طراحی کاتالوگ در تبریز طراحی کاتالوگ در تبریز

ازجمله موارد مهم برای چاپ کاتالوگ مناسب و باکیفیت  می توان به موارد زیر اشاره نمود:

_مطالب در طراحی کاتالوگ باید طوری  قرار بگیرند که علاوه بر رساندن مفهوم و هدف کار مخاطب را برای مطالعه تمامی موارد تشویق نماید و در این راستا  چاپ و نوع چاپ بسیار مهم و دارای اهمیت است.

_صفحه‌ بندی اصولی و درست (در زمان طراحی باید با ترتیب انجام گیرد تا زمان چاپ مشکلی به وجود نیاید و کار به درستی صورت پذیرد.)

_چاپ کاتالوگ که مهم‌ترین بخش پیدایش یک کاتالوگ ماندنی است باید با استفاده از رنگ‌های شفاف و بسیار باکیفیت صورت گیرد تا مخاطب میل مطالعه آن را پیدا کند ماندگاری بالایی را در نزد مشتریانتان داشته باشد.جهت چاپ کاتالوگ در تبریز با تیم ما تماس بگیرید.

چاپ کارت ویزیت در تبریز

طراحی کارت ویزیت در تبریز طراحی کارت ویزیت در تبریز
چاپ کارت ویزیت بر روی انواع سلفون مات،براق،سلفون مات دور گرد uv موضعی،سلفون مات دورگرد، کتان آلمانی 300 گرمی، کتان سایز بزرگ، کتان دور گرد، لمینت مات دور گرد موضعی، لمینت مات دورگرد مربعی، لمینت براق دورگرد،pvc، مقوای فانتزی و… انجام می گیرد. قابلیت لایه حفاظتی جهت تثبیت رنگ کارت و چاپ بارکد به صورت همزمان با چاپ نیز قابل توجه و اهمیت است‌.شما مشتریان عزیز می توانید انجام تمامی امورات چاپ کارت ویزیت در تبریز را به ما بسپارید.

چاپ انواع لیبل کاغذ پشت چسب‌دار در تبریز

طراحی لیبل در تبریز طراحی لیبل در تبریز

چاپ لیبل می‌تواند بر روی کاغذهای مختلف پشت چسب‌دار همانند کاغذ (مات و براق)، حرارتی، متالایز، ترانسپارنت، متال و … به همراه پوشال برداری، دایکات و اسلیت صورت پذیرد.جهت چاپ لیبیل در تبریز با ما در ارتباط باشد.

چاپ سررسید اختصاصی در تبریز

مواردی از جمله ابعاد،طراحی صفحات،رنگ چاپ،کاغذ و… در طراحی وچاپ سر رسید تاثیر گذار است.جهت چاپ سر رسد اختصاصی در تبریز با ما تماس بگیرید.

شما عزیزان برای سفارش چاپ در تبریز ، چاپ کاتالوگ ، فولدر، لیبل سر رسید ، کارت ویزیت در تبریز و طراحی سایت در تبریز می توانید با تیم رسام وب تماس گرفته و تمامی خواسته ها وسوالات خود را مطرح سازید یا به صورت آنلاین با ما در ارتباط باشید. با ارتباط آنلاین و تماس می توانید از نحوه انجام کار و قیمت ها نیز به طور دقیق مطلع شوید.

نویسنده: مهری رقمی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هشت =