طراحی کاتالوگ در ارومیه - رسام وب
چاپ در تبریز,نمونه کار طراحی لوگو
خدمات چاپ در تبریز
می 10, 2017
طراحی لوگو در ارومیه
طراحی لوگو در ارومیه
ژوئن 18, 2017
نمایش همه

طراحی کاتالوگ در ارومیه

طراحی کاتالوگ در ارومیه

طراحی کاتالوگ در ارومیه

طراحی و چاپ کاتالوگ در ارومیه

از ارکان اصلی یک کسب و کار حرفه ای نحوه معرفی محصولات و حرفه به مشتریان آن است . معرفی درست و دقیق نقش مهمی در جلب نظر مشتری و افزایش فروش دارد. از جمله راه هایی که امروزه برای معرفی کردن حرفه و محصولات یک شرکت طراحی و چاپ کاتالوگ است. با استفاده از کاتالوگ می توان تمامی ویژگی و مشخصات کار خود را به صورت کامل به مخاطبان خود معرفی نمود. کاتالوگ مناسب دارای ظاهری زیبا و در عین حال با کیفیت بوده و می تواند برای مدت زمان طولانی در بین مشتریان شما باقی بماند.
طراحی کاتالوگ برای افراد و شرکت هایی که به عنوان رابط بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان هستند،صورت می گیرد. در واقع کسانی که خریداران عمده یا افرادی که نقش فروشنده یا واسطه بین ارائه دهنده خدمات و دریافت کننده آن را بر عهده دارند. کاتالوگ ها دربرگیرنده اطلاعات مهم و سودمندی برای چنین افرادی هستند. برای نمونه اگر شما دارای کارخانه تولید کننده محصولات و مواد آرایشی و بهداشتی هستید،طراحی کاتالوگ شما باید برای واسطه های پخش و داروخانه ها انجام گیرد. در یک کاتالوگ می توان کلیه تولیدات کارخانه از قبیل صابون،کرم،شامپو،رنگ مو و…را در نظر گرفت. طراحی کاتالوگ ها می تواند به صورت جداگانه و مخصوص برای هر محصولی صورت گیرد و در آن ها زیر شاخه و شکل های مختلفشان نام برده شود. مشخصاتی مثل قیمت محصول،تعداد محصول،سایز و اندازه محصول،تنوع رنگی محصول به همراه درج کد کالا برای انتخاب راحت مشتری مدنظر قرار گرفته می شود. به کارگیری و جا گیری صحیح هریک از این ویژگی ها در جذب نظر مشتری تاثیر به سزایی دارد.

کاتالوگ با بروشور چه تفاوتی دارد؟

اغلب مردم بدون این که به محتوا توجهی داشته باشند کلیه راهنماهایی که به صورت کتابچه و کیفیت کاغذ و چاپ مناسب طراحی شده باشند را کاتالوگ می نامند. هم چنین به راهنماهایی که به صورت تک برگی با کاغذهای نازک تر تهیه شده باشند بروشور می گویند.

از جمله تفاوت های بین کاتالوگ و بروشور عبارتند از:

در طراحی کاتالوگ به کلیات کار و محصول در جنبه های بازاریابی و جذب مشتری توجه می شود اما در طراحی بروشور بیشتر به جزییات و اطلاعات فنی و نحوه صحیح استفاده از محصول مدنظر قرار می گیرد.
به طور کلی از کاتالوگ برای برای آشنایی مشتری با ویژگی های کلی محصولات ولی از بروشور برای جزییات و راهنمایی مشتری برای به کارگیری صحیح محصول کمک گرفته می شود.
در طراحی کاتالوگ از تصاویر بیشتری برای معرفی بهتر محصولات استفاده می شود و در طراحی بروشور علاوه بر تصاویر از نقشه های شماتیک کالا برای راهنمایی مصرف کنندگان کالا نیز کمک گرفته می شود.

چاپ بروشور در ارومیه

از موارد مهم در چاپ کاتالوگ با کیفیت و مناسب عبارتند از:
۱_نحوه قرار گیری مطالب در طراحی کاتالوگ باید به شکلی باشد که کاربر را ترغیب برای مطالعه تمامی موارد کند که چاپ نوع چاپ در این موضوع بسیار حائز اهمیت است.
۲_صفحه بندی صحیح و مناسب در زمان طراحی باید با ترتیب و اصول خاصی صورت گیرد تا موقع چاپ مشکلی به وجود نیاید و ترتیب کار به صورت صحیحی انجام گیرد.
۳_در چاپ کاتالوگ استفاده از رنگ های با کیفیت و شفاف دارای اهمیت فراوانی است. چاپ کاتالوگ از مهم ترین فرایند های پیدایش آن است و باید طوری انجام گیرد که برای مدت زمان بیشتری در بین مشتریان ماندگار شود.
۴_استفاده از روکش مناسب که می تواند از جنس سلفون یاuvباشد باید بتواند رضایت مشتری را به خود جلب کند.
بیشترین روکش هایی که برای چاپ و طراحی کاتالوگ مورد استفاده قرار می گیرند شامل موارد زیر می باشند:
۱_سلفون مات سرد
۲_سلفون براق سرد
۳_سلفون مات حرارتی
۴_سلفون براق حرارتی
۵_uvبراق
۶_uvمات

۵_مرحله آخر چاپ کاتالوگ که شامل صفاحی برش و خط تا می شود باید به صورتی دقیق و تمیز برش داده شود و خط تا طوری باشد که لبه های دقیقا بر روی هم بیفتند و منطق باشند.

انواع کاتالوگ در ارومیه

بیشتر کاتالوگ ها به صورت منگنه،سیمی و چند لت در کاغذ های بالای ۲۰۰ گرم چاپ و تهیه می گردند.
معرفی کاتالوگ ها به دو صورت زیر انجام می گیرد:
-ابزاری برای معرفی و مطرح سازی یک کالا از چند کالای تولید شده به صورت تک محصولی
-معرفی و مطرح کردن چند محصول جدید با عملکردهای مختلف به شکل چند محصولی

شما همشهریان عزیز جهت مشاوره در امر  طراحی لوگو در ارومیه و طراحی سایت در ارومیه همچنین سئو سایت در ارومیه می توانید با دفتر فروش رسام وب در ارومیه تماس حاصل فرمایید.
نویسنده :مهری رقمی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *