طراحی سایت پزشکی - رسام وب

طراحی سایت پزشکی و پزشکان

طراحی وب سایت پزشکی طراحی سایت پزشکی[/caption]

با گذر زمان ،نیازها و خواسته های مردم نیزحالتی پیشرفته به خود گرفته اند و همه به دنبال آنند که به راحتی تمامی نیازهای خود را برطرف کنند و دراین میان اینترنت آسان ترین راه حل ممکن می باشد.مسائل و موضوع جامعه پزشکی نیز جدا ازاین امر نیست و افراد زیادی روزانه به دنبال کسب اطلاعات درمورد بیماری خود هستند و در آخر با آشنا شدن با یک وب سایت پزشکی مطالب موردنظر خود را می خوانند وگاهی نیز آن را به سایر دوستان وآشنایان خود نیز معرفی می کنند.در طراحی یک سایت ایده آل چندین مهارت لازم است تا با یکدیگر تشکیل یک سایت عالی را بدهند.(برای مطالعه مقاله مهارت های لازم در طراحی سایت به این صفحه مراجعه کنید)
یک پزشک،بیمارستان و کلینیک پزشکی با دارا بودن سایت اختصاصی برای خود می تواند اطلاعات و رزومه کاری خورد را به راحتی در اختیار مردم قراردهد  و باعث آشنایی بیماران با خود و تخصص کاری اش شود. شما می توانید درسایت پزشکی خود زمان های ویزیت بیماران خود رابه صورت روزانه ثبت نمایید و بیماران شما به راحتی از زمان های خالی مطب شما مطلع شوند و بدون اتلاف هیچ گونه وقتی زمان ویزیت خود را انتخاب کنند و به مطب پزشکی شما مراجعه کنند.طرح پرسش و پاسخ درسایت که می تواند جذابیت سایت شما را دو چندان کند و شما می توانید به صورت آنلاین از سوالات بیماران خود مطلع شوید و به آن ها پاسخ دهید و در برخی موارد آنان را دعوت به ملاقات حضوری کنید.
سایر امکانات و از جمله ماژول هایی که می توان در طراحی وب سایت پزشکی و پزشکان درنظرگرفت عبارتند از :
1-مشخص نمودن زمان ویزیت بیماران با تعیین وقت قبلی درکلینیک یا مطب پزشکی (رزرواسیون آنلاین)
2-صفحه وب مجزا برای مقالات علمی و پژوهشی
3-ثبت آدرس کلینیک یا مطب شما بر روی نقشه گوگل (google map)
4-بخش درباره ما و شرح فعالیت ها وتخصص های کلینیک یا پزشک
5-نظرسنجی از بیماران
6-بخش گالری تصاویر از بخش های مختلف کلینیک یا مطب پزشکی شما (که حتی می تواند در قالب تور مجازی نیز طراخی شود)
۷- پرسش وپاسخ آنلاین برای جوابدهی به سوالات بیماران و مراجعه کنندگانتان دروب سایت شما
و سایرامکانات که باتوجه به نوع خواسته ی شما می تواند به طراحی افزوده شود.

بهینه سازی(سئو) سایت پزشکی

شما مرحله اول که طراحی وب سایت می باشد را انجام داده اید حال نیاز به معرفی هر چه بهتر سایت و نام خود در میان مردم دارید که بتواند کاربردی مفید را برای شما ایفا کند. ما با استفاده از ایده های جدید امروزی و تخصصمان سئو(بهینه سازی سایت)  رابه شما پیشنهاد می دهیم که با توجه به زمینه ی فعالیتتان بتوانید رتبه بندی گوگل سایت خود را بهتر کنید. قرارگیری در صفحات اول گوگل باتوجه به جست وجوی کلمات پرکاربرد و رقبای شما در این عرصه صورت می گیرد.
وب سایت پزشکی شما باید براساس جست وجوهای اینترنتی که درزمینه های مختلف صورت می گیرد در صفحه اول گوگل باشد و امکان معرفی تمامی خدمات و تخصص های شمارا برای بیننده به راحتی ممکن سازد و کلماتی از جمله قبیل روانشناسی، مرکز مشاوره،کلینیک زیبایی و… که می توانند جزو این جست وجو ها باشندکه همگی بستگی به تخصص و فعالیت شما و کلینیک پزشکی تان دارد.
به یاد داشته باشید که ۸۰درصد بازدیدکنندگان سایت ها از طریق موتورهای جست و جو گر هستند پس دراین میان سایت بهینه شده نقش و اهمیت خاصی پیدا خواهد کرد.یک سایت زمانی موفق می تواند باشد که علاوه بر راضی نگه داشتن بیماران سابق شما بتواند متقاضیان جدیدی را نیز برای شما فراهم کند.

بعد از جذب مخاطب به سایت شما به بررسی نحوه عملکرد مخاطب باید بپردازیذ یا به اصطلاح رفتار بازدید کننده گان سایت خود را بسنجید.( برای مشاهده مقاله رفتار بازدید کننده گان سایت به این قسمت مراجعه کنید)

رابط کاربری مناسب

هدف اصلی ما کسب رضایت مشتری و درنهایت جذب وی می باشد طوری که ما می خواهیم طراحی سایت به گونه ای باشد که بازدید کننده از همان بدو  ورود قصد خروج از سایت را نداشته باشد و ترغیب به ماندن در سایت و درنهایت یافتن هدف خویش باشد که این امر ملتزم رابط کاربری زیبا با دیزاین اختصاصی می باشد و باید توجه زیادی به آن نمود البته ماندن کاربر در سایت و رفع نیاز های آن از سایت مورد نظر به جز رابط کاربری نیازمند محتوای مفید سایت نیز می باشد نرخ تبدیل یک سایت نشان می دهد که تعداد مراجعه کننده به سایت نسبت به تعداد کسانی که به هدف خود ذسیده اند چگونه است(برای مطالعه مقاله نرخ تبدیل وب سایت به این قسمت مراجعه کنید).چیدمان درست بخش های مختلف سایت در کنار هم باید طوری باشد که بر جذابیت آن بیافزاید و ازاصول گرافیکی قوی و درست استفاده شده باشد.
به طورکلی موفقیت یک سایت بستگی کامل به این سه کلی امر دارد

مرحله اول:بهینه سازی(سئو) که شامل شناخته شدن سایت شما در صفحات اول گوگل می باشد

مرحله دوم:رابط کاربری مناسب که باید باعث جذب بازدیدکنندگان و نگه داشتن کاربران در سایت با استفاده از سرعت لود بالا،گرافیک وطراحی زیبا باشد.

مرحله سوم:محتوای مفید سایت باعث خواهد شد تا کابر به هدف خود از سایت رسیده و مراجعه به آن را افزایش دهد.

بسیاری از پزشکان عزیز و کلینیک های پزشکی قبلا اقدام به طراحی سایت کرده اند و پرسشهایی در مورد طراحی مجدد سایت می کنند که اگر سایت را تغییر دهیم محتوا چه خواهد شد و سوالاتی از این قبیل جهت پاسخ به این پرسش ما مقاله ای در مورد طراحی مجدد وب سایت نوشته ایم که می توانید سوالات خود را آنجا بیابید.
برای کسب اطِلاعات بیشتر و مشاوره در مورد طراحی سایت می توانید با تیم فنی مهندسی رسام وب تماس حاصل فرمایید و تمامی سوالات خود را مطرح سازید.
نویسنده مهری رقمی