چاپ سررسید اختصاصی در تبریز - رسام وب
طراحی فولدر در تبریز
طراحی فولدر در تبریز
آوریل 24, 2017
چاپ در تبریز,نمونه کار طراحی لوگو
خدمات چاپ در تبریز
می 10, 2017
نمایش همه

چاپ سررسید اختصاصی در تبریز

سررسید اختصاصی در تبریز

چاپ سررسید اختصاصی در تبریز

معرفی انواع مختلف سررسید

سررسیدها بر اساس نوع جنس جلد، صفحات، چاپ، اندازه (قطع) چاپ و نوع صحافی دسته‌بندی می شوند.

دسته بندی با اندازه (قطع)

1-سررسید وزیری: معمولاً در اندازه 24×177 سانتی‌متر (کاغذ B5) چاپ و تولید می شود.

2-سررسید رقعی: در اندازه 21×15 سانتی‌متر (کاغذ A5) چاپ می شود.

3-سررسید مدیران: مدل تشریفاتی سررسیدها است که در سایز 34×244 یا 21 ×5/29 سانتی‌متری چاپ می شود.

4- سررسید جیبی: در سایزهای مختلف 10 ×155 یا 5/10×88/14 سانتی‌متری چاپ می شوند.

5-سررسید پالتویی: در سایز 17 ×12 تا 13×22 سانتی‌متری چاپ می شوند.

6-سررسید خشتی: به شکل مربع و به اندازه تقریباً 21×211 سانتی‌متر چاپ می‌شود.

سررسید اختصاصی در تبریز

معمولاً سررسید یا سالنامه‌ها به صورت اختصاصی نیز برای شرکت ها و ارگان ها تهیه و چاپ می شوند که به آن‌ها سررسید یا سالنامه اختصاصی گویند.

برای چاپ سررسید اختصاصی از چند روش استفاده می‌کنند که عبارتند از:

-چاپ لوگو و شماره تلفن‌های مشتری (سفارش‌دهنده) روی جلد سررسیدهای از قبل تولیدشده انجام می گیرد. این کار به کمک چاپ سیلک، طلاکوب یا داغی صورت می گیرد.

_علاوه بر چاپ لوگوی سازمان یا شرکت روی جلد سالنامه می‌توان در تک تک صفحات داخلی نیز این کار را کرد؛ و نیز تعدادی صفحه تبلیغاتی از محصولات و خدمات سفارش دهنده تهیه کرده و به سررسید از قبل تولید شده افزود.

-یک سررسید طراحی و چاپ شده شامل بخش مقدمه، صفحات داخلی، صفحات تبلیغاتی، بخش پایانی و جلد است. این روش برای کارهای با تیراژ بالا مناسب بوده و نسبتاً به دو روش بالایی قیمت بالایی دارد. به‌ صورت کلی چاپ سررسید یا سالنامه اختصاصی همانند ‌ یک تبلیغ مناسب در هویت سازمانی شرکت تأثیر مثبت می گذارد.

انواع جنس سررسید

-سررسید سلفون

-سررسید چرمی

-سررسید ترمو

-سررسید ارگانایزر

-سررسید برجسته

انواع سررسید بر اساس روز و مدت

-سررسید روزانه یا یک روزه

-سررسید دو روزه

-سررسید هفتگی

-سررسید ماهانه

-سررسید دستیار

سررسیدهای مختلف بر اساس نوع کاغذ

  • کاغذ تحریر: این نوع کاغذ با گرماژ 700 گرم رایج‌ترین کاغذ مورد استفاده است که رنگ مغزی آن سفید بوده و بر روی طرح سررسید چاپ انجام می‌شود.

2-کاغذ کرم: این نوع کاغذ دارای مغزی کرم‌رنگ بوده و با همان گرماژ 700 گرم در چاپ سررسید استفاده می‌شود. در این نوع کاغذ انعکاس نور کمتر است و هنگام مطالعه چشم دیرتر خسته می‌شود.

انواع چاپ سررسید

سررسید تک رنگ: تمامی المان‌ها صفحات تک رنگ چاپ می‌شوند مثلاً یک سررسید آبی می‌تواند از طیف آبی پررنگ تا کم رنگ را ر صفحات خود دارا باشد.

سررسید دو رنگ: با استفاده از دو رنگ مختلف و به صورت جدا کار چاپ انجام می‌گیرد.

توضیح: رنگ در دسته‌بندی سررسیدها در چاپ مربوط به صفحات داخلی آن است که شامل نمایش روزهای مختلف است. جلد سررسید می‌تواند به صورت تک، دو و چهار رنگ طراحی شود. به‌طورکلی سررسید با صفحات داخلی چهار رنگ چاپ نمی‌شود مگر اینکه طراحی اختصاصی برای شرکت یا سازمانی صورت گیرد.

انواع صحافی سررسیدها

1-صحافی دوخت: در این صحافی برگه‌های تاخورده فرم‌های چاپ به هم دخته می‌شوند و به جلد سررسید وصل می‌شوند. این صحافی رایج‌ترین نوع صحافی است.

2-صحافی فنری و فنر دویل: در این صحافی از رول‌های فنر بر روی برگه‌های پانچ شده سررسید استفاده می‌شود که کیفیت مناسبی دارد و از صحافی دوخت گران‌تر است.

3-صحافی کلاسوری: در این صحافی برگه‌های سررسید پانچ شده و با کمک گیره‌های فلزی به جلد وصل می‌شوند. مزیت این صحافی در لت گذاری است که به‌آسانی می‌توان تعداد دلخواه لت و برگه به سررسید افزود.

چاپ سررسید در تبریز

موارد زیر را می‌توان در طراحی و چاپ اختصاصی مؤثر دانست:

-ابعاد، جلد، طراحی صفحات، رنگ چاپ، کاغذ اختصاصی، برش کاغذ، نوع قالب و… که به‌طور اختصاصی با توجه به نظر و نیاز سفارش‌دهنده طراحی و چاپ می‌شود و سررسید را اختصاصی می‌کند.

فروش سررسید اختصاصی در تبریز

قیمت سررسید درخواستی با توجه به نوع انتخابی و سفارش شما برآورد می‌شود تیتراژ بالا جهت سفارش مقرون‌ به‌ صرفه است و فروش و سفارش به‌راحتی انجام می‌گیرد.

شما مشتریان عزیز می‌توانید جهت سفارش هدایای تبلیغاتی در تبریز، طراحی و چاپ کاتالوگ، بروشور، لیبل در تبریز و هم‌چنین برای سفارش طراحی سایت در تبریز با تیم رسام وب تماس گرفته و از نحوه انجام کار و قیمت‌ها به‌طور کامل مطلع شوید.

نویسنده: مهری رقمی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =