عکاس صنعتی در تبریز - رسام وب
طراحی لوگو در تبریز
طراحی لوگو تبریز
نوامبر 7, 2016
ضریب تبدیل سایت
رفتار بازدید کنندگان سایت
نوامبر 13, 2016

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی در تبریز

هنر عکاسی یکی از پرطرفدارترین وزیباترین هنرها محسوب می شود و همیشه جایگاه خوبی در میان مردم داشته و دارد.عکاسی نیز هم مانند سایر رشته ها به شاخه های مختلفی  تقسیم می شود و هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند، یکی از این دسته ها عکاسی صنعتی می باشد که خصوصیات متفاوتی را نسبت به خود رشته ی عکاسی دارا می باشد.عکاسی  صنعتی باید تمام ویژگی های یک عکس حرفه ای را داشته باشد چرا که یک عکس صنعتی بنا به سفارش  یک  سازمان یا شرکت صورت می پذیرد و محصولات، کارکنان ، فرایند های تولید و تجهیزات سازمانی در یک عکس صنعتی به نمایش درمی آیند.حال ممکن است گستره فعالیت سازمان وسیع تر باشد و داشتن عکس های خوب صنعتی اهمیت به سزایی در این زمینه دارد که بازخورد جهانی عکس را مطرح می سازد.

درعکاسی صنعتی تمام جزئیات محصول و کالا ی سازمان به نمایش درمیاید و کیفیت عکس بالایی را می طلبد و در این زمینه تجهیزات خاص و مهم عکاسی و نورپردازی مورد نیاز است که باید تهیه شوند.عکاسی صنعتی  باید  تمامی مولفه ها و ویژگی های یک عکس حرفه ای را داشته باشد.

تنها استفاده ی عکاسی صنعتی معرفی کالا و خصوصیات آن نیست بلکه هدف اصلی  ترغیب و جذب نظر مشتری نیزمی باشد و باید طوری باشد که  باعث افزایش فروش کالای مورد نظر نیز شود. یک عکس صنعتی نقش یک تیزر را دارد که باید تاثیر مثبت درکالا داشته باشد ( نمایش واضح و زیبا از کالا در زوایای مختلف ).عکاسی صنعتی می تواند ازمواد غذایی،محیط ،پوشاک،تبلیغاتی ، هوایی، زیور آلات،پانوراما  و تور مجازی باشد.

برخی ازعکاسان صنعتی با فراهم کردن دکور و زمینه ای ساده عکس را از چهره بی روح وآزار دهنده خارج می سازند و باعث زیباتر شدن عکس می شوند اما برخی دیگر در این مورد زیاده روی کرده و با پیچیده کردن فضای دکور باعث می شوند از از اهمیت عکس کاسته شود و بیشتر توجه ها به سراغ دکور و فضای پشت صحنه عکس رود و این هیچ گونه کاربردی  برای کالا و محصولی که از آن عکس گرفته شده نخواهد داشت.

عکاسی که صنعتی باشد تفکر و اندیشه انسان  هیچ گونه  تصرفی در آن ندارد یا اگر دارد این تفکر صرفا برای سامان دادن به عکس طبق روش های آزموده  شده است و به این منظور که  عکس از جهت تکنیک مشکلی نداشته باشد.نوردهی یا نور پردازی دقیق و اصولی باشد کاردبندی برا اساس معیارهای اصلی درست باشدو….

در این عکاسی عکاس همانند صنعتگری است که باعث خلق یک عکس زیبا و دقیق می شود و علاقه های زیادی این گونه عکس ها را می پسندند و باعث جلب رضایت آن ها می شود. تعاریف از یک عکس خوب با توجه به نظریات متخصصان هر رشته متفاوت است ولی به طور کلی نمی توان تعریف دقیق و جامعی از یک عکس خوب داد.

یکی از عناصر مهم طراحی گرافیک عکاسی  محسوب می شود .عکاسی تبلیغاتی که در بین مردم همان عکاسی صنعتی نام برده می شودبسیار متفاوت است  در واقع می توان عکاسی صنعتی را در بخش عکاسی از فعالیت های شرکتی  تولیدی وخدماتی جا داد.گستره فعالیت عکاسی صنعتی بسیار وسیع  است چراکه تنوع خدمات و محصولات که در کشور سازنده و یا کشوری که به عنوان مصرف کننده است نیز مطرح خواهد شد.

کاربرد اصلی عکس صنعتی  اینگونه است که موضوع موردنظر را از جلوه های بهتری برخوردار سازد و قطب اصلی این عکاسی صنعت است هدف برقرای ارتباط با خریدار محصول را دنبال می کند(به اصطلاح با بیننده ی عکس حرف می زند).عکس گرفتن از یک محصول عکاسی از فرآورده ها و محصولات یک کارخانه و شرکت یکی از از کاربردهای مهم عکاسی صنعتی محسوب می شود.تمرکز و توجه بر بخش های دیگر از محصول نیزا مهم و حائز اهمیت است مثل دیزاین محصولات و عمق رشته های یک فرش و حتی موارد مصرف یک فراورده .در عکاسی صنعتی تبلیغاتی حسی  که می توان از یک محصول به دست آورد نیز به نمایش در میاید و باید بسیار دقیق و جزئی عکاسی شود که نیازمند لنزهای مایکرو می باشد و از نزدیک عکس گرفته می شود.

تیم فنی رسام وب با دارا بودن  افراد متخصص در زمینه اجرای تور مجازی در تبریز ، طراحی وب سایت در تبریز ، طراحی لوگو در تبریز را آغاز نموده است و چه بسا صنعتگران و تولیدی های محترم تبریزی بتوانند محصولات خود را به خوبی به نمایش عموم مردم در بیاورند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مطرح کردن سوالات خود می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هشت =