چاپ در ارومیه - رسام وب
شرکت-تبلیغاتی-در-تبریز
شرکت تبلیغاتی در تبریز
جولای 31, 2017
شرکت تبلیغاتی در ارومیه
کانون تبلیغاتی در ارومیه
آگوست 9, 2017

چاپ در ارومیه

چاپ در ارومیه

واژه چاپ امروزی و چهاب گذشته الهام گرفته از واژه مغولی چاو به معنای فشردن سطحی بر سطح دیگر است. کلمه چاپ در زبان ترکی نیز به معنی کوبیدن و حرکت مداوم همراه با کوبش است. از نظر لغوی چاپ به معنای نقش، اثر، مهر و نشان است و در بسیاری از متن هاکلماتی از قبیل طبع، باسمه و تافت به عنوان هم معنی کلمه چاپ به کار برده شده است. به طور کلی چاپ را می توان به عنوان راهی برای انتقال نوشته ها، تصاویر، اعداد و علائم بر روی یک سطح یا فرم دانست. از محلی که در آن کارهای چاپ را انجام می دهند به عنوان چاپ خانه یاد می شود و کلمات مطبعه، درالطباعه و باسمه خانه نیز به عنوان هم معنی آن استفاده می گردد. به طور کلی یک چاپ خانه خوب باید بتواند محیطی برای انجام کارهای چاپی بر روی اشیا و کاغذ را ایجاد کرده و چاپ کتاب و نشریات در آن صورت گیرد. جایگاه چاپ در صنعت امروزی بسیار بالا بوده و به عنوان بخش اصلی صنعت نشر و فعالیت های اداری و حکومتی نقش مهمی را ایفا می کند.

انواع چاپ در ارومیه

نوع چاپ با توجه به آنچه چاپ می گردد و آن چیزی که بر آن چاپ می شود، تعیین می گردد.
راهکارها و روش های مختلفی برای چاپ مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از:
۱_چاپ افست: این نوع چاپ برای تبلیغات و انتشارات کاربرد دارد.
۲_چاپ فلسکو: اغلب در بسته بندی ها مورد استفاده قرار می گیرد.
۳_چاپ هیلوگراور: این نوع از چاپ نیز مانند چاپ فلسکو در بسته بندی ها کاربرد فراوانی دارد.
۴_چاپ سیلک اسکرین: بیشتر اوقات برای تبلیعات چاپ های تفکیکی استفاده می گردد.
۵_چاپ لتر پرس: به عنوان روشی قدیمی و چاپ برجسته کاربرد دارد.
۶_چاپ دیجیتال: برای تمامی مصارف، اداری و تبلیغاتی در تیتراژپایین به کار برده می شود.

روش انجام چاپ

چاپ برجسته: سطح چاپ شونده به صورت برجسته کار می شود. به علت برجسته بودن سطح چاپ رنگ را به خود گرفته و سپس به کاغذ انتقال می دهد. در این چاپ سطح برجسته برعکس طرح و نقش مدنظر کار می شود تا پس از چاپ بر روی کاغذ به شکل صحیح تشکیل گردد.
چاپ گود: در این دسته از چاپ تصاویر و نقش ها در سیلندر استوانه ای که سطح چاپ شوند نامیده می شود به حالت فرو رفته طراحی می گردد. چاپ گود به علت هزینه زیادی که دارد برای کارهای با تیراژ بالا مثل چاپ اسکناس و تمبر کاربرد دارد.
سیلندرهایی که در چاپ گود مورد استفاده قرار می گردد در نوع مختلف ساخته می شوند که عبارتند از:
۱_ ریخته گری در تمامی قسمت های سیلندر انجام می گردد و و پس از پایان چاپ مجدد ذوب می شود.
۲_تنها رویه سیلندر (نقش های فرو رفته) تغییر می کنند و پس از اتمام هر چاپی فقط این رویه تعویض می گردد.
چاپ لیتوگرافی یا چاپ سنگی: در این نوع از چاپ حالت های برجسته یا فرورفته کاربردی ندارند. حتی خاصیت مواد، تصاویر و حروف مرکب را به خود جذب نمی کنند. اغلب این روش را تکامل یافته لیتوگرافی یا چاپ سنگی می دانند. در این نوع روش سطح چاپ صاف است و نقش مدنظر ابتدا از لوحه ای فلزی به استوانه لاستیکی منتقل می گردد و بعد از آن بر روی کاغذ شکل می گیرد. زینک یا همان صفحه فلزی حول یک استوانه لاستیکی بسته می شود. غلتک ها یکی آغشته به مرکب و دیگری آغشته به آب خواهد بود. تضاد بین آب و چربی موجب می گردد تا نقش روی صفحه فلزی مرکب بگیرد تا بخش های دیگر مرکب را به خود جذب نکنند. در این روش به کمک ۴ رنگ اصلی و بهره گیری از ترام می توان تمام رنگ ها را ساخت.
انواع چاپگر
_چاپگرهای جوهر افشان: از رایج ترین چاپگرها به شمار می روند. در این نوع چاپگر یک کاتریج به عنوان منبع رنگ در نظر گرفته می شود و بر روی صفحه ای که عمل چاپ انجام می گردد حرکت می کند و جوهر از نازل های بسیار ریز بر روی صفحه ریخته می شود و کار چاپ انجام می گردد.
_چاپگر تصعید رنگ: چاپگری رایانه ای است که انتقال رنگ از طریق گرما بر روی صفحه های مختلف پلاستیکی، کاغذ چاپگر و پوستر صورت می پذیرد. اغلب چاپ در دفعات مختلف با قراردادن یک رنگ با کمک نوار یا ریبون با صفحات رنگی انجام می شود. در این نوع چاپگر ها رنگ های سی ام وای او استفاده می شود. در چاپگرهای تصعیدی رنگ مشکی به علت شفافیت عکس پس از روکش کاری حذف می گردد. روکش به عنوان لایه ای نازک عکس چاپ شده را از رنگ پریدگی در برابر نور ماوراء البنفش در هوای آزاد در امان نگه می دارد و نقش ضد آب را نیز ایفا می کند. از چاپگرهای تصعیدی برای چاپ عکس استفاده می شود. در این چاپگرها ابتدا رنگ حرارت دیده تا به گاز تبدیل گردد و بعد روی سطح چاپ افشانده می شود. در مراحل ابتدایی چاپ رنگ بر روی نواری سلفونی که به صورت لایه ای پلاستیکی با بنیان سلولزی است ذخیره می شود. نوار سلفونی دارای سه صفحه رنگی مجزا (سیان، مجنتا و زرد) و یک صفحه روشن است که مواد موجود در آن برای روکش پایانی عکس استفاده می شود. ابعاد صفحه های رنگی دقیقا به اندازه کاغذی می شود که چاپ بر روی آن انجام می گردد.
اهمیت و نقش چاپ در تبلیغات و ابزارهای تبلیغاتی
از گزینه های موفقیت یک تجارت موفق بهره گیری از تبلیغات مختلف است. تبلیغاتی که روز به روز در حال گسترش هستند و در این بین چاپ نیز نقش مهمی را در تبلیغات و صنعت ایفا می کند. در این مقاله به چاپ برخی از مهم ترین ابزارهای تبلیغاتی می پردازیم.

چاپ فولدر در ارومیه

چاپی که بر روی فولدر انجام می گیرد ممکن است به صورت تک رویه یا دو رویه باشد. چاپ فولدر معمولا بر روی گلاسه های مات، براق، کاغذ کتان، مقواهای پشت طوسی با گرماژ gr300_gr350 انجام می پذیرد. با توجه به نوع کارکرد محصول، مراحل مختلفی مثل استفاده از لمینت، طلاکوب،uv روکش های سلفونی و برجسته سازی با لترپرس و انواع برش براب تکمیل چاپ فولدر صورت می گیرد. در ابتدای چاپ فولدر تبلیغاتی به نوع طرح فولدر و قالب آن توجه بیشتری می شود و بعد از آن برای آماده سازی زینگ به لیتوگرافی میفرستند و پس از آن نسبت به کاغذ فولدر به چاپخانه مدنظر ارسال می شود و عملیات چاپ با نظارت خاص طراح و مشتری انجام می گیرد. سایز و رنگ بندی در مرحله نظارت بر چاپ اهمیت زیادی دارد و مورد توجه قرار می گیرد. پس از چاپ طرح مناسب با قالب فولدر تبلیغاتی که از پیش تهیه شده به همراه نمونه ای از کاغذ چاپ شده به قالب ساز ارائه می گردد تا بتواند قالب مناسب را بسازد. پس از ساخت قالب به کمک دستگاه لترپرس یا دایکات طرح برش می خورد و در مرحله آخر در صورت نیاز به چسب بر روی فولدر صحافی صورت می گیرد.

چاپ کاتالوگ در ارومیه

موارد مهمی در چاپ کاتالوگ حائز اهمیت است که عبارتند از:
_قرارگیری اصولی و متناسب مطالب در کاتالوگ علاوه بر رساندن مفهوم کار نقش بسیاری در ترغیب مشتری برای خوانش آن دارند، از این رو چاپ و نوع آن بسیار اهمیت دارد.
_باید در زمان طراحی کاتالوگ صفحه بندی با اصول مناسب و به ترتیب صورت گیرد تا دچار ایراد چاپی نشود و کار به طور صحیح انجام گردد.
_استفاده از رنگ های با کیفیت و شفاف در هنگام چاپ کاتالوگ تاثیرگذار است ک می تواند میل به مطالعه در مشتریان و مخاطبان را به طور چشمگیری افزایش دهد.

چاپ کارت ویزیت در ارومیه

چاپ کارت ویزیت می تواند بر روی مقوای فانتزی،pvc, لمینت دور براق گرد، لمینت مات دورگرد مربعی، لمینت مات دور گرد موضعی، کتان دور گرد، کتان سایز بزرگ، کتان آلمانی ۳۰۰ گرمی، سلفون مات دورگرد، سلفون مات دورگرد uv موضعی، انواع سلفون مات و براق و… صورت پذیرد.
بهره گیری از لایه حفاظتی برای ثابت کردن رنگ کارت و چاپ بارکد به طور همزمان با چاپ نیز بسیار مهم است.

چاپ لیبل در ارومیه

مرحله چاپ لیبل می تواند بر روی کاغذهای مختلف پشت چسبدار مثل کاغذهای مات و براق، حرارتی، متالایز، ترانسپارت، متال و… به همراه پوشال برداری، دایکات و اسلیت انجام گیرد.

چاپ سر رسید اختصاصی در ارومیه

ابعاد، طراحی صفحات، رنگ چاپ و کاغذ و… در طراحی و چاپ یک سررسید اختصاصی نقش بسیار مهمی دارند.
شما مشتریان گرانقدر برای سفارش چاپ در ارومیه، چاپ کاتالوگ، فولدر، لیبل، سررسید، کارت ویزیت در ارومیه و طراحی سایت در ارومیه می توانید با دفتر فروش رسام وب در ارومیه تماس حاصل فرموده و تمامی سوالات و خواسته هایتان را مطرح نمایید.
نویسنده: مهری رقمی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *