چاپ در اردبیل - رسام وب
کانون تبلیغاتی در اردبیل
نوامبر 12, 2017
طراحی سایت ارزان در اردبیل
نوامبر 21, 2017
نمایش همه

چاپ در اردبیل

چاپ-در-اردبیل-80x80

چاپ در اردبیل

چاپ در اردبیل

ریشه کلمه چاپ به چهاب در گذشته و واژه مغولی چاو بر می گردد. در معنای کلی چاپ یعنی فشردن سطحی بر سطح دیگر.
در زبان ترکی چاپ به کوبیدن و حرکت مداوم همراه با کوبش معنا می شود. چاپ در مفهوم لغوی نیز نقش، اثر، مهر و نشان است. حتی در برخی از متن ها واژه هایی مثل طبع، باسمه، تافت به جای چاپ مورد استفاده قرار گرفته اند.

هدف از چاپ و چاپخانه

هدف از کاربرد چاپ انتقال تصاویر، نوشته ها، عدد ها و علائم بر روی یک فرم یا سطح است. درالطباعه، باسمه خانه، مطبعه یا چاپ خانه به محلی گفته می شود که در آن کار چاپ انجام می گردد. چاپ خانه مناسب جایی است که توانایی فراهم کردن محیطی برای چاپ بسیاری از کارها و نشریات و کتاب را داشته باشد. اهمیت چاپ امروزه در صنعت و تبلیغات بسیار مهم و با ارزش بوده و نقش مهمی را در روند کار ها ایفا می کند.

انواع چاپ در اردبیل و کاربرد آن ها

انواع چاپ با بررسی چیزی که چاپ می شود و آن چیزی بر روی آن چاپ انجام می گردد، تعیین می شود.
از جمله راهکارهای رایج در چاپ و انواع آن عبارتند از:
۱_ چاپ افست
کاربرد این چاپ برای تبلیغات و انتشارات است.
۲_ چاپ فلسکو
در انواع بسته بندی ها کاربرد دارد.
۳_ چاپ هیلوگراور
همانند چاپ فلسکو در بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد.
۴_ چاپ سیلک اسکرین
اغلب برای تبلیغات چاپ های جدا و تفکیکی کاربرد دارد.
۵_ چاپ لتر پرس
از روش های قدیمی و چاپ برجسته به شمار می رود.
۶_ چاپ دیجیتال
در مصارف اداری و تبلیغاتی با تیتراژ پایین استفاده می شود.

انواع روش انجام چاپ در اردبیل

• چاپ برجسته
سطوح چاپ شونده برجسته است و به دلیل برجسته بودن سطح چاپ رنگ را به خود می گیرد و بعد به کاغذ منتقل می کند. در چاپ برجسته سطح آن بر عکس طرح و نقش مورد نظر کار می شود تا پس از چاپ بر روی کاغذ کار صحیح انجام شود.
• چاپ گود
در این نوع نیز چاپ نقش ها و تصاویر در سیلندر های استوانه ای در سطح چاپ شونده به حالت فرو رفته طراحی می گردند. چاپ گود گران قیمت بوده و برای چاپ اسکناس و تمبر به کار برده می شود.

سیلندرهای مورد استفاده در چاپ گود شامل موارد زیر می شود:

۱_ عملیات ریخته گری در تمامی بخش های سیلندر صورت می گیرد و بعد از اتمام چاپ دوباره ذوب می شود.
۲_ فقط رویه سیلندر یا به عبارتی نقش های فرو رفته تغییر می کنند و بعد از پایان هر چاپی تنها این رویه عوض می شود.
• چاپ لیتوگرافی یا همان چاپ سنگی
حالت های فرو رفته و برجسته در این نوع چاپ نقشی ندارند. به گونه ای که خاصیت مواد، تصاویر و حروف مرکب را به خود جذب نمی کنند که بیشتر اوقات چاپ سنگی یا لیتوگرافی نامیده می شود. در این نوع ترفند چاپ سطح چاپ صاف است و نقش مد نظر در ابتدا از لوحه ای فلزی به استوانه لاستیکی انتقال داده می شود و پس از آن بر روی کاغذ شکل می گیرد. صفحه فلزی یا به عبارت دیگر زینک حول یک استوانه لاستیکی بسته می گردد که موجب می شود تا یکی از غلتک ها به جوهر و دیگری به آب آغشته شود. تضاد موجود بین چربی و آب باعث می گردد تا قسمت های مختلف مرکب را به خود جذب نکنند. در این ترفند با کمک چهار رنگ اصلی و با استفاده از ترام رنگ ها ساخته می شود.

انواع چاپگر در چاپ اردبیل

۱_ چاپگرهای جوهر افشان
از نوع معمول و رایج چاپگر هستند. کاتریج منبع رنگ بوده و بر روی صفحه ای که کار چاپ انجام می شود حرکت می کند. در این حین جوهر از نازل های بسیار ریز بر روی صفحه ریخته شده و کار چاپ انجام می شود.
۲_ چاپگر تصعید رنگ
از نوع رایانه ای بوده و انتقال رنگ توسط گرما بر صفحه های متفاوت پلاستیکی، کاغذهای چاپگر و پوستر ها انجام می شود. بیشتر چاپ در زمان های گوناگون و دفعات زیاد با تعبیه یک رنگ با کمک ریبون یا نوار با صفحات رنگی انجام می گردد. نوع رنگ های چاپگر تصعیدی سی ام وای او است. روکش محافظ باعث نگهداری مناسب رنگ در برابر نور ماوراءالبنفش در هوای آزاد می گردد و هم چنین نقش ضد آب را دارد. برای چاپ عکس از این چاپگرها استفاده می شود. برای انجام چاپ ابتدا رنگ حرارت داده شده و به گاز تبدیل می گردد و سپس بر روی سطح چاپ افشانده و پخش می شود. در مراحل ابتدایی کار رنگ در نوار سلفونی که لایه ای پلاستیکی با بنیان سلولزی است ذخیره می شود. این نوار سلفونی دارای رنگ های مجزا سیان، مجنتا و زرد است و یک صفحه روشن برای روکش نهایی عکس کاربرد دارد. ابعاد صفحات رنگی با اندازه کاغذی که چاپ بر رویش انجام می شود برابری می کند.

اهمیت چاپ در ابزارهای تبلیغاتی

تجارتی موفق خواهد بود که دارای تبلیغات اصولی و موفق باشد. تبلیغاتی که با انواع ابزارها و روش ها روز به روز در حال افزایش است؛ اما مسئله بسیار مهم در کیفیت یک ابزار تبلیغاتی نوع چاپ و کیفیت آن است. در این مقاله سعی شده است به چاپ برخی از مهم ترین ابزارهای تبلیغاتی در اردبیل پرداخته شود.به طور مثال چاپ هدایای تبلیغاتی در اردبیل باعث خواهد شد تا نام شما برای مشتریان تکرار شود با انتخاب روش ها و اصول برندینگ میتوان به نتایج خوبی دست یافت.

چاپ فولدر در اردبیل

چاپ در اردبیل و ابزار تبلیغاتی مانند فولدر به صورت دو رویه یا تک رویه انجام می شود. گلاسه های براق، مات، کاغدهای کتان، مقواهای پشت توسی با گرماژ ۳۵۰_۳۰۰ گرم انجام می شود. کارکرد محصول تاثیر زیادی در مراحل انجام کار دارد. استفاده از لیمینت، طلاکوب،uv روکش های سلفونی و برجسته سازی با لترپرس و برش های مختلف برای تکمیل چاپ فولدر صورت می پذیرد.
برای شروع کار به نوع طراحی فولدر و قالب آن توجه زیادی می شود. سپس برای آماده کردن زینگ به لیتوگرافی ارسال شده و بعد کاغذ چاپ انتخاب و به چاپخانه فرستاده می شود. مراحل چاپ با نظارت جدی طراح و حتی خود مشتری اجرا می شوند. بعد از این که طرح مناسب چاپ شد آن را به همراه قالب و کاغذ چاپ به قالب ساز تحویل می دهند تا قالب را آماده کند. در مراحل بعدی ساخت قالب با کمک دستگاه لترپرس یا دایکات برش زده می شود و در آخر نیز چنان چه نیاز به چسب باشد بر روی فولدر صحافی انجام می شود.

چاپ لیبل در اردبیل

چاپ یک لیبل بر روی انواع کاغذهای متفاوت پشت چسبدار مانند کاغذهای براق و مات، حرارتی، متالایز، ترانسپارت، متال و … همراه با پوشال برداری، دایکات و اسلیت صورت می پذیرد.

چاپ کارت ویزیت در اردبیل

کارت ویزیت با امکان چاپ بر روی انواع مقواهای فانتزی،pvc, لمینت دور براق گرد، لمینت مات دور گرد مربعی، لمینت مات دورگرد موضعی، کتان دور گرد، کتان سایز بزرگ، کتان آلمانی ۳۰۰ گرمی، سلفون مات دور گرد، سلفون مات دور گرد uv موضعی و انواع دیگر سلفون های براق و مات وجود دارد.
هم چنین استفاده از لایه محافظتی برای ثابت کردن رنگ کارت و چاپ بارکد به طور همزمان با چاپ الزامی و مهم است.

چاپ کاتالوگ در اردبیل

در چاپ کاتالوگ موارد خاصی دارای ارجحیت هستند و باید مورد توجه قرار گیرند:
۱_ طراحی و قرارگیری مناسب محتوا در کاتالوگ علاوه بر رساندن مفهوم کار تاثیر و نقش بسیار مهمی در ترغیب مشتری برای خوانش آن دارد که چاپ نیز مهم است.
۲_ صفحه بندی کاتالوگ بایستی با اصول و تناسبات مناسب در هنگام طراحی انجام شود تا در چاپ مشکلی پیش نیاید.
۳_ بهره گیری از رنگ های شفاف و با کیفیت به هنگام چاپ کاتالوگ در جذب مخاطب برای مطالعه آن تاثیر گذار است.

چاپ سررسید اختصاصی در اردبیل

از مهم ترین ویژگی های چاپ سررسید اختصاصی در اردبیل طراحی صفحات، ابعاد، رنگ چاپ و کاغذ و… است که باید مورد توجه قرار بگیرند.
شما مشتریان عزیز جهت سفارش چاپ در اردبیل که می تواند در موضوعات کاتالوگ، فولدر، لیبل، سر رسید، کارت ویزیت و طراحی سایت در اردبیل باشد می توانید با دفتر فروش رسام وب تماس حاصل کرده و سوالاتتان را مطرح کنید.
نویسنده: مهری رقمی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *