عکاسی صنعتی در ارومیه - رسام وب
طراحی کارت ویزیت در ارومیه
طراحی کارت ویزیت در ارومیه
جولای 5, 2017
طراحی اپلیکیشن در ارومیه
طراحی اپلیکیشن در ارومیه
جولای 11, 2017
نمایش همه

عکاسی صنعتی در ارومیه

عکاسی صنعتی در ارومیه

عکاسی صنعتی در ارومیه

عکاسی صنعتی در ارومیه

عکاسی از آن دسته هنرهای پر مخاطب و طرفدار بوده که همیشه در حال پیشرفت و بهتر شدن است. این رشته هنری نیز مانند سایر هنر ها به شاخه های مختلفی تقسیم شده و هر یک ویژگی و خصوصیت خاص خود را دارند. عکاسی صنعتی یکی از این دسته ها است که ویژگی های متفاوتی نسبت به خود رشته عکاسی دارا است. عکاسی صنعتی به سفارش شرکت یا سازمانی برای نمایش محصولات، فرایندهای تولید و تجهیزات سازمانی انجام می شود. برای همین باید تمامی ویژگی های عکس حرفه ای در این عکاسی موجود باشد. چنان چه زمینه فعالیت سازمانی بسیار گسترده باشد اهمیت عکس های صنعتی آن بیشتر شده و بازتاب جهانی خواهد داشت.

اهداف عکاسی صنعتی

در یک عکس صنعتی تمام جزئیات محصول و کالای شرکت به نمایش در میاید. کیفیت بالای عکس صنعتی از خصوصیات اصلی آن است. برای به تحقق رساندن این ویژگی تجهیزات خاص و مهم نورپردازی و عکاسی ضروری است. در یک عکاسی صنعتی با کیفیت باید تمامی مولفه ها و خصوصیات یک عکس حرفه ای مدنظر قرار گرفته شود. تنها هدف عکاسی صنعت معرفی کردن محصولات و خصوصیات آن ها نمی باشد بلکه یکی از اهداف اصلی عکس های صنعتی جذب و ترغیب مشتری است. جذب نمودن مشتریان باعث افزایش فروش و پیشرفت کاری شما خواهد شد. یک عکس صنعتی عملکردی مشابه تیزر دارد که باید موجب ایجاد تاثیر مثبت در کالا شود. ویژگی هایی مانند واضح بودن و حفظ زیبایی کالا اهمیت ویژه ای در نظر بیننده دارند. از عکاسی صنعتی می توان در صنایع مواد غذایی، محیط، پوشاک، تبلیغات، هوایی، زیور آلات و پانوراما و تور مجازی استفاده کرد.

نکاتی در رابطه با عکاسی صنعتی

تعدادی از عکاسان صنعتی با آماده سازی دکور و زمینه ای ساده عکس را از حالت بی روح و آزار دهنده خارج کرده و موجب افزایش زیبایی عکس می گردند. تعدادی نیز در این کار زیاده روی کرده و با پیچیده و شلوغ کردن فضای دکور موجب سردرگمی مخاطب و کاهش اهمیت عکس می شوند. پیچیده کردن فضای دکور باعث می شود که بیشتر توجه ها به سمت دکور و فضای پشت صحنه برود و هیچ کاربردی برای کالا و محصولات ایجاد نشود. در عکاسی صنعتی تفکر و اندیشه انسان هیچ گونه تصرفی نداشته و یا اگر داشته باشد این تفکر فقط برای سامان دهی به عکس مطابق با روش های آزموده شده است و با این هدف که عکس صنعتی از لحاظ تکنیک دارای مشکل نباشد. نحوه نوردهی یا نور پردازی دقیق و اصولی و کادربندی بر اساس معیارهای اصلی صحیح باشد. عکاس صنعتی باعث آفرینش عکسی باکیفیت و هنری می شود که مورد پسند افراد زیادی قرار می گیرد. تعریفی از عکس خوب نمی توان ارائه کرد چون کاملا سلیقه ای بوده و نظر هر متخصصی متفاوت است ولی بی شک عکسی که بتواند مخاطبین زیادی را جذب خود کند از کیفیت بالایی برخوردار است. عکاسی تبلیغاتی تفاوت زیادی با عکاسی صنعتی دارد. عکاسی صنعتی جزئی از عکاسی فعالیت های شرکتی و تولید و خدماتی است. این نوع عکاسی گستره فعالیتی وسیعی دارد چرا که خدمات و محصولات در کشورهای سازنده و مصرف کننده دارای تنوع بالایی است و این ویژگی ها در عکس صنعتی مطرح خواهد شد.

کاربرد عکس صنعتی

هدف از به کارگیری عکس صنعتی جلوه سازی بهتر محصول و خدمات یک شرکت یا سازمان است. یک عکس صنعتی مناسب باید بتواند با خریدار محصول ارتباط برقرار کند و به اصطلاح با او حرف بزند. عکاسی از فرآورده ها و محصولات کارخانه ها از کارایی های مهم این نوع عکاسی است. تمرکز و توجه بر جزئیات محصول و دیزاین آن دارای اهمیت بوده و تاثیر بسیاری بر جذب نظر مشتری و ترغیب او برای استفاده از خدمات و محصولات شما دارد. عکاسی صنعتی اگر نیاز به دقت بالایی داشته باشد باید از لنزهای مایکرو استفاده شود. بی شک اگر از عکس های صنعتی با کیفیت و خوب برای معرفی شرکت و خودتان استفاده کنید با نتیجه بهتری مواجه خواهید شد.
تیم فنی مهندسی رسام وب با بهره گیری از افرادی مجرب و متخصص آماده خدمت به شما عزیزان است.جهت مشاوره در زمینه عکاسی صنعتی در ارومیه ، طراحی سایت در ارومیه با ما در ارتباط باشید و تمامی نیاز ها و خواسته هایتان را با ما در میان بگذارید.جهت ارتباط با ما می توانید با دفتر فروش رسام وب واقع در ارومیه تماس حاصل فرمایید.
نویسنده: مهری رقمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − پنج =