ثبت شرکت در تبریز  | رسام وب

ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت رسام وب باتجربه کافی در زمینه ثبت شرکت در تبریز و با در دست داشتن کادری قوی و مشاورین با تجربه در زمینه ثبت شرکت در تبریز با مسئولیت محدود ، ثبت شرکت سهامی خاص و عام و ثبت تغییرات شرکت در تبریز و تنظیمات صورت جلسه همچنین ارزیابی ، خرید و فروش انواع شرکت ، ثبت آرم(برند) و علامت تجاری به اشخاص حقیقی و حقوقی خدمات ارائه می دهد.

علم صنعت و تجارت روز به روز در حال پیشرفت و گسترش در شهرهای بزرگی همچون تبریز می باشد که فعالان و کارکنان در زمینه اقتصاد در تبریز برای اینکه بتوانند شرایط سالم و مناسبی برای رشد و توسعه ی کاری خود در نظر بگیرند باید از طریق مراجع قانونی اقدام به ثبت شرکت در تبریز نمایند ، زیرا که ثبت شرکت ریشه ی اصلی کار فعالان اقتصادی می باشد که نباید حذف شود . ثبت شرکت در تبریز می‌تواند شامل شرکت های طراحی وب سایت در تبریز ، شرکتهای سهامی عام و خاص و شرکت‌های تعاونی در تبریز و … می باشد بعد از اینکه افراد متقاضی اقدام به ثبت شرکت در تبریز نمودند و مراحل ثبت شرکت به پایان رسید از طریق مراجع ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری شماره ثبت و شناسه ملی که منحصر به شرکت مورد نظر می‌باشد برایشان داده می شود سپس اطلاعات تکمیلی را در کادر مشخص شده ارائه می دهند .
شرکت به چه مکانی گفته می شود ؟
شرکت یا کمپانی ، به انجمن یا بنگاه تجاری و یا یک شخص حقیقی یا حقوقی یا ترکیب هر دو را شامل می شود که در آن افراد و شرکا ، سود حاصل از کار خود را تقسیم می کنند .

ثبت شرکت  در تبریز چگونه انجام می شود؟

برای ثبت شرکت در تبریز  که می تواند تجاری یا غیر تجاری باشد افرادی که می‌خواهند شرکت را تاسیس کنند می‌توانند شخصا برای ثبت شرکت در تبریز اقدام نمایند و هم می‌توانند از طریق وکیلان با تجربه و مدرن برای این کار اقدام کنند که در هر دو صورت باید نوع فعالیتی که قرار است در شرکت مورد نظر انجام گیرد مشخص کنند ، با این کار قالب ثبتی مشخص می شود . پس ازاین مرحله باید برای شرکت  مورد نظر5 نام را در نظر بگیرند اولویت بندی کرده و به ترتیب عنوان می‌شود . سپس توسط اداره ثبت شرکت ها و موسسه غیر تجاری ، ثبت سامانه ای انجام می‌شود ، در این مرحله نیاز به افرادی که در این زمینه تجربه و تبحر داشته باشند می باشد . بعد از این مرحله و این که نام انتخاب شده تایید شود باید مدارکی را به اداره ثبت شرکت در تبریز ارسال کرد و آن ها پیگیری های لازم را انجام می دهند .

ثبت شرکت در تبریز از طریق اداره ثبت شرکت

بعد از اینکه فرد متقاضی ثبت شرکت نوع شرکت خود را مشخص کرد باید به اداره ثبت شرکت در تبریز مراجعه کنند و مدارکی که برای ثبت شرکت لازم است را تهیه کنند و تکمیل نماید و زمانی که هیچ گونه مشکل و منع در پرونده متقاضی مشخص نشد متصدی مورد نظر آگهی تاسیس را صادر می کنند  .

انواع شرکت و ثبت آن در تبریز

در تبریز و شهر های بزرگ به دلیل نیاز روز افزون به پیشرفت هدف ها و سیاست های اقتصادی ، نیاز به توسعه اقتصادی و خصوصی سازی می باشد و تقریبا اکثر فعالیت ها و کار ها به واحد های خصوصی واگذارمی شود که برای این کار اشخاص باید شرکت را ثبت نمایند و کار آفرینی انجام داده و اعمال بازرگانی را در دست بگیرند و کار را از حیطه ی دولت در آورند یا نقش دولت را کم رنگ تر نمایند و این وظیفه مراجع ثبت شرکت در تبریز و موسسات غیر تجاری می باشد که شرکت مد نظر را ثبت نمایند .
ثبت شرکت در تبریز زمانی صورت می گیرد که دو نفر یا بیشتر تصمیم می گیرند تا شرکتی را تاسیس کنند و برای این کار لازم و ضروری می باشد که مراحلی طی شود .

شرکت های قابل ثبت در تبریز

1) شرکت های سهامی در تبریز
2) شرکت هایی با مسئولیت محدود در تبریز
3) شرکت های تضامنی در تبریز
4) شرکت های مختلط غیر سهامی در تبریز
5) شرکت های مختلط سهامی در تبریز
6) شرکت های نسبی در تبریز
7) شرکت های تعاونی تولید و توزیع در تبریز

ثبت شرکت در تبریز با مسئولیت محدود

برا ی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تبریز نیاز به اقدام دو نفر یا بیشتر برای ثبت هست . سرمایه ثبت شرکت با مسئولیت محدود توسط موسسین باید تامین شود .
سرمایه نزد مدیر عامل می ماند و هر یک از شریکان به اندازه ی سرمایه ای که گذاشته اند متعهد می باشند .
در ثبت شرکت با مسئولیت محدود نباید اسم یکی از اعضا یا شرکا را به عنوان اسم شرکت انتخاب نمود زیرا شخص مورد نظر مسئولیت تضامنی در برابر شرکت می یابد و همچنین در ثبت شرکت ها با مسئولیت محدود ، باید عبارت مسئولیت محدود قبل یا بعد از نام شرکت عنوان شود .
برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید کل سرمایه اعلام شود و متن شرکت نامه تنظیم و امضا گردد .

ثبت شرکت های سهامی خاص در تبریز

برای ثبت شرکت با سهامی خاص کلیه ی سرمایه ی مورد نیاز برای بر پایی شرکت توسط موسسین تامین می شود و 35 درصد از کل سرمایه به نام ثبت شرکت به حسابی که اعلام می شود واریز می گردد و 65 درصد بقیه سرمایه در تعهد سرمایه داران می ماند . برای ثبت این نوع شرکت ها گواهی بانکی که نشان دهنده واریز 35 درصدی از سرمایه می باشد لازم و ضروری است .
در شرکت های سهامی خاص بعد از نام ثبتی شرکت باید عبارت سهامی خاص ذکر گردد . کمترین سرمایه در ثبت شرکت های سهامی خاص یک میلیون ریال می باشد .
تمامی شرکت های سهامی خاص باید یک جلد دفتر سهام جهت ثبت سهام شرکت تهیه نمایند و تمامی تغییرات سهام نیز در آن ثبت گردد .

شرکت های سهامی عام در تبریز

برای ثبت شرکت های سهامی عام در تبریز موسسین مقداری از سرمایه را خودشان و مابقی را از راه فروش سهام به مردم تامین می کنند . برای ثبت شرکت ها ی سهامی عام در تبریز باید از اداره ثبت شرکت ها اقدام نمود .

ثبت شرکت تضامنی در تبریز

ثبت شرکت های تضامنی با اسم و عنوان مشخص بین دو یا چند نفر شکل می گیرد . مسئولیت در این شرکت ها تضامنی می باشد و در صورتی که شرکت ها نتوانند با دارای های خود قرض ها و بدهی هایشان را پرداخت کنند هریک از شرکا مسئولیت های تضامنی را در برابر تعهدات شرکت بر عهده دارند .

ثبت شرکت های نسبی در تبریز

شرکت های نسبی برای انجام فعالیت های تجاری شکل می گیرند و موسسان آن از دو الی چند نفر می تواند باشد . هریک از شرکا در شرکت های نسبی به اندازه ی سهمی که می گذارند تعهد دارند . برای ثبت شرکت های نسبی باید سرمایه تماما پرداخت شود در غیر این صورت شرکت تاسیس و ثبت نمی گردد .

ثبت شرکت تعاونی در تبریز

در این شرکت ها سرمایه و ضمانت از طرف شرکا موثر نمی باشد و تعداد شرکا اهمیت دارد و به دونوع شرکت های تعاونی تولیدی و شرکت های تعاونی توزیعی می باشد .