پلمپ دفاتر در تبریز - رسام وب
طراحی و چاپ کاتالوگ در اردبیل
ژانویه 17, 2018
سئو-در-اردبیل-80x80
سئو در اردبیل
ژانویه 28, 2018
نمایش همه

پلمپ دفاتر در تبریز

پلمپ دفاتر

پلمپ دفاتر در تبریز

پلمپ دفاتر چیست؟ کلیه شرکت ها و موسسات اعم از فعال بودن یا غیر فعال بودن موظفند به منظور بررسی وضعیت حساب ها و اخذ مالیات دفاتر پلمپ شده اخذ نمایند و از این لحاظ به آن ها دفاتر پلمپ گفته می شود که صفحات این  دفاتر در اداره ثبت شرکت ها و اداره مالیات ها پلمپ می شوند.از این رو پلمپ  و شماره گذاری دفاتر تجاری که اساس حسابداری موسسات را تشکیل می‌دهند بسیار مهم می باشد.

برای اینکه دفاتر تجاری اعتبار و اهمیت و سندیت داشته باشند باید طبق قوانین تجاری وضع شده پیش روند.

بنابراین طبق مواد ۱۱ و ۱۲ قانون تجارت باید  دفاتر روزنامه و دارایی قبل از ثبت هرگونه معامله از طرف نماینده  اداره ثبت شماره گذاری و امضا و پلمپ شوند.

امروزه درخواست اخذ پلمپ دفاتر تجاری با توجه به سیستم اینترنتی به راحتی انجام می‌شود و افراد می‌توانند از طریق سامانه اداره ثبت شرکت ها این کار را به راحتی انجام دهند.

مراحل درخواست پلمپ دفاتر تجاری از طریق پرتال اداره ثبت شرکت ها :

برای درخواست پلمپ دفاتر تجاری اولین قدمی که باید برداشته شود مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکتها و قسمت پلمپ دفاتر تجاری می باشد .

اگر متقاضی پلمپ دفاتر تجاری شخص حقوقی ثبت شده در مرجع ثبت شرکت ها باشد باید در قسمت اطلاعات متقاضی پلمپ ، در بخش نوع شخص متقاضی ، قسمت مربوط به شخص حقوقی را انتخاب کنند و بعد تابعیت و شناسه ملی و شماره تلفن ثابت و کد پستی شخصیت حقوقی را وارد سامانه کنند.

در سامانه همچنین باید قسمت شروع سال مالی و ماه مالی را نیز تکمیل کنند و سپس اطلاعات آدرس محل دریافت دفاتر پلمپ شده را باید کامل نمایند.سپس در صفحه بعدی باید اطلاعات شخص حقوقی را تایید نمایند و بعد از آن به کاربران شماره پیگیری داده می‌شود.بعد از انجام مراحل گفته شده سمت تکمیل کننده اظهارنامه را از فهرست انتخاب می کنند و اطلاعات مربوط به یکی از اعضای هیئت مدیره را در سامانه قید می نمایند  و اسامی بقیه اعضای هیئت مدیره را مشخص می‌کنند و به گام بعدی می‌روند .  و در این مرحله هیئت مدیره را مشخص می‌نمایند و سمت اشخاص هیئت مدیره را تعیین می‌کنند و تاریخ شروع سمت را در سیستم نیز وارد می‌کنند.پس از آن وضعیت حدود حق  امضای اعضای هیئت مدیره و سمت عضو هیئت مدیره را مشخص می‌کنند.پس از اینکه تمامی مراحل طی شد،باید وارد صفحه تایید صحت اطلاعات شد و گزینه تایید اظهارنامه و مدارک مورد نیاز را انتخاب نمود.بعد از تکمیل اطلاعات و انجام کامل و صحیح مراحل اینترنتی ثبت باید اصل اظهارنامه پلمپ دفاتر مهر و امضا شده دریافتی از اینترنت را به همراه  سایر مدارک به اداره ثبت ارسال نمایند تا اداره پست دفاتر پلمپ را به آدرسی که در سامانه قید شده ارسال کنند .وپس از ارسال مدارک و گرفتن کد پیگیری باید گزینه پلمپ دفاتر را انتخاب کنند و پس از ارسال مدارک و پرداخت وجه اجازه پلمپ صادر می‌شود .

مدارک مورد نیاز برای درخواست پلمپ دفاتر ؟

اشخاص حقیقی که درخواست پلمپ دفاتر می‌کنند باید کپی  کارت ملی متقاضی را ارائه دهند و فتوکپی پروانه کسب و یا مجوز فعالیت کسب را نیز باید ارائه دهند .

اشخاص حقوقی که درخواست پلمپ دفاتر می‌نمایند ، باید کپی کارت ملی مدیر عامل شرکت یا مهر شرکت و همچنین روزنامه تاسیس شرکت و فتوکپی آخرین تغییرات ثبت شرکت در روزنامه رسمی در صورت وجود تغییرات را ارائه دهنده و وکالت نامه یا معرفی نامه برای نماینده در صورتی که وکیل یا نماینده برای پلمپ  دفاتر معرفی شده باشد ارائه دهند .

جهت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت در تبریز،پلمپ دفاتر در تبریز و انجام انواع امور ثبت با تیم رسام وب می توانید تماس حاصل فرمایید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سه =