ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز - رسام وب
ثبت-شرکت-سهامی-عام-در-تبریز-80x80
ثبت شرکت سهامی عام در تبریز
اکتبر 10, 2017
ثبت-موسسه-در-تبریز-80x80
ثبت موسسه در تبریز
اکتبر 12, 2017
نمایش همه

ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز

ثبت-شرکت-سهامی-خاص-در-تبریز-80x80

ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز

ثبت-شرکت-سهامی-خاص-در-تبریز

شرکت های سهامی خاص :
شرکت های سهامی به شرکت هایی گفته می شود که سهام آن ها قابل داد و ستد در بورس اوراق بها دار نمی باشد ولی به راحتی توسط مردم  قابل معامله می باشد . برای ثبت شرکت ها با سهامی خاص باید تمام سرمایه در موقع تاسیس توسط موسسین تامین و بخشی از سرمایه نیز باید در بانک سپرده  گذاری شد باشد.
در  شرکت های  با سهامی خاص ، مسئولیت سهام داران در مورد بدهی و اقراض شرکت محدود به مبلغ سرمایه گذاری شده در شرکت می باشد و درصورتی که سرمایه کفاف قروض شرکت را نداد شرکا مجبور نیستند اموال شخصی خود را در این راه بگذارند.
شرکت های سهامی خاص با حداقل سه نفر به ثبت می رسند و سهام نیز بدون اینکه در دفتر اسناد رسمی ثبت شود قابل نقل و انتقال می باشد و همچنین در این شرکت‌ها ۳۵ درصد از مبلغ اعلامی باید به صورت نقد به حساب شرکت واریز گردد و ۶۵ درصد در تعهد مابقی ظرف 5 سال تاییدیه بگیرد.
شرکت های سهامی خاص به شرکت های گفته می شود که حداقل سه نفر عضو داشته باشد و تمام سرمایه آن در موقع تاسیس شرکت منحصرا به وسیله ی موسسین تامین می شود.شرکت های سهامی شرکت بازرگانی محسوب می شوند و در زمره شرکتهای تجاری قرار می گیرند هر چند که در عمل  به انجام امور غیر تجاری پردازند. در شرکتهای سهامی خاص تعداد شرکا کمتر از شرکت های  سهامی عام می‌باشد و همچنین درشرکت های با سهامی خاص  مجمع عمومی وجود ندارد.
ویژگی های شرکت های سهامی خاص ؟
1- سرمایه لازم برای شرکت های سهامی خاص باید از یک میلیون ریال کمتر نباشد.
2- تعداد سرمایه گذاران و سهام داران و مدیران حداقل باید 3  نفر باشد و کمتر از آن امکان ندارد.
3- اوراق قرضه در شرکت های با سهامی خاص قابل انتشار نمی باشد.
4- نقل و انتقال در شرکت های باسهامی خاص باید زیر نظر مدیران و مجامع عمومی صاحبان سهام و موافقت آن ها صورت پذیرد و سهام شرکت نیز نمی تواند در بازار بورس معامله گردد و همچنین شرکت های سهامی خاص می توانند اوراق قرضه صادر نمایند.
5- در شرکت های سهامی خاص هر یک از صاحبان سهم به اندازه مبلغ اسمی خود مسئولیت دارند.
برای تاسیس و ثبت شرکت های سهامی خاص باید حتما کلمه یا عبارت خاص قبل از ذکر نام شرکت و یا بعد از آن عنوان شود و همچنین باید در کلیه قرار دادها و اساس نامه ها و نوشته جات شرکت نیز ذکر گردد .
برای انتخاب نام در شرکت های با مسئولیت محدود باید از نام و نام خانوادگی و همچنین اسم های خاص استفاده شود . اسم ها و نام هایی که برای شرکت ها با سهامی خاص پیشنهاد می شود نباید قبلا ثبت شده باشد و همچنین اسامی باید دارای معنا و مفهوم مشخص باشند و اعداد یا حروف لاتین نباشند . به کار بردن اسامی شهر ها و اعداد و رنگ ها در اسم شرکت بلا مانع می باشد ولی نمی تواند اسم شرکت را به تنهایی تشکیل دهد و حداقل تعداد سیلاب در انتخاب نام شرکت 3 سیلاب می باشد .
شرکت های سهامی خاص باید شامل موارد زیر باشد :
1 – نام شرکت
2- موضوع شرکت
3 – مدت شرکت
4 – محل و مرکز اصلی شرکت و شعب آن ها
5 – مبلغ سرمایه ی شرکت و مقدار نقدی و غیر نقدی بودن آن ها
6 – تعداد سهام ها
7 – تعیین مبلغ پرداخت شده ی هر سهم و مدت و نحوه ی مطالبه ی ما بقی آن ها
8 – روش انتقال سهام با نام
9 – طریقه ی تبدیل سهام با نام به بی نام
10 – ذکر شرایط صدور اوراق قرضه و ترتیب آن
11 – شرایط افزایش و کاهش سرمایه شرکت
12 – تعداد مدیران و طرز انتخاب آن ها و تعیین وظایف و اختیارات آن ها
13 – تعداد بازرسین
14 – نحوه ی تغییر اساس نامه
15 – نحوه ی منحل کردن شرکت به صورت اختیاری و تصفیه امور آن ها

جهت اطلاعات بیشتر در مورد امور ثبت شرکت در تبریز ،ثبت شرکت سهامی عام در تبریز،ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز با تیم فنی رسام وب تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =