ثبت مالیات بر ارزش افزوده در تبریز - رسام وب
سئو-در-اردبیل-80x80
سئو در اردبیل
ژانویه 28, 2018
چاپ لیبل در زنجان
آگوست 27, 2018
نمایش همه

ثبت مالیات بر ارزش افزوده در تبریز

ثبت مالیات بر ارزش افزوده در تبریز

مالیات بر ارزش افزوده چیست ؟ به مالیات غیر مستقیمی که خریداران یا مصرف کنندگان کالا به همراه بهای خرید می پردازند مالیات بر ارزش افزوده گفته می شود که فروشنده نیز موظف می باشد مقدار مالیات دریافتی را به خزانه دولت بپردازد .

دولت با مالیات های دریافتی در آمد خزانه های استانداری ها و شهرداری ها  را می پردازد که ابتدا به خزانه دولت مرکزی وارد می شود و از آن جا بین استانداری ها و شهرداری ها تقسیم می شود .

مالیات بر ارزش افزوده شامل تمامی کالا ها و اجناسی می باشد که در مقابل پول ، در داخل کشور داد و ستد می شود مگر در مواردی که تخفیف هایی در نظر گرفته شود .

کالاهایی که صادر می شوند شامل مالیات بر ارزش افزوده نمی شوند . از این رو گردش گرانی که اقامت رسمی ندارند می توانند ضمن خرید از فروشنده ، تقاضای برگه تفکیک بهای خرید مالیات بر ارزش افزوده در خواست کنند و برگه مورد نظر باید ضمن خروج از کشور حداکثر تا 3 ماه پس از خرید ، پس از رویت اجناس توسط اداره گمرک مرزی تائید شود و از این رو خریدار می تواند طی سفر بعدی از طریق فروشنده یا شرکت های ویژه مستقر در بخش ترانزیت فرودگاه یا در خاک کشور مقصد ، مالیات پرداختی خود را دریافت کند .

اداره گمرک نیز وقتی کالایی از خارج وارد می شود و بعد از کسر مبلغ سقفی مجاز ، مالیات بر ارزش افزوده آن را از مالک کسب می کند و این در برخی از کشورها مشمول قانون های متفاوتی است . مثلا برخی از کشور ها برای شیر مادر یا اعضای بدن انسان و خون و … و همچنین برخی کشتی های اقیانوس پیما و … مالیات بر ارزش افزوده را معاف می کنند .

اداره مالیات معمولا در حالت عادی تک پست های دریافتی و پرداخت کسبه را در نظر نمی گیرد و در پایان سال آن را محاسبه می کند و بازرگانان و تولید کنندگان نیز در انتهای سال حجم تمامی مالیات های پرداختی را از کل مالیات دریافتی مشتریان کسر می کنند و وجه تفاوت آن را به دولت می پردازند .

ارزش افزوده چیست ؟

منظور از ارزش افزوده تفاوت بین ارزش کالا ها و خدمات عرضه شده با ارزش کالا ها و خریداری شده در یک دوره معین می باشد . به ارزشی که در فرایند تولید به ارزش های کالا های واسطه ای افزوده می شود ارزش افزوده گفته می شود که به فرآیند تولید مربوط می شود نه به کالا های خاص .

افرادی که شامل پرداخت مالیات می باشند موظف اند که اظهار نامه هر دوره مالیاتی را طبق دستورالعملی که توسط سازمان امور مالیاتی کشور تعیین و اعلام می شود حداکثر 15 روز از تاریخ انقضای هر دوره به ترتیب مقرر تسلیم و مالیات متعلق به دوره را پس از کسر مالیات های که طبق مقررات این قانون پرداخت کرده اند و قابل کسر می باشد ، در مهلت مقرر مذکور به حسابی که توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی تعیین و توسط سازمان امور مالیاتی کشور اعلام می گردد واریز نمایند .

اگر مدت شغلی مودی کمتر از مدت یک دوره مالیاتی باشد ، تکلیف مقرر در این ماده نسبت به مدت یاد شده نیز جاری می باشد .

اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای چند شغل می باشند و محل شغل های آن ها متفاوت می باشد برای هر محل شغل باید مالیات جداگانه پرداخت نمایند .

جهت انجام عنواع امور ثبتی و ثبت شرکت در تبریز با تیم رسام وب تماس حاصل فرمایید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هشت =