نکات مهم در طراحی مجدد سایت - رسام وب
طراحی سایت عکاسی در تبریز
طراحی سایت عکاسی در تبریز
آگوست 7, 2016
رابط-کاربری
رابط کاربری خوب
آگوست 11, 2016

 طراحی مجدد وب سایت

 

طراحی مجدد سایت و توصیه های انتقالی برای جلوگیری از فجایع  SEO  و  UX

برای وب سایتتان برنامه ریزی کرده اید؟ همکاریتان را با پیشنهادات مدستوس و سیئوتوس بررسی کنید که کمک میکنند تاثیر منفی بالقوه شما را سایتهایی که دوباره با روش جدید شروع کرده اید به حداقل برسانید. راه اندازی یک سایت جدید همیشه برای کسانی که مشغول آن هستند هیجان انگیز است ، اما در عین حال میتواند ، همچنین هشدار دهنده باشد به خصوص که پیش بینی عکس العمل کاربران و ابزار تحقیقاتی نسبت به آن امر کاملا سخت و دشوار میباشد . وبسایتهایی که به دلایل مختلفی دوباره طراحی میشوند و دوباره علامت تجاری میگذارند و جابجایی انجام میدهند ، اما سهامداران  همیشه به ارتباطات کاری و درآمد علاقمندند.

زمانی که با چندین سایت انتقالی کار میکردم تجارتهای روی خطی دیدم که همان اشتباه را بارها و بارها انجام میدادند . این راهنما به شما نشان میدهد که چطور از بیشتر تله های معمول  SEO و UX ، زمانی که یک وب سایت را دوباره طراحی میکنید و دوباره سکوسازی میکنید و دوباره علامت تجاری میسازید ، اجتناب کنید.

زمانی که همه چیز اشتباه است

وقتی همه چیز اشتباه ، عدم موفقیت اصلی اغلب به خاطر اشتباهات فنی که در مراحل اولیه اتفاق  می افتد میباشد. متاسفانه گیر کردن دراین مشکلات بعد از آغاز به کار سایت جدید میتواند گران تمام شود.

دوباره طراحی سایت اغلب به عنوان یک فرصت طلایی برای عنوان کردن بسیاری از مشکلات شناخته شده ای دیده میشود که ممکنه حاصل چندین سال باشد . هرچند تغییرات فنی اساسی میتواند پرمخاطره باشد، مگر اینکه سند واقعی یا عملی یا علائم دیگری وجود داشته باشد.

مطرح کردن بیشتر تغییرات اصلی میتواند اغلب نتیجه معکوس داشته باشد. سایتهایی که دستخوش تغییرات اساسی رابط کاربریUX هستند ممکنه با کاربران بی تجربه کار کنند که به سختی خودشان را با سایت جدید مانوس کرده اند. متشابها ابزارهای تحقیقاتی ممکنه برای کند کار کردن ، ردیف کردن و فهرست کردن صفحاتی تلاش کنند که جدید هستند یا در حال تغییرند که این یک روش مساعد در  SEO نیست.

زمانی که دوباره طراحی میکنید یا جابجایی میکنید عوامل زیادی مانع موفقیت میشوند .

اینجا 12 راهکار برای اطمینان از انتقال سایت با موفقیت وجود دارد.

 1. اهداف را به روشنی ، واقع بینانه و قابل ارزیابی انتخاب کنید

زمینه های معمولی که یک وب سایت دوباره طراحی میکند بخاطر اینست که احساس میکند تاریخ گذشته است ، اما سایت جدید به خوبی سایت قدیمی عمل نمکند . طراحی وب سایت  جدید نیاز به پشتیبانی توسط سند دارد . مانند: کارایی تحقیق سازمانی به دلیل نامرغوبی سایت معماری تحلیل یافته، فقدان ویژگی های خاص CMS  که کمک به افزایش اشتغال کاربر خواهد کرد ، معیارهای دوبخشی A/B پیشنهاد میکند که ارزهای مبادله میتواند هرچه بیشتر اصلاح شود و غیره.

همچنین یک نقطه مهم اینست که اهداف باید به طور مطلوبی هردو هدف  SEO را در نظر بگیرند. مثل حفظ سطوح کسی و کار سازمانی یا افزایش مبادلات . چرا؟ بعلت تاثیرات کسب و کار پیشین مبادلات بعدی ، اینجا هیچ هدفی بدون دیگری جلو نمیرود.

مثالهایی از اهداف SEO شامل حفظ یا افزایش سطوح کسی و کار سازمانی و حفظ بهبود ردیفهای اصلی  و مثالهایی از اهداف اشتغال کاربر قابل قیاس شامل، افزایش اشتغال کاربر، کاهش اشکال کسادی و کاهش خروج ارز یا صفحات اصلی.

انتخاب اهداف قابل قیاس این امکان را ممکن میسازد که معیارهای مطلوب موفقیت را تعریف کنیم.

 1. از نقاط قوت و ضعف و محدودیتها یتان آگاه باشید.

هر سایت جابجایی منحصر بفرد است و نیاز دارد که خیل بیشماری از افکار و توجهات را به خود جلب کند . همچنین دانش عمیقی از چشم انداز رقابتی . اگر شما با برندهای بزرگتر و معروف بیشتری در یک رقابت سخت واقعی باشید دور از واقعیت است مگر اینکه سطوح کسب و کار اساسی را که نتیجه انتقال یک سایت است را افزایش دهید.

عدم موفقیت در شناخت نقاط قوت و ضعف  در رقابت آنلاین ملاحظه میشود که به آسانی میتواند منجر به ایجاد اهداف غیر واقعی شود. ترقی درتقاضاهای بیشمار میتواند مورد رقابت قرار گیرد و تصمیم به ادامه با نیازهای دوباره طراحی سایت هردو نقاط منفی و مثبت را متعادل میکند.

یک چیزی را که باید بخاطر بسپارید اینست که پیشرفت قطعا هدف اصلی و اساسی همه رقیبانتان میباشد . مطمن باشید که شما در جایگاه واقعیتان در بازار واقع بین هستید. آیا در جایگاهی هستید که با رقیبانتان رقابت کنید؟ اگر نه ، پس در یک سایت جدیدی سرمایه گذاری کنید که احتمال پسرفت بیشتری نداشته باشد.

3.یک روش داده سواری اتخاذ کنید.

یک روش داده سواری به طراحی بهترتان و تصمیمات UX کمک خواهد کرد. داده های تحلیلی میتواند به شناسایی کارها کمک کند. مقل حدود یا متد صفحات کسی و کار ، سیر کاربران سرگردان و مشهور و اجرای بهترین و بدترین فراخوان به اجرا به روش داده سواری که کمک میکند تا زمینه هایی که نیاز به پیشرفت دارند در اولویت قرار گیرند و آنهابب که قبلا خوب عمل کرده اند حمایت شوند.

 1. تعادل واقعی را بین UX و SEO ایجاد کنید. 

در بیشتر وب سایتها ضروری است که سعی کنیم تعادل واقعی را بین  UX و SEO  را پیدا کنیم . توجه بیشتر بر UX  ممکنه نتایج را در رتبه بندی ها تنزل دهد بنابراین منحصرا باید برSEO که به آسانی میتواند مانع اشتغال کاربر میشود تمرکز کرد .

دوباره طراحی سایت با هدایت تیم VX اغلب بعد از اینکه سایت جدید راه اندازی شد متصل به سطوح کسی و کار اساسی شان میشود. از طرف دیگر دوباره طراحی سایت با هدایت SEO اغلب باعث کاهش مبادلات ارزیشان میشود.در هر دو حالت بازده پایین میآید و حاصل انتقال سایت ، منفی است.

یافتن تعادل واقعی بین  UX و  SEO حیاتی است ، بنابراین شما نباید ریسک کنید و رتبه بندی سخت بدست آمده خودتان  یا مشتری های ثابتتان را از دست بدهید .

 1. ترغیب برای همکاری های تیمی

دوباره طراحی سایتها اغلب شامل چندین نفر یا حتی چندین تیم با اهداف و مقاصد مختلف است. راهکارهای مناسب ، متخصصان UX و SEO ، توسعه دهندگان وب ، سئو و تحلیلهای داده ای ؛ که کم نام بردیم.

عدم موفقیت در کارهای تشریک مساعی و همکاری کننده مثل پروژه های پیچیده دائما منجر به مشکلاتی میشود ، چنانچه فعالیتهای تیمی ممکنه به تاخیر انداختن اهداف دیگر شود. متشایها ، رها کردن یک تیمی که پروژه انتقالی سایت را هدایت میکند میتواند خیلی بیهوده باشد. (مثل IT یا بازاریابی).

مطلوب اینست که روشهای همکاری زیادی را ایجاد کنیم و در بین همه بخشها ترغیب کنیم ، که این روش کمک میکند که تجارت به اهدافش برسد . همه تیمها باید به پیشرفت پروژه کمک کنند بنابراین همه در تصمیم گیری ها شرکت میکنند. در تشکیلات بزرگ جایی که یک جابجایی سایت چندین ماه طول میکشد ایجاد تیم انضباطی چندگانه میتواند خیلی سودمند باشد.

بخشهای مختلف زیادی مثل مدیریت پروژه قابل اجرا در موفقیت انتقال سایت نقش اساسی را بازی میکنند . تابع های زیادی بین عملیات مختلف ، مدیریت پروژه میتواند به چالش کشیده شود و اما مسئله حیاتی اینست که مطمئن شویم که هر بخش چیزی را که انتظار داریم به موقع تحویل دهد.

اما همیشه بخاطر مسائلی که باعث میشود نقشه پیش نرود . تا حدی انعطاف پذیری لازم است تا زمانی که سد راه مراحل مهم عملیات کلیدی نشود . دوباره طراحی یا جابجایی سایت ها با مدیران بی تجربه منجر به شکست میشود.

 1. ارزیابی راهکار جدید محتوا

وقتی به دقت برنامه ریزی نکنید ، راهکارهای محتوی میتواند جابجایی سایت را به عدم موفقیت سوق دهد . تصمیم به تغییر ، حذف کردن یا تثبیت بخش مهمی از محتوی سایت بدون اندیشیدن به نتایج آن دوباره VS و  SEO  یک اشتباه قدیمی است.

راهکارهای محتوی جدید میتواند به طور قابل توجهی به اطلاعات معماری سایت ، ساختار پیچیده و رتبه بندی درونی نفوذ کند . بنابراین میتواند  تاثیر بزرگی را در سیر کاربران مختلف و همچنین بر سرفصل کردن صفحات سایت توسط ابزار تحقیقاتی داشته باشد.

از روبرو شدن با اتفاقات هیجانی ناخوشایند آینده اجتناب کنید ، راهکارهای محتوی نیاز به بحث و ارزیابی در ماحل اولیه و قبل از اینکه آماده استفاده شوند میباشند. تیمهای US و SEO باید نقاط ضعف و قوت راهکار محتوی پیشنهاد شده را بررسی کنند و هرموضوع بالقوه  را علامتگذاری کنند و هرجایی که نیاز باشد راهکارهایی را بسازند . پیش بینی خسارت کسی و کار یا شناسایی عیوب تجربی کاربر در این مرحله اول بسیار سودمند تر است از اینکه با این موضوعات بالقوه بعد اینکه سایت جدید راه اندازی شد برخورد کرد.

 1. آزمایش طرح جدید و ویژگیها  با کاربران واقعی

شگف انگیز است که چطور بیشتر سایتها بدون انجام هر نوع تست کاربری قبل از شروع به کار دوباره طراحی یا دوباره سازی میکنند . تنها اتکا به بهترین روش و دانش معمول میتواند کاملا پر مخاطره یاشد.

راههای زیادی وجود دارد که مطمئن شوید که طرح جدید ، طیقه بندی ، فضا سازی سایت و دیگر ویژگیهای ضروری درست و مناسی هستند. ائلین و بهترین آزمایش کاربر نیازمند انجام آن توسط کاربرانی است که آمارگیری از مخاطب واقعی سایت را انجام میدهند.

تشکلات بزرگ باید زمان را در آزمایش با کاربران واقعی بگنجانند ، در حقیقت کاربران کوچکتر با آزمایش کاربر روی خط میتوانند حذف شوند که این مسئله خیلی با ارزش و موثر است . شناسایی موضوعات با قابلیت استفاده در سیر کاربر در طول مرحله طراحی ضروری است . بنابراین هر مسئله ای میتواند قبل از راه اندازی سایت جدید عنوان و حل شود.

 1. یافتن زمان مناسب برای شروع

نیازهای زمانی مناسب بایستی واقع گرایانه باشد ، همانگونه که نمیتواند آن را بعنوان یک مشکل پیشین تلقی میگردد. مشکل مرسوم ، مطرح شدن زمان مهم و حساس برای راه اندازی سایت است  که بدون از دست دادن زمان با شرایط غیر قابل پیش بینی روبرو میشویم. انتقال سایتها یی که به سختی برنامه ریزی شده اند ،طبق مطالعات یک  جنگلبان متوسط تاخیر برای پروژه هایی که سکوسازی مجدد کردند 402 ماه است . بنابراین نماینده در زمان اضافی در طول برنامه ریزی حتما سود سهام تقریبی را پرداخت خواهد کرد.

مشکل دیگر اینست که برای آغاز به کار سایت جدید زمان تجارت بحرانی را برنامه ریزی کنند . برای مثال خرده فروشان باید در اجرای سایت جدید هرزمان بین سپتامبر و دسامبر اجتناب کنند . بنابراین آنها از کارایی سایتشان قبل از دوره درخواست های شلوغ قبل کریسمس باز نمیمانند.

 1. با بودجه و منابع واقع بین باشید.

بودجه ومنابع موجود همیشه یک نقش یزرگی در موفقیت انتقال یا دوباره طراحی سایت بازی میکنند. دست کم گرفتن حساب کار ما را مستلزم این میکند که خودمان را برای هر چیزی در شروع سایت رایگان و پرخطر آماده کنیم که میتواند تاثیر منفی را بر دستیابی بر جابجایی سایت داشته باشد.

شما باید درباره چیزی که میتوانید با منابع و بودجه بدست آورید واقع بین باشید ، اما شما همیشه باید بودجه اضافی  تامین شوید که میتواند در رابطه با هر شرایط غیر قابل پیش بینی که ممکنه اتفاق بیفتد . کاهش آزادی عمل پروژه که آن را با بودجه حفظ میکند میتواند ریسک باشد بستگی به آن دارد که از عملیات صرف نظر کند.

 1. توانایی سکوسازی جدید را امتحان کنید و ضعفهایتان دا اصلاح کنید.

سکوسازی یا ایجاد توانایی های محدود که از یک سکو به سکوی دیگر تغییر میکند محدودیتهای     فنی مشخصی را تحمیل میکند . برای مثال  ویژگیهای خاص ممکنه در یک SEO یا روش کاربر مناسب  نقش واقعی را در بیرون از چارچوب نداشته باشد.

نیازهای وسیع فنی SEO و بازرسی UX در طول مراحل اولیه انجام میشود . بنابراین موانع پیچیده توسط تیمهای SEO و UX شناسایی و مشخص میشود. اگر هرکدام از این مسائل احتمالا تاثیر منف بزرگی داشته باشد ، آنها توسط تیم توسعه دهنده  قبل از آغاز سایت جدید نیاز هست که عنوان شود.

اشتباهات بشر غیر قابل احتناب است ، اما آزمایش اجرای فنی سایت در روی سرور مرحله ای با در نظر گرفتن و تصحیح آنها قبل از شروع کمک میکند . تاخیر چندروزی یا حتی چند هفته ای بیشتر از به خطر انداختن سود سایتتان ارزشمند است.

 1. مطمئن شوید که سایت جدیدتان خوب بهینه سازی شود.

آغاز سایت جدیدی که بهینه سازی ضعیفی دارد قطعا نتیجه اش در خسارت کسب و کار خواهد بود. بهینه سازی سایت اغلب  با اشتباهات خیلی ساده پیش می آید . فشار زمان یک دلیل عادی مرسوم برای بهینه سازی یک سایت هست که کمتر به آن توجه شده است . زمان مهم میاد و میره و شما باید سایت را راه اندازی کنید. اما راه اندازی سایت بدون بهترین بهینه سازی ممکن  ، اشتباه است.

کمبود متخصص دلیل مشترک دیگری برای عدم موفقیت انتقال سایت است . مستند سازی گوگل درباره این موضوع به اندازه کافی هست و نمیتوان خصوصیات و ویژگیهای منحصر بفرد هر سایت را به هم متصل کرد . انتقال سایتهای پیچیده میتواند خیلی رقابتب باشد به خاطر تعداد علائم رتبه بندی که شبانه تغییر میکند. انتقال سایت متخصص و با تجربه باید توانایی روبرو شدن با فرایند جابجایی در خور سایت را داشته باشد . همچنین باید مطمئن شد که هر مرحله پنهانی ممکنه به آسانی قابل شناسایی باشد.

پیش بینی اینکه چطور کاربران یا ابزارهای تحقیقاتی به دوباره طراحی سایت چه عکس العملی دارند میتواند مشوق باشد و تجربه مربوط به این مسئله میتواند بسیار با ارزش باشد . بنابراین اگر آن چیزی که انتظار داریم پیش نیاید عوضش اینست که یک برنامه بازیافت به دقت برنامه ریزی شده  است.

 1. محک هر چیزی برای ارزیابی موفقیت

توانایی سنجش موفقیت انتقال سایت  رابا برخی نیازهای مقدماتی انجام دهید . که قبل از راه اندازی سایت جدید باید انجام شود.

محک زدن ضروری است و نیازها تا حد ممکن وسیع باشد و تا حد ممکن پوشش دهد .

.   طیقه بندی راهنما

.   رفتار کاربر

.   سطوح کسی و کار

.   مبادلات

.   داده های پس رابطه ای و استانداردها

.   اشتباهات کند کاری

.   سطوح  فهرست کننده

.   ارزهای کند کاری

.   اجرای سایت

بیشتر داده ها ی بالا بعد اینکه سایت جدید راه اندازی شد قابل دسترس نیستند . از دست دادن یکی از اینها فقط ارزیابی موفق سایت جدید را مشکل یا حتی غیر ممکن میسازد.

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *