رابط کاربری ux - رسام وب
طراحی سایت فروشگاهی در تبریز
طراحی سایت فروشگاهی در تبریز
جولای 25, 2016
مهارت در طراحی سایت
مهارت های لازم در طراحی سایت
جولای 25, 2016

طرح ux پرواکتیور:

در طراحیux،بهترین روش استفاده از حالت پرواکتیو می باشد.این به معنی پیش بینی همه چیزی است که کاربران علاقه به انجام دادن آن دارند که با یک روش ساده انجام آن امکان پذیر می شود.
طرح ux مناسب به ایجاد یک uxمناسب منجر می شود که به شما (یا مشتریان تان)در بسیاری از موارد کمک میکند؛امکان نگاه کردن به صفحات بیشتر،اشتراک صفحات بصورت اجتماعی تر،طبقه بندی بهتر صفحات و به احتمال زیاد فروش و conversion بیشتر.
از طرف دیگر طرح uxنامناسب نیز دقیقا اثر مخالفی خواهد داشت و کاربران علاقه بیشتری به نگاه کردن به سایتهای دیگر نشان خواهند داد و زمانی به سایت شما بر می گردند که حق انتخاب دیگری نیز داشته باشند و قطعا آن را به دیگران پیشنهاد نخواهند داد.
وقتی uxسایت تان ضعیف باشد کاربران حس خواهند کرد که شما به خواسته های آنها اهمیت نمی دهید.
آن را ساده کنید.
کاربران نباید مجبور به”تخمین زدن “باشند انجام دادن آن باید کاملا واضح و مشخص باشد.
چیزی که شما نباید آنرا پنهان کنید مشخصه هایی است که برای آنها نیاز به یک شی مجازی دارید تا بکمک آن همه چیز را روشن و آشکار کنید(مانند کلیک کردن بر روی یک آیکون)
اگر یک قرارداد پذیرفته شده و استانداردی(برای مثال منو همبرگر موجود در همه جا)وجود داشته باشد متفاوت خواهد بود در غیر اینصورت شما باید مواظب خلاقیت بیش از حدتان باشید.
زمانیکه استاندارد هایی در طراحی وب سایت موجود باشد آنها را بکار گیرید.اورجینال بودن مشکلی ندارد اما شما باید سعی کنید به استانداردهای پذیرفته شده متکی باشید در اینصورت شما با کاربرانی که در حال آمارگیری هستند مشکلی نخواهید داشت.
این بدین معنی است که برای مثال ناوبری(navigation)باید در بالا سمت چپ،در داخل باریکه(نوار)یا ترکیبی از این چیزها باشد.
زمانیکه شما از ناوبری استفاده می کنید برای نمایش دادن آن سیستم ناوبری باید در سمت چپ بالای صفحه قرار گیرد و براحتی قابل شناسایی باشد .(مانند استفاده از آیکون منوی همبرگر یا حتی راهنمای متن)
جعبه جستجو در گوشه سمت راست بالا قرار گرفته و بردن آن بجای دیگر باعث سردرگمی می شود.
اگر شما فضای خالی ندارید که جعبه جستجو را قابل نمایش کند آیکون آن باید مانند یک ذره بین باشد (هیچکس نمی داند برای چه ولی یک استاندارد است و ربطی به جستجو ندارد)، یک دوربین یا یک کلیدی که بر روی آن کلمه”جستجو”نوشته شده است.
به قسمت خدمات مشتریان که در پایان متن یا منوی اصلی تان قرار دارد سر بزنید.
همه چیز عادی و خوب استاما اگر تنها دلیلی که آنها طبیعی به نظر می رسند این باشد که آنها طبیعی هستند و خواسته های کاربران تان را تامین نمی کنند پس آنها راندمان و کارایی بالایی دارند و شما باید از شر آنها خلاص شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *