طراحی و چاپ کاتالوگ در اردبیل - رسام وب
اخذ ایزو در تبریز
اخذ ایزو در تبریز
ژانویه 17, 2018
پلمپ دفاتر در تبریز
ژانویه 28, 2018
نمایش همه

طراحی و چاپ کاتالوگ در اردبیل

طراحی و چاپ کاتالوگ در اردبیل

طراحی-کاتالوگ-در-اردبیل

یکی از گزینه  و راه حل های موفقیت طرز معرفی و شناساندن محصولات و کسب و کار خود به دیگران است.  هر چه پروسه معرفی به خوبی انجام شود به همان اندازه می تواند جذب مشتری داشته باشد.امروزه نیز با تنوع تبلیغاتی روبه رو هستیم و در این مقاله سعی داریم به یکی از این ابزارها یعنی طراحی و چاپ کاتالوگ در اردبیل بپردازیم.

طراحی کاتالوگ در اردبیل

کاتالوگ تبلیغاتی در اردبیل یکی از راهکار های مهم برای توسعه کسب و کار شما به شمار می رود. با کاتالوگ امکان معرفی  تمامی خصوصیات   کالاها و حرفه شما وجود دارد.  در طراحی کاتالوگ مناسب باید به میزان زیبایی ظاهری آن و در عین کیفیتش توجه ویژه ای شود. طراحی مناسب باعث ماندگاری بالای آن در بین مشتریان می شود.

طراحی کاتالوگ در اردبیل و سایر شهر ها برای  شرکت ها و افرادی صورت می پذیرد که نقش رابط بین تولید کننده و  مصرف کننده را ایفا می کنند. به اصطلاخ خریدان عمده و افراد واسطه بین ارائه دهنده و دریافت کننده خدمات را شامل می شود.

 ویژگی کاتالوگ تبلیغاتی

در یک کاتالوگ تبلیغاتی به بیان اطلاعات مهم و سودمند پرداخته می شود. برای مثال اگر شما  صاحب یک کارخانه تولیدی محصولات بهداشتی باشید، طراحی کاتالوگ برای فعالان عرصه پخش و فروشنده ها صورت می گیرد.

در کاتالوگ می توان به تمامی محصولات تولیدی کارخانه مانند صابون، پودر لباسشویی، مایع ظرفشویی،مایع دستشویی،شامپو و… اشاره کرد.  با توجه به خواسته و نیاز شما هر محصول می تواند به صورت جداگانه یک کاتالوگ داشته باشد و در آن به زیر شاخه های آن محصول اشاره شود.

کاتالوگ در برگیرنده چه خصوصیات محصول است؟

در طراحی کاتالوگ در اردبیل می توان  به شرح مشخصاتی از قبیل  قیمت کالا، تعداد کالا، ابعاد و اندازه کالا،تنوع رنگی آن به همراه درج  کد کالا برای انتخاب هر چه آسان مشتری پرداخت. گرافیک و طراحی جذاب تاثیر زیادی در جذب مشتری در پی خواهد داشت.

تفاوت کاتالوگ با بروشور تبلیغاتی

بسیاری از مردم تمامی  راهنماهای شبیه به   کتابچه  که دارای کیفیت مناسب باشند را کاتالوگ می نامند. هن چنین  در طرفی دیگر به راهنماهای تک برگی با کاغذهای نازک تر بروشور می گویند. این  در حالی است که تفاوت بروشور و کاتالوگ  بیشتر به محتواهای آن مربوط است.

 از جمله تفاوت های کاتالوگ و بروشور به شرح زیر است:

۱_ در طراحی کاتالوگ به کلیات محصولات و کار و بیشتر جنبه های بازاریابی و جذب مشتری توجه می شود ولی در طراحی بروشور  جزئیات و نحوه به کارگیری محصول و اطلاعات فنی آن مورد توجه قرار می گیرد.

۲_کاتالوگ ابزاری برای معرفی و آشنایی مخاطب با خصوصیات کلی کالا است ولی بروشور راهنمایی برای کاربران جهت استفاده از کالا ها است.

۳_تصاویر جذاب و متنوع ویژگی بارز کاتالوگ است ولی در بروشور علاوه بر  استفاده از تصاویر از  نقشه های شماتیک  نیز برای شرح بهتر کالا کمک گرفته می شود. گاهی مرحله به مرحله استفاده از محصول به صورت شماتیک به تصویر در می آید.

چاپ  کاتالوگ در اردبیل

برای انجام هر کار با کیفیتی نیاز به طی مراحل خاصی است که طراحی و چاپ کاتالوگ در اردبیل را نیز شامل می شود.

برای داشتن کاتالوگی مناسب و باکیفیت بهتر است به مراحل زیر عمل کرد:

۱_قرارگیری محتوا و مطالب

طرز جاگذاری مطالب در کاتالوگ باید به گونه ای باشد که  مشتری ترغیب به  مطالعه شود. در این موضوع نحوه چاپ کاتالوگ  نیز مهم است.

۲_صفحه بندی مناسب

در زمان طراحی باید به صفحه بندی صحیح توجه گردد. ترتیب و اصول به کار گرفته در این مرحله بر چاپ صحیح تاثیر می گذارد.

۳_استفاده از رنگ های شفاف

در چاپ کاتالوگ در اردبیل باید از رنگ های باکیفیت و شفافی استفاده شود. نوع رنگ و چاپ ماندگاری کاتالوگ را بین مخاطبان افزایش می دهد.

۴_به کارگیری روکشی با کیفیت

روکش های مناسبی مثل  سلفون یاuv بر رضایت و خرسندی مشتریان تاثیر گذار است.

از جمله رایج ترین روکش ها در طراحی و چاپ کاتالوگ در اردبیل  عبارتند از:

  • سلفون مات سرد
  • سلفون براق سرد
  • سلفون مات حرارتی
  • سلفون براق حرارتی
  • براقuv
  • ماتuv

۵_چاپ کاتالوگ در اردبیل

مرحله نهایی چاپ است. در این بخش صحافی،برش و خط تا صورت می گیرد. خط تا باید به گونه ای انجام شود که لبه ها دقیقا بر روی هم منطبق شوند.

انواع کاتالوگ در اردبیل

کاتالوگ ها در نوع منگنه،سیمی،چند لت در کاغذهای بالای ۲۰۰ گرمی چاپ و طراحی می شوند.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد طراحی کاتالوگ در اردبیل،طراحی سایت در اردبیل با دفتر رسام وب در اردبیل تماس حاصل فرمایید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =