نحوه طراحی سایت - رسام وب
آموزش ورد پرس
آموزش وردپرس
جولای 1, 2016
بهینه سازی سایت در تبریز
سئو در تبریز
جولای 16, 2016

 

اصول طراحی سایت:

در جامعه کنونی و در دنیای امروز خیلی از مجموعه ها ، بازرگانی ها ،شرکت ها وحتی اشخاص حقیقی در تمامی دنیا این نقطه را به خوبی درک کرده اند که طراحی سایت یک امر جدایی ناپذیر و غیر قابل اجتناب است . در واقع بیشتر صاحبان مجموعه های ایرانی که با کشور های خارجی تجارت دارند در نمایشگاه ها وجلسه های کاری به وضوح این نکته را لمس کرده اند که ، طرف مقابل تجارت ، آدرس اینترنتی را برای مراجعه به وب سایت می خواهد.به طور قطع این یک نمونه بارزه گسترش تجارت الکترونیک است.خوشبختانه در وطن عزیزمان شرکت ها ی زیادی وجود دارد که اقدام به طراحی سایت میکنند.مجموعه ها وکسانی که قصد طراحی وب سایت را دارند باید قبل از اقدام به طراحی حتما درک درست از وب سایت وهمچنین نیاز هایی میخواهند از وب سایت بر آورده شود را داشته باشند.به طور مثال مخاطبان زیادی هستند که پس از مراجعه به طراح و طراحی سایت متوجه می شوند که بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو بسیار حائز اهمیت است.پس حتما قبل از طراحی سایت نکات گفته شده بسیار قابل اهمیت است.چند مورد از نحوه طراحی سایت :

طراحی وب سایت:

1.نیاز هایی که از وب سایت داریم:

در اواین مرحله باید هدف،چهار چوب ها ، روشهای خدمت رسانی ، مشتری های هدف ، هم صنف ها و…. به خوبی درک شود.سپس با تحقیق و بررسی می توان اقدام به طراحی سایت کرد.
به طور مثال کارخانه ای که قصد طراحی وب سایت دارد و بیشتر مخاطبان و مشتریان خود مراکز دولتی تشکیل میدهند با شخصی که قصد طراحی سایتی دارد که فروشگاهی باشد و مخاطبانش اکثرا خانوم باشند بسیار متفاوت است.برای در ک درست نیاز هایی که از وب سایتی که می خواهید چند مورد می توان بیان کرد:
*مشتریان
*زمینه فعالیت
*محدوده ی سنی مخاطبان
*رقیبان و اقدامات رقیبان
*نیاز مشتریان

2.انتخاب آدرس اینترنتی یا دامین مناسب وهاستینگ مناسب:

به طور یقین متوجه این مطلب شده اید که انتخاب آدرس اینترنتی کوتاه و به یاد ماندنی چقدر موثر است زیرا در حافظه مخاطب ماندگار خواهد بود.همچنین انتخاب هاستینگ با امنیت بالا و سرعت لود بالا نیز در محبوبیت سایت اثر دارد.

3.متن سایت:

به طور یقین میدانید که قسمت اصلی یک سایت مطالب و محتوای آن است.محتوای یک سایت علاوه بر اینکه باید مرتبط با هدف شما باشد همچنین نیاز مخاطبان ،به روز بودن مطالب ، و ویرایش مناسبی داشته باشد.مهمترین نکته در بحث محتوای سایت برطرف کردن نیاز مخاطبان است که باعث مراجعه افراد بیشتر میشود.لازم به توضیح است که استفاده از مطالب دیگر سایت ها بسیار سود مند خواهد بود به شرط آنکه با درج منبع باشد این نکته در بهنه سازی سایت نیز بسیار مفید است .زیرا موتور های جستجو مطالب کپی را که منبع آن ذکر نشود مورد اهمیت قرار نمیدهند.

4.تقسیم بندی سایت ، الویت بندی اطلاعات:

بسیار از سایت ها وجود دارند که بعد از مراجعه مخاطب به سایت دچار سر درگمی می شود مخاطب دنبال مطلبی که هست از طریق موتور های جستجو به سایت راهنمایی می شود ولی این سردرگمی باعث میشود از سایت خارج شود.دسته بندی درست و دست رسی سریع به اطلاعات یک سایت یکی از مهمترین عوامل یک سایت است زیرا اگر مراجعه کننده نیاز خود را پیدا نکند به سراغ سایت ها ی دیگر می رود که به مرور زمان سایت مراجعه کننده هایش رو به نزول خواهد رفت.

5.طراحی داخلی وب سایت :

این مطلب رابا مثالی خیلی ساده می توان توضیح داد.در نظر بگیرید یک سایت فروشگاهی لباس و یک سایت دکوراسیون داخلی را به طور یقین طراحی یه گرافیکی این سایت ها با هم تفاوت های زیادی دارند.طراحی سایت باید هم از نظر رنگ و هم از نظر دیزاین داخلی سایت مطابق با فعالیت آن سایت باشد.همچنین از نظر سئو بهینه باشد تا زمان بار گیری سایت زیاد طول نکشد زیرا قبل از بار گزاری سایت مخاطب خسته شده و از سایت خارج خواهد شد.نحوه درست طراحی گرافیکی سایت مشاوره با طراحان وب سایت است.

6.ایجاد ارتباط آسان با مخاطب:

در بعضی از سایت های فروشگاهی بعد از خرید کالا یک پیامک یا ایمیلی به مخاطب ارسال مشود این کار به مخاطب این اطمینان را میدهد که کالای شما ظرف چند روز به دست شما خواهد رسید.در حقیقت این کار خیال مخاطب را راحت می کند و یک جور احساس امنیت به مخاطب میدهد.یا پشتیبانی آنلاین در سایت های خدماتی باعث راحتی کار مخاطب شده و میداند در هنگام بروز مشکل خیلی سریع به مشکلش رسیدگی میشود.ارتباط آسان با مخاطب در سایت ها شاید به نظرامر مهمی نباشد ولی از نظر مخاطب خیلی کار راحت میشود.لازم به توضیح است که سایت هایی که جهت نشان دادن اطلاعات خاصی از مخاطب درخواست ثبت نام به سایت را می کنند.قسمت ثبت نام سایت نباید زیاد پیچیده و اطلاعات زیاد از مخاطب بخواهد تا کار آسان شود.

7.بهینه سازی سایت:

در قسمت مقالات سایت بهینه سازی سایت یا همان سئو به طورتخصصی و مفصل توضیح داده شده است که می توانید مطالعه فرمایید نحوه بک لینک گذاشتن ، سرعت لود سایت ، …. از جمله این موارد هستند. بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو در حال حاضر نوعی تخصص شده است.به طور یقین می دانید که بیشتر مراجعه کنندگان سایت ها از طریق موتور های جستجو گزینه های اول و برتر را انتخاب میکنند .بهینه سازی برای موتور های جستجو و نشان دادن شما در قسمت های برتر موتور های جستجو نشان قدرت سایت شما و همچنین افزایش مراجعه کننده به سایت شما خواهد بود.امروز در طراحی وب سایت بحث سئو امر جدایی ناپذیر برای کسانی است که می خواهند از وب سایت خود صاحب در آمد شوند.

بهینه سازی سایت

8.به روز نگه داشتن سایت:

آپدیت بودن سایت خیلی مهم است.شاید شما هم دیده باشید که دو مغازه هم صنف کنار هم باشند ولی در آمد یکی از دیگری خیلی بیشتر است.به اصطلاح بازاری ها ، مغازه برای شما کار نمی کند این شما هستید که گرداننده مغازه اید.سایت نیز دقیقا همین طور است ، بعد از طراحی سایت،طراحی گرافیکی،بهینه سازی سایت و…. این به روز نگه داشتن سایت است که آن را در عرصه رقابت جزو برترین ها نگه می دارد.
جهت مشاوره رایگان در مورد اصول طراحی سایت میتوانید با تیم فنی رسام وب تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *