عوامل تاثیر گذار در ترافیک سایت - رسام وب
بهینه سازی سایت,سئو
به چه دلیل بهینه سازی سایت نیاز است؟
جولای 19, 2016
سئو سایت در ارومیه
بهینه سازی سایت در ارومیه
جولای 21, 2016
نمایش همه

عوامل تاثیر گذار در ترافیک سایت

ترافیک وب سایت

10 عامل که بر ترافیک طبیعی وب سایت تاثیر می گذارد

تجربه نوسانات در ترافیک طبیعی و رتبه بندی؟ مقاله نویسی به اسم Stephanie Levonne یک لیست از این فاکتورها تهیه کرده و به آنها رسیدگی می کند . Stephanie Levonne در 14 جولای 2016 10:36 صبح
موارد بیشتر در :راهنمای جستجوگرها 262955354-ss-1920×1080
چه شما یک سایت سئو دوره ای باشید چه تجارت خود را راه انداخته باشید ،شما می دانید که نوساناتی در ترافیک طبیعی تان وجود دارد ، شما برای یافتن دلایل ریشه ای آن تلاش می کنید. جستجوی طبیعی بر خلاف نقطه مقابلش،به همراه مجموعه منحصر به فردی از چالش ها در تشخیص کاهش ترافیک و تبدیلات بکار می رود. مکانهایی وجود دارد که شما می توانید که تفکرات خود را در آن دفن کنید (گوگل آنالیز، کنسول جستجوی Google)، اما عوامل دیگری نیز در این بازی نقش دارد که تعیین کمیت آنها سختتر است.
از مسائل پایه تا مسائل پیشرفته تعدادی از فاکتور ها تا حد زیادی از کنترل شما خارج هستند، در زیر لیستی از چیزهایی است که در زمان تشخیص نوسانات بزرگ در ترافیک ارگانیک و یا جستجو رتبه بندی موتور کاربرد دارد. با بررسی هر دو عامل داخلی و خارجی، شما می توانید به حل این مشکلات بپردازید .

مسائل پایه ترافیک سایت

1. صفحات شما ایندکس نشده است

یک جستجوی گوگل سریع با استفاده از “وب سایت: website.com”انجام دهید تا مطمئن شوید که صفحات تان بدرستی ایندکس شده است . اگر دیدید که صفحات مهم در SERPs تان ظاهر نشده است ، شما به احتمال زیاد مشکل را پیدا کرده اید . فایل robots.txt خودتان را چک کنید تا مطمئن شوید که صفحات مهم یا دایرکتوری را مسدود نکرده اید. بهتر است یک بعد ساده ای را برای فیلتر کردن رباتها ایجاد کنید و استفاده از فیلتر ربات نقطه خوبی برای شروع است . نکته مهم این است که فیلتر ها نمی توانند بصورت عطف به ماسبق بکار برده شوند، بنابراین اگر شما این ویژگی را بکار برید شما می توانید ترافیک کمتری داشته باشید. علاوه بر این،ترافیک و آدرس IP تان را دوباره بررسی کنید.

2. فیلتر ها ربات

آیا شما تمام رباتها و عنکبوتهای شناخته شده در گوگل آنالیز را مستثنی کرده اید ؟اگر نه، شما ممکن است در حال تجربه معیارهای ترافیک متورم باشید در حالیکه حتی از آنها خبر ندارید. به طور معمول، رباتها از طریق صفحه اصلی وارد می شوند و مانند آبشاری از طریق ناوبری سایت با تقلید رفتار واقعی کاربرد به پایین سرازیر شوند. یکی از نشانه های بارز ترافیک ربات ،صفحات با میزان ترافیک بسیار بالا، تبدیل پایین و میانگین زمانی کم در هر صفحه است.در حالی که بهتر است وجه ساده ای را برای از فیلتر در آوردن رباتها با بکار بردن رباتهای عمومی ایجاد کنیم. توجه داشته باشید که فیلتر ها نمی توانند بصورت عطف به ماسبق بکار روند و بنابراین اگر شما به تازگی از این امکانات استفاده می کنید ، شما باید ترافیک کمتری را داشته باشید. در غیر اینصورت ،رفع فیلتر در ترافیک خود و آدرس IPتان را دوباره مورد بررسی قرار دهید .

3. به روز رسانی سایتهای جدید

اگر شما اصلاحاتی را در کپی صفحات داده اید(پاک کردن صفحات،بازآرایی های ناوبری ) و یا اینکه مسیر سایت خود را تغییر داده اید،کاهش در ترافیک یک امر منطقی است. پس از بازسازی محتویات سایتتان، گوگل باید دوباره این صفحات را فهرست بندی کند.
یک رتبه بندی ناپایدار تا چند هفته بعد از این تغییرات غیر عادی نیست.اگر شما ساختار URL خود را تغییر دادید و یا صفحاتی را از سایت تان حذف کرده اید، مهم است که یک استراتژی تغییر مسیر301 در محل را برای حفظ حقوق صاحبان سهام لینک و جلوگیری از از دست دادن رتبه بندی / ترافیک انجام دهید.
4-اشتباهات و سردرگمی در URL
آیا یک استراتژی محتوا در محل دارید ؟ نداشتن طرح روشنی برای کلید واژه – به خصوص زمانیکه دو یا چند صفحه برای همان کلمه کلیدی بهینه شده باشد،می تواند ایجاد مشکل کند. در عمل، این باعث می شود که صفحات در SERPs با یکدیگر رقابت کنند و باعث کاهش پتانسیل رتبه بندی این صفحات است.یک مثال که می تواند بیانگر این باشد :
URL 1: www.mysite.com/cakes/raspberry-chocolate-cake
URL 2: www.mysite.com/flavors/chocolate-raspberry-cake
خوشبختانه، اگر شما دسترسی به یک ابزار ردیابی کلمات کلیدی داشته باشید ، شما می توانید شاهد یک کاهش روزانه(Day by day brekdown) در چیزی باشید که URL های گوگل برای رتبه بندی آن کلمه کلیدی خاص از آن استفاده می کند.. با وقت و تلاش کمی ، شما باید قادر به اصلاح این وضعیت باشید.

مسائل پیشرفته ترافیک سایت

5. آرایش داده های سازمان یافته

آرایش داده های سازمان یافته (مانند چیزی که در schema.org) مانند یک پروژه تک زمانه به نظر می رسد، اما “تنظیم آن و فراموش کردن آن” شما را داخل آب داغ می افکند. همزمان با تغییر محتوای وب سایتتان،شما می توانید آرایش آن را بدون هشدار تغییر دهید. به همین ترتیب، بسته به راه اندازی تجارت ،زمانیکه تغییرات رنگ خارج از موجودی باشد،محصولات الگوی “خارج از محدوده”را به نمایش می گذارند. همانطور که می دانید، این می تواند در میزان کلیک خرابی ایجاد کند و کاربران را مجبور به خرید از نمایندگان فروش و یا حتی بدتر از آن از رقبا کند.

6. آهنگ تبلیغاتی و “اثرات بجا مانده از فروش “

آیا شما در سال گذشته،فروش خوبی داشته اید؟ آیا هفته قبل هم اینگونه بود؟ اگر نه، مقایسه سال به سال شما اشتباه خواهد شد.اگر چنین است، آیا تبلیغات شما در گذشته به همان اندازه فریبنده بود؟ آیا برند(نام تجاری)شما با خط تولید جدیدی در ارتباط است و یا محصولات محدود به زمان ارائه می کند؟ اندازه گیری این عوامل به تنهایی دشوار است.
همچنین شواهدی نشان می دهد که “اثرات برجامانده از فروش “تنها یک پدیده نیست. و به دو عامل می پردازد: سهم ذهن و سهم پول. KILROY، از بنیانگذاران AdChemix، در رابطه با این موضوع توضیح می دهد:
مصرف کنندگان توجه زیادی دارند و پول زیادی را خرج می کنند و برای هر یک، آنها “بودجه” طراحی می کنند . مصرف کنندگان توجه و پول خود را در تبلیغات بزرگ سرمایه گذاری می کنند. به طور معمول،تبلیغات بزرگ نتایج بزرگی را برای خرده فروشان دارد، اما از طرف دیگر تبلیغات بودجه مصرف کنندگان را از پول خالی کرده است. اگر تبلیغات به اندازه کافی صورت گیرد، برخی از مصرف کنندگان کمی بیشتر به آن می پردازند. وقتی که مشتریان بودجه خود را تمام کنند آنها کمتر به برند خود می پردازند.آنها نسبت به پیام های بازاریابی ایمنی پیدا کرده و دلار کمتری را صرف اینکار می کنند.

7. 1سطح قیمت کالا

به عنوان یک بازاریاب دیجیتال زرنگ و دانا، چهار پی را در نظر داشته باشد: قیمت، محصول، تبلیغات و مکان است. با این حال، یک استراتژی خوب برنامه ریزی شده به P پنجم هم می پردازد: مردم.
در حالت طبیعی،promoهای بزرگ نتایج خوبی برای خرده فروشان دارند اما از طرف دیگر promo ها تمام بودجه مصرف کنندگان (مشتریان)را بخود اختصاص داده و آن را تمام می کنند.
اگر promo ها به میزان کافی خوب باشد باعث می شود تا مشتریان کمی بیشتر(و یا حتی خیلی بیشتر)در آن سرمایه گذاری کنند.زمانیکه مشتریان بودجه شان را تمام کردند آنها تمایل کمتری به پرداختن به برند شما نشان خواهند داد.آنها نسبت به تبلیغات های تجاری ایمن شده و دلار های کنتری را صرف اینکار می کنند.

2.7سطح قیمت و depth محصول

محصولات عمده و اصلی به شما اجازه رشد بیشتری خواهد داد.سپس روزی تمرکزتان تغییر جهت می دهد.شاید شما فکر ایجاد مشتریان جدید را از ذهن خود بیرون کرده باشید یا شاید سعی میکنید در محصولات با سود بالاتر تمرکز کنید.در تمام این مدت شما مشتریانی را که حالت سابق شما را دوست داشتند از خود دور کرده اید.
بسرعت موقعیت “مرغ و تخم مرغ”ایجاد می شود .آیا افراد کمی بخاطر دیده شده کم در SERPهایشان به سایت شما می آیند؟یا اینکه تمرکزتان را بر روی محصول را تغییر داده اید و آن چیزی است که مشتریان به مدت بیشتری به برند(BRAND)شما وفادار نمی مانند.(این موضوع در قسمت برندینگ به طور کمل توضیح داده شده است)
جهت یک بررسی سریع به داده های google search console سر بزنی و مکانهای آنها را پیدا کرده و روی صفحات کلیک کنید.
اگر این مکان ها نسبتا ثابت باشد این بدین معنی است که برند شما قابلیت دیده شدن در SERPها را از دست نداده است و شاید مسئله موضوع دیگری باشد.
عوامل غیر قابل کنترل

8-برتری یافتن توسط خرده فروشان و Affiliate

برای دیده شدن بیشتر شما باید به یک برنامه مرتبط متصل گردید و یا اینکه خرده فروشان (reseller)زیادی را در دست داشته باشید.بطور معمول این یک موضوع non-issueاست ولی با این همه خرده فروشان شما را بخاطر کلمات کلیدی( keyword)برند دار برتر می دانند.
هم اهداف پرسود شما در جای خود باقی مانده و هم ترافیک در این سایتها از بین می رود .

9-قرار دادن آگهی جدید در گوگل

 

ترافیک سایت

 

در Google با بستن تبلیغات سمت راست، بسیاری از مارکها و برندها قابلیت دیده شدن را پیدا خواهد کرد. اینکار زمانی امکان پذیر می گردد که قبا از آن شما قادر به تعیین مقدار تاثیرات کامل آن باشید، اما شما باید آگاه از این موضوع باشید.

10. روند صنعتی و کمرنگ شده تمایل به برند

به غیر از نفت خام و picassos، تعداد کمی از صنایع “رکود اقتصادی”دارند و با تقاضای محصول غیر ارتجاعی مواجه هستند ببینید که رقبای شما چقدر می ترسند و ببینید که آیا آنها نیز مشکلات مشابهی را دارند یا خیر. در حالی که شما باید داده های Google Trends را با یک دانه نمک مقایسه کنید و با نگاه کردن به تصاویر بزرگتر وضوح بیشتری را ایجاد کنید .انجام تحقیقات رشته ای و مطالعه گزارشات صنعتی را پیشنهاد می کنم.
برند ها بیانگر اطلاعات مشتری است که اغلب قابل اجرا توسط SEO نمی باشد و بیشتر مواقع اصلا قابل اجرا نیست. با این حال، اگر شما در حال کار با یک آژانس سئو هستید، گاهی اوقات با اشتراک گذاری این دانش می توانید قطعه گم شده را پیدا کنید. دانستن چیزی بسادگی “ترجیحات مصرف کننده در حال تغییر است” می تواند بیان کند که چرا ترافیک تان پایین است.بعضی اوقات آن به آسانی وصل کردن نقطه ها به همدیگر است.

1 دیدگاه

  1. تور کیش گفت:

    عالی بود.
    مطلب مفید و کامل بود.ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *