بهینه سازی سایت - رسام وب
سئو,بهینه سازی سایت
سئو چیست؟
ژوئن 20, 2016
پنالتی گوگل
پنالتی گوگل
ژوئن 23, 2016

آموزش سئو،بهینه سازی سایت،Search engine optimization

پیشگفتار:

در دنیای امروز تمامی مجموعه ها و کسب و کارها،اینترنت و همچنین قرار گرفتن درنتایج اولیه موتورهای جستجو را از اولویت های جدا نشدنی خود می دانند.این هدف نوعی رقابت نیز در دنیای تجارت الکترونیک ایجاد می کند.بهینه سازی سایت یا سئویک سایت هم بسیار راحت و هم بسیار سخت است.علت آن نیز رقیبان شما در این زمینه است.شاید در سئو یک هدف شما در 1ماه یا 2ماه به نتیجه برسد و شاید در سایتی دیگر 6یا 7ماه و بیشتر.علت آن این است که سطح فعالیت  رقیبان بسیار اثرگذار در زمان به نتیجه رسیدن اهداف شماست.قبل از توضیح سئوباید به این مورد اشاره کنیم که محاسبات عددی یا الگوریتم های موتور های جستجو خصوصا گوگل همیشه در حال تغییر است و باید خود را همیشه به روز نگه دارید.

Seo،بهینه سازی سایت ، سئو

به آن دسته از تکنیک ها و روشهای انجام شده در جهت قرار گرفتن در نتایج اولیه موتورهای جستجو سئو گفته می شود،که این روند گاها به صورت معمولی و یا به صورت محاسبات عددی(الگوریتمی) انجام میشود.در اینجا سعی بر آن شده که پله به پله نحوه سئورا ذکر کنیم اما به یاد داشته باشید که الگوریتم ها همیشه در حال تغییر است.

1.لینک های داخلی سایت(بهینه سازی داخلی)

درون خوده سایت به احتمال زیاد مطالب مرتبط به هم وجود داشته باشد.یا مطالبی که مراجعه کننده را راهنمایی میکند .به طور مثال فرض کنید در مورد برندینگ مطلبی می نویسید ،و در این متن طراحی سایت یا بهینه سازی سایت نیز تکرار شده.پس لینکی نیز به صفحه طراحی سایت یا بهینه سازی سایت متصل کنید.همچنین در انتهای پست به صفحه اضلی سایت نیز لینک دهید.

2.کلمه مورد نظر برای سئو را در ابتدابا فونت و سایز مناسب قرار دهید(h2)

به طور مثال اگر در مورد قالب سازی مطلبی می نوسید.تیتر آن را قالب سازی انتخاب کنید و با فونت بزرگ (مناسب) در اول مقاله قرار دهید.

3 . متن پست

شاید برای اکثریت این اتفاق افتاده باشد که به دنبال مطلبی در گوگل باشیم ولی بعد از مراجعه به سایت به هدف خود نرسیم.مطالبی که برای سایت گذاشته می شود گاه تکراری و گاه به روز نمی باشد که مراجعه کننده را نا امید می کند.اگر مطالب مفید واقع شود مطمئنا مراجعه دوباره مخاطب را خواهید دید.
4 . کلید واژه های خوب

کلید واژه مناسب باعث خواهد شد تا مراجعه کننده همان چیزی را که می خواهد بیابد.به طور مثال اگر شما در مورد میز و صندلی اداری پستی گذاشته اید.کلید واژه همان مطلب را به کار ببرید  نه از کلمات دیگر مانند:مبلمان،میز اداری،میز و صندلی راحتی ،….

5 . گنجاندن کلید واژه در متن

بر فزض در گزینه 4 مطلبی این چنین دارید،میز و صندلی اداری در طرح ها و رنگ های مختلف با قیمت مناسب،لطفا کاتالوگ را دانلود کنید.

رنگ های مختلف همان کلید واژه ها می باشند.

6 . ذکر منبع و دادن لینک

فرض شود پستی از سایت دیگری برداشته اید.پس از گذاشتن مطلب در آخر پست لینکی را که از آن مطلب راکپی برداشته اید بگذارید.

 

7 . استفاده از پیوندهای یکتا (permalink)مانند مثال زیر:

طراحی-سایت/www.rasamweb.com

لازم به ذکر است که بیشتر CMS های اپن سورس این قابلیت را برای وب مسترها امکان پذیر کرده اند.پیوند های یکتا در بهینه سازی سایت بسیار تاثیر گذار است.

 

8 . انتهای پیوند یکتا .Htm  یا .HTml قرار دهید

این حالت به دلیل ایندکس شدن سریع،بهترین اثز گذاری در سئو سایت را دارد مثال:

                                                                                        www.rasamweb.com/website.html

9 . آپدیت بودن سایتط

گذاشتن مطلب جدید و غیر کپی همچنین به روز نگه داشتن سایت باعث این خواهد شد تا روبات های گوگل با بازه زمانی کمی به سایت شما مراجعه کنند.بهتر است در هفته با 3 بارسایت خود را به روز کنید.

10 . شبکه های اجتماعی

ثبت نام،فعالیت ،عضویت در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام،کلوپ،توییتر،فیس بوک که نوعی سر گرمی و در یافت اطلاعات است.ولی با گذاشتن لینک سایت خودتان می توانید برای سئو کمک زیادی کنید.

11 . عضویت در مجمع ها

ثبت نام و عضویت در مجمع ها وجلسه ها یا انجمن ها و همجنین فعالیت در آنها.وقتی متنی در انجمن می گذارید حتما سایت خود را در امضا قرار دهید .تا علاوه بر تبلیغ به عنوان بکلینک نیز به شمار رود.

12 . فوتر سایت

به دلیل اینکه فوتر سایت در تمامی صفحات است و تکرار می شود در سئو تاثیر خیلی زیادی دارد.کلمات کلیدی خود را در فوتر سایت قرار دهید و آنها را با لینک داخلی به صفحه مورد نظر متصل کنید.

13 . سایت مپ

از جملع راه کارهای مهم سئو ساخت سایت مپ یا همان نقشه سایت است.برای این کار سایت هایی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آنها به راحتی سایت مپ خود را طراحی کنید.

14 . استفاده نکردن از مطالب دیگران

تاکیدا استفاده نکردن از مطالب دیگران و کپی نکردن آنها .چرا که گوگل مطلبی را که کپی باشد ارزش زیادی قائل نخواهد بود.

 

15 . موبایل فرندلی یا سایت ریسپانسیو

به دلیل افزایش روز افزون از موبایل های هوشمند، سایت شمانیز در جهت رفاه حال مراجعه کننده باید ریسپانسیو باشد.یعنی به صورت اتوماتیک اندازه خود را با موبایل یا تبلت یکی کند،که اصطلاحا موبایل فرندلی یا ریسپانسیو میگویند.

 

16.جلوگیری از وجود صفحات 404

این صفحه به تنهایی بر سئو اثر گذار نیست.در واقع این صفحه نیست که بر سئو سایت اثر گذار است بلکه هدر 404 است که برای سئو تاثیر زیادی دارد.

 

17 . عکس

علاوه بر اینکه عکس در بهینه سازی سایت خیلی موثر است،انتخاب مناسب عکس و همچنین نام گذاری عکس خیلی مهم است.در ضمن برای عکس نام مرتبط با نوشته بگذارید.

18 . نظرات کابران

اگر برای مطلب شما مراجعه کننده گان نظر بدهند.آن نظر ها نیز توسط گوگل ایندکس خواهد شد .که این برای شما ارزش خیلی زیادی دارد.همچنین نظرات غیر ضروری نیز برای سایت عکس عمل می کند.نظراتی مانند بسیار عالی،مفید بو،با تشکر…. پس از اینگونه نظرات برای نشان دادن در سایت خود جلوگیری کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد آموزش سئو می توانید با تیم فنی رسام وب تماس بگیرید.

2 دیدگاه ها

  1. علی گفت:

    مطالبتون عالی بود.در مورد هاست و نحوه بک لینک گذاشتن هم مطلب بزلرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *