محتوای تکراری
چگونه مشکل محتوای تکراری را حل کنیم؟
جولای 9, 2021
شناسایی فرصت های کلمات کلیدی بدون داده های قدیمی
جولای 17, 2021
نمایش همه

ارزش استراتژیک پیاده سازی داده های ساختار یافته در وب سایت های SME

داده های ساخت یافته

داده های ساختار یافته یکی از موثرترین راه ها برای افزایش قابلیت مشاهده محتوای وب سایت شما و افزایش پایداری SEO شما است زیرا Google به روزرسانی منظم محیط SERP را انجام می دهد. در طول پنج سال گذشته ، بسیاری از ویژگی های SERP در حال تغییر بازی در Google ، با استفاده از داده های ساخت یافته از سراسر وب هدایت شده اند. Google for Jobs ، Shopping Google ، دستورالعمل  ها پانل های دانش گوگل و سایر ریچ اسنیپت ها ، همه حاوی محتوای سایت های دارای داده های ساختاری است.

بنابراین ، وقتی به این فکر می کنیم که شرکت های کوچک و متوسط (SME) چطور می توانند در فضای SERP همیشه در حال تحول امروز ، بارها و بارها رقابت کنند ، داده های ساختاری به خوبی پیاده سازی شده ، تفاوت ایجاد می کند.

در این وبلاگ موارد زیر را توضیح خواهم داد:

 • داده های ساخت یافته چیست؟
 • چرا SME ها باید پیاده سازی داده های ساختاریافته را در اولویت قرار دهند؟
 • چگونه می توان داده های ساختاریافته را برای استراتژی SEO خود بهتر دانست؟
 • راهکارهایی برای افزودن شماتیک به سایت شما
 • چگونه می توان تأثیر داده های ساخت یافته را اندازه گیری و نشان داد

طبق تجربه ، داده های ساختاریافته به خوبی پیاده سازی شده برای وب سایت های با هر اندازه و ابعادی موثر هستند. برای مشتریان خودم ، اجرای طرح امکان رشد ، بهبود عملکرد در جستجو و ایجاد فرصت هایی برای دسترسی به مخاطبان جدید را فراهم کرده است.

برای یک برند تجاری خرده فروشی ملی که دارای رسانه های اجتماعی پر رونق است ، بهینه سازی های شماتیک به افزایش 50 نرخ تبدیل در طی یک ماه کمک می کند. و شش ماه بعد ، بهبودهایی که نشانه گذاری محصول  ، سازماندهی و طرح بلاگ ایجاد کردیم باعث افزایش 230٪ نرخ تبدیل شد.

برای یک سایت استخدام محلی ، ما طرح  بهینه سازی نقشه سایت را برای افزایش کلیک ارگانیک و برداشت بیش از 80٪ در هر چهار ماه ، ترکیب کردیم.

برای یک خرده فروش بین المللی B2B ، بهبود طرح و برنامه موجود پایه ای برای استراتژی بازاریابی است که به ما امکان می دهد تعداد کلمات کلیدی رتبه بندی خود را به طور متوسط 70٪ در سه کشور رشد دهیم ، در مقایسه با دوره قبل 35٪ درآمد خود را افزایش دهیم و کانال های بازاریابی جدید را ظرف مدت 6 ماه ایجاد کنیم.

برای ارائه دهنده خدمات حرفه ای ،  بهینه سازی های شماتیک محور E-A-T را در یک وبلاگ ایجاد کردیم و توانستیم میانگین رتبه بندی را در مدت 3 ماه 30٪ و در طول یک سال 43٪ را بهبود ببخشیم.

اگرچه بازارهای هدف ، اهداف و مخاطبان در هر مورد متفاوت بود ولی قادر به استفاده از نشانه گذاری طرح به عنوان زیربنایی استراتژیک برای استراتژی بازاریابی و سئو گسترده تر بودم. دلیل این امر این است که شماتیک به عنصر اساسی SEO مقیاس پذیر تبدیل شده است.

داده های ساخت یافته در سئو چیست؟

در وب سایت ، داده های ساخت یافته وسیله ای برای تعریف محتوا با مجموعه ای یکنواخت از نام ها و مقادیر است ، به طوری که ربات ها و ماشین ها می توانند محتوای سایت شما را بهتر بخوانند ، فهرست بندی کنند ، درک کنند و به آنها سرویس دهند. در حالی که عبارت “داده های ساخت یافته” می تواند شامل عناصری مانند نمودار باز برای رسانه های اجتماعی ، داده های خرد یا در واقع هر مجموعه داده ای باشد که به طور یکنواخت سازمان یافته است (به CRM خود فکر کنید) ، اما معمولاً وقتی سئوکاران از داده های ساختاری صحبت می کنند ، ما به ساختار علامت گذاری داده ها در JSON-LD همانطور که توسط Schema.org مشخص شده و توسط Google توصیه شده است اشاره داریم.

چرا داده های ساختار یافته Schema.org از نظر استراتژیک بسیار مهم هستند؟

Schema.org به HQ ساختار یافته تبدیل شده است ، زیرا چارچوب آن – مجموعه ای از واژگان و روابط – ایجاد شده و از طریق مشارکت بین پلتفرمی بین گوگل ، مایکروسافت ، یاندکس و سایر موتورهای جستجوی مهم حفظ می شود. آنها به طور منظم انواع اسکیما و روابط جدیدی را ایجاد می کنند که هدف آن دسترسی آسان به اطلاعات موجود در وب برای کاربران است.

Schema.org محتوا را به واژگان رایج از نوع @ از پیش تعریف شده تقسیم می کند ، که هرکدام دارای خصوصیات از پیش تعریف شده هستند ، و سپس می توانند با استفاده از یک علامت گذاری مشترک Javascript (JSON-LD) بیان شوند. مانند مدخل های دیکشنری انگلیسی آکسفورد ، تیم پشتیبان Schema.Org دائماً در حال افزودن انواع و ویژگی های جدید جدید برای همگام سازی با نیازهای کاربر است. در حال حاضر ، 778 نوع وجود دارد ، اما این تعداد همچنان رشد می کند. هر نوع جدید وضوح ، ثبات و سهولت بیشتری در دسترسی به اطلاعات موجود در وب ایجاد می کند – چیزی که برای موتورهای جستجو بسیار جالب و برای بازدید شما بسیار مناسب است.

این در عمل به چه معناست؟

گاهی اوقات وقتی داده های ساخت یافته را برای مشتری توضیح می دهم ، آن را به عنوان ابزاری برای تبدیل وب سایت زیبای  به صفحه گسترده ربات ها توصیف می کنم. آنها می توانند اطلاعات مهم مربوط به محتوای صفحه را اولویت بندی و پردازش کنند بدون اینکه بخواهند طرح وردپرس خاص شما را بشناسند ، CSS های مختلف را بشناسند یا از پیکربندی جوملا استفاده کنند.

این بدان معنی است که اطلاعاتی که یک ربات در یک صفحه دارد می تواند سازگارتر و انعطاف پذیرتر باشد ، حتی اگر محتوا روز به روز تغییر کند. بنابراین ، در مثال یک خرده فروش با ویژه برنامه های فصلی و کمپین هایی که طرح صفحه اصلی را تغییر می دهد ، داده های ساخت یافته هر بار اطلاعات مشابه صفحه را به همان روش به Google می گوید:

شرکتهای کوچک و متوسط

چرا SME ها باید داده های ساختار یافته را در اولویت قرار دهند؟

به زبان ساده ، داده های ساختار یافته به شما این امکان را می دهد که از صف SERP پرش کنید.

وقتی به راههایی که Google در طی چند سال گذشته SERP خود را افزایش داده است نگاه می کنیم ، آنچه به طور مداوم مشاهده می کنیم استفاده از داده های ساختاری JSON-LD در ترکیب با API های Google برای ایجاد ویژگی های جدید و کانال های جدید برای محتوا است. ویژگی های SERP قطعه غنی  (Rich Snippet) مانند Google for Jobs ، Google Shopping ، قطعه های ویژه ، دستورالعمل های مربوط به دستورالعمل ها ، کارت های دستور العمل ، پانل های دانش و سایر تغییرات مهم SERP با ایجاد و استفاده از چارچوب های ساختاریافته ایجاد شده یا بهبود یافته اند.

کاربران این ویژگی ها را دوست دارند زیرا قابلیت های جستجوی چندرسانه ای هستند و از دست رفتن آنها غیرممکن است زیرا غالباً کل نمای در تلفن همراه را اشغال می کنند:

SERP

از چپ به راست: نتایج غنی برای Google برای مشاغل ، دستور العمل ها ، ویدئو

یک پیوند آبی ساده در معرض دید نیست.

در بسیاری از موارد ، محتوای شما بدون داده های ساختاریافته نمی تواند در این قطعه های جذاب غنی قرار گیرد. بنابراین ، اگر به معنای واقعی کلمه می خواهید از رقابت پیشی بگیرید ، داده های ساختاریافته باید یک جز component در استراتژی SEO شما باشند.

سایر مزایای داده های ساختاریافته برای مشاغل کوچک چیست؟

همراه با افزایش دید ، پیاده سازی ساختار یافته مزایای زیر را برای مشاغل کوچک فراهم می کند:

 1. احتمالاً از رقبای محلی خود پیشی بگیرید. SME ها احتمالاً در نتایج جستجوی بسته محلی با سایر مشاغل کوچک ظاهر می شوند. در اینجا ، رقابت برای کلمات کلیدی شدید است ، اما بسیاری هنوز مجبور نیستند داده های ساختاری را در سایت های خود قرار دهند. این فرصتی برای افزایش دید شما ، به دست آوردن سهم بیشتر بازار و در نتیجه افزایش نرخ تبدیل است.
 2. زبان نشانه گذاری اسکیما کاملاً مقیاس پذیر است. در حالی که برخی از کارهای SEO مانند ایجاد محتوا می توانند صفحات را به صورت یک به یک بهینه کنند ، نشانه گذاری Schema می تواند در ساختار صفحه ساخته شود. این بدان معنی است که به محض راه اندازی ، هر صفحه لیست جدید محصول ، به عنوان مثال ، در حال گسترش سایت ، خواه شش محصول را ذخیره کنید یا شش هزار ، از قبل بهینه سازی شده است. زمان صرفه جویی شده به ویژه برای تیم های کوچک بازاریابی بسیار مهم است.
 3. اجرای نشانه گذاری اسکیما می تواند به صورت یک پروژه واحد در عرض چند ماه انجام شود. این می تواند یک پیروزی برای کاربران و سئوکاران باشد ، زیرا در بسیاری از موارد ، یک مرزبندی مشخص قبل و بعد وجود دارد ، و به دنبال آن نتایج خوبی حاصل می شود که به ایجاد اعتماد به نفس در فعالیت های بیشتر سئو ، ROI روشن و مشتریانی که به دنبال پیروزی سریع هستند راضی می کند.

چگونه می توان داده های ساختاریافته را برای استراتژی SEO بهتر دانست؟

اضافه نمودن تقریبا 800 نوع نشانه گذاری اسکیما برای یک وب سایت ، ممکن است دشوار باشد که تصمیم بگیرید کدام یک برای صفحه شما بهترین هستند ، اما برای شروع ، می توانید برخی از عناصر جدید را معرفی یا بهبود دهید تا به شما در انجام بهتر  آن بصورت آنلاین و تکمیل محتوای موجود یا استراتژی تجارت الکترونیکی خود کمک کنند.

Schema

آیا سایت شما پیش نیاز های مربوط به نشانه گذاری اسکیما را دارد؟

مجموعه خاصی از نشانه گذاری اسکیما وجود دارد که تقریباً در هر سایت اعمال می شود و سایر موارد – مانند ارسال محصولات و آگهی های شغلی – که برای سئو موثر بسیار مهم هستند. به عنوان یک قانون کلی ، هر بار که مشتری جدید می گیرم ، بررسی اولیه زیر را انجام می دهم:

 • آیا صفحه اصلی و صفحات مربوط به برنامه سازمان یا مشاغل محلی است؟
 • آیا وبلاگ ها برنامه ای برای مقالات یا ارسال وبلاگ دارند؟
 • آیا صفحه معرفی تیم کاری نوع اسکیمای Person را دارد؟
 • اگر این یک سایت تجارت الکترونیکی باشد ، آیا دارای اسکیمای محصول است؟
 • اگر این یک سایت استخدام کننده باشد ، آیا دارای اسکیمای شغلی است؟

اگر مشاغل دیگری با ویژگی های اختصاصی Google SERP در جایگاه دیگری قرار داشته باشد ، آیا نشانه گذاری لازم را دارد؟

اگر به هر یک از این سوالات “نه” پاسخ داده اید و سایت نشانه گذاری مناسب را ندارد ، پس باید نشانه گذاری اسکیما را به سایت خود اضافه کنید.

اگر پاسخ این سوالات “بله” است ، مهم است که قبل از رفتن به مرحله بعدی ، کیفیت اجرای آن را آزمایش کنید. برای انجام این کار ، به گزار گزارش  Rich Results سرچ کنسول گوگل نگاهی بیندازید تا صفحات را در مقیاس مرور کنید ، یا از ابزار بررسی داده ساختیافته و Rich Results برای بررسی صفحات منفرد استفاده کنید. اگر خطاهایی مشاهده کردید ، باید به آنها رسیدگی شود.

Rich Snippet

اسکیماهای معتبر در سرچ کنسول

ابتدا نگاهی به Search Console’s Rich Results Report بیندازید تا صفحات را در مقیاس بررسی کرده و مشخص کنید کدام محتوا معتبر ، معتبر با خطاها یا خطا خوانده می شود.

معتبر: اگر نشانه گذاری شما “معتبر” باشد ، در حال خزیدن و ثبت صحیح است. بعید است که این صفحات به اقدامات بیشتری نیاز داشته باشند.

خطاها: صفحات دارای علامت گذاری که با “خطا” شناخته می شوند دارای یک Syntax (خطای نحوی) نادرست هستند ، بنابراین باید در اسرع وقت خود صفحه را بررسی کرده و کد را تصحیح کنید. وقتی تغییرات به پایان رسید ، برای درخواست ارزیابی مجدد ، از دکمه Validate Fix استفاده کنید.

معتبر با هشدار: اگر محتوای شما به عنوان “معتبر هشدار” نشان داده می شود ، بنابراین شما احتمالاً نشانه گذاری اسکیما را با یک فیلد خالی نمایش می دهید. این هشدارها باعث بی اعتبار بودن صفحه یا علامت گذاری نمی شود ، اما می تواند صفحه را از نظر رقابت کمتر کند ، زیرا محتوای مورد نظر کمتر مورد هدف قرار می گیرد. محتوای خود را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که اسکیمای شما تا حد امکان محتوای صفحه را منعکس می کند تا این خطاها را کاهش دهید و بنابراین عملکرد نشانه گذاری اسکیما خود را افزایش دهید.

Search Console’s Rich Results Report

هشدارهای نشانه گذاری اسکیما در Search Console

ابزار بررسی داده ساختیافته ( Structured Data Testing Tool)یا  Rich Results به شما امکان می دهد تا بهبود داده های ساخت یافته را در صفحات جداگانه عیب یابی کنید. با استفاده از هر یک از این ابزارها می توانید URL موردنظر را وارد کنید و اطلاعات جزئی در مورد هرگونه خطا یا هشدار را دریافت خواهید کرد.

Structured Data Testing Tool

هشدارها در Structured Data Testing Tool

هشدارها در Rich Snippet

هشدارها در Rich Snippet

قسمتهای گمشده برجسته شده در اینجا با خصوصیات موجود در نوع  اسکیما رویداد مطابقت دارند. بنابراین ، برای بهبود این نشانه گذاری ، به دنبال تعریف خصوصیات مربوطه در schema.org هستید و در صورت لزوم ، از مثال HTML آنها برای راهنمایی بهینه سازی های خود استفاده می کنید.

نمونه اسکریپت HTML اجرا کننده از schema.org

نمونه اسکریپت HTML “اجرا کننده” از schema.org

در این حالت ، برای بهبود عملکرد اسکیما ، ممکن است لازم باشد که زمینه های جدیدی را در سیستم مدیریت محتوا ایجاد کنم یا با تیم توسعه دهنده کار کنم تا محتوای موجود در زمینه داده های CMS موجود را به برنامه جدید اضافه کنم.

در هر صورت بهبودهایی را ایجاد خواهید کرد که به شما کمک می کند تا کاربران را بهتر هدف قرار دهید و به آنها سرویس دهید.

راهکارهایی برای افزودن اسکیما به سایت

در صورت نیاز به افزودن اسکیما به سایت خود ، چند گزینه برای پیاده سازی وجود دارد.

افزودن اسکیما به صفحات استاتیک

برای برخی از صفحاتی که دارای محتوای عمدتا ساکن هستند ، افزودن انواع نشانه گذاری مانند مشاغل محلی ، سازمان یا یک صفحه سوالات متداول ، می تواند یک روند ساده برای تولید کد و قرار دادن آن در HTML صفحه باشد. سیستم عامل های بزرگ CMS مانند Shopify و WordPress دارای افزونه هایی برای تولید نشانه گذاری برای این صفحات هستند که پیاده سازی آن آسان است. کسانی که دارای تنظیمات سفارشی CMS هستند می توانند از ابزارهایی مانند Schema Markup Generator برای تولید JSON-LD استفاده کنند ، سپس آن را به تیم توسعه منتقل کنند تا به طور زنده تحت فشار قرار گیرد.

افزودن اسکیمای مقیاس پذیر بصورت کلی برای همه صفحات

پیاده سازی برای همه صفحات  برای سازندگان محتوای با حجم بالا تقریباً ضروری است. این مورد برای فروشگاه های تجارت الکترونیکی اعمال می شود ، اما همچنین برای کسانی که به طور منظم محتوای قالب استاندارد مانند دستور العمل ها ، وبلاگ ها ، مقالات ، فرصت های شغلی ، رویدادها ، دوره های آموزشی و غیره ارسال می کنند.

برای این صفحات ، موثرترین راه برای استفاده بیشتر از اسکیما در سایت شما ، خودکار کردن فرآیند با ساختن آن در ساختار سایت شماست. در بیشتر موارد ، این شامل یک رویکرد چهار مرحله ای است که با هماهنگی با توسعه دهندگان و مشتریان شما کار می کند.

 • با نقشه سایت شروع کنید. شما باید یک نقشه سایت پویا XML داشته باشید که به Google در هنگام ایجاد صفحات ایندکس کمک کند و شامل عناصری باشد که در داده های ساختاری ذکر شده اند. برای یک سایت تجارت الکترونیکی ، این به معنای داشتن یک نقشه سایت است که شامل صفحات لیست محصولات است ، و همینطور شامل نقشه سایت تصویر و صفحات خدمات مشتری است.
 • بهینه سازی سئو On-Page: اطمینان حاصل کنید که سئو داخلی قوی با تحقیقات کلمات کلیدی خوب ، عنوان ها و اطلاعات دقیق دارید. Schema فرصت های هدف گیری بیشتری را ارائه می دهد ، بنابراین این امر به شما کمک می کند هرگونه تلاش درون صفحه ای برای جستجوگرها را دو برابر کنید.
 • محتوای خود را سازماندهی کنید. برای اجرای عمومی ، باید با محتوای خود کار کنید و سعی کنید برای محتوای صفحه خود به هر قسمت استاندارد یک نوع و خاصیت اختصاص دهید. با آن مانند فرمولی رفتار کنید که می تواند برای هر صفحه با همان قالب استفاده شود. اگر فیلدهایی متناسب با خصوصیات مورد نیاز برای نوع اسکیما خود ندارید ، آنها را اضافه کنید. اگر انبوه اطلاعاتی دارید ، سعی کنید اطمینان حاصل کنید که خصوصیاتی دارید که از USP محتوای شما پشتیبانی می کند. سپس با توسعه دهندگان خود الگوی خود را به روز کنید تا طرح به طور مداوم در سایت ایجاد شود.
 • با API های مرتبط Google ارتباط برقرار کنید. هنگامی که نقشه سایت شما ثابت شد ، محتوای شما بهینه شده و علامت گذاری در محل شما قرار دارد. بررسی کنید که آیا اسکیما مورد استفاده شما API دارد یا خیر ، در صورت وجود ، سایت خود را به آن متصل کنید. برخی از نتایج پرکاربرد مستقیماً با API های اختصاصی Google ارتباط برقرار می کنند که بیشتر با ابزارهای PPC ادغام می شوند تا ترکیب بازاریابی شما را جمع کنند.

نمونه هایی از انواع اسکیما با API های اختصاصی Google

 • اسکیمای اسکان با API هتل متصل می شود و می تواند با Google Hotels PPC استفاده شود
 • اسکیمای شغلی با فعال شدن فهرست در Google برای مشاغل با نمایه سازی API ارتباط برقرار می کند
 • اسکیمای کالا برای فعال کردن امکان گنجاندن در نتایج جستجوی خرید Google و لیست آگهی ها با Content API متصل می شود.

چگونه می توان تأثیر نشانه گذاری اسکیما را اندازه گیری و نشان داد

اندازه گیری اسکیما Rich Results را در کنسول جستجو فعال کنید

داده های ساختار یافته

تأثیر نشانه گذاری اسکیما که Rich Snippets ایجاد می کند ، به راحتی در Search Console قابل کنترل و اندازه گیری است. در زبانه Enhanctions ، می توانید کیفیت پیاده سازی و خطاهای فعلی یا اخیر را کنترل کنید.

محتوای Rich فعال شده با اسکیما را در تب سرچ کنسول مشاهده کنید

برای نظارت بر بازبینی ها ، رتبه بندی ها ، کلیک ها و CTR ، به تب Search Appearance  در بخش   Performanceمراجعه کنید. این تب داده های تاریخی را ارائه می دهد که می توان آنها را با تنظیمات قبلی سایت مقایسه کرد.

Search Console

در Google Analytics ، ردیابی و نظارت شما به اجرای شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، کلیکهای اعمال شده در google-jobs ممکن است به عنوان یک منبع جداگانه از نتایج جستجوی استاندارد در Organic نشان داده شوند. اما همچنین مشاهده کرده ام که کلیک های خرید Google به عنوان بخشی از کانال (سایر موارد) نشان داده شده است. در هر صورت ، تاریخ اجرای خود را حاشیه نویسی کنید تا محتوای مربوطه را از نظر تغییر در کلیک ها ، نمایش ها و تبدیل ها کنترل کنید.

برای بسیاری از مشاغل کوچک ، داده های Search Console باید کافی باشد اما ابزارهایی نیز وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا اطلاعات بیشتری را جستجو کنید.

جمع بندی

اتخاذ یک رویکرد استراتژیک و یکپارچه برای پیاده سازی داده ساختار یافته ، به SME ها کمک می کند تا به دلیل مقیاس پذیری ، قابلیت انعطاف پذیری و اندازه گیری ، در محیط جستجوی امروز رقابت کنند. علاوه بر این ، کاربرد نشانه گذاری اسکیما به عنوان زیربنای یک محتوای منسجم و استراتژی تبلیغاتی ، بازده های بسیار لازم را برای بازاریابان SME که می خواهند بیشترین استفاده را از محتوای خود ببرند ، به ارمغان می آورد.

 

شرکت رسام وب با تجربه چندین ساله خود در طراحی سایت در تبریز و سطح کشور و همیطور سئو در تبریز انتخاب مناسبی برای پروژه های شما خواهد بود. جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 04191010419 تماس داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − یک =