داده های ساخت یافته
ارزش استراتژیک پیاده سازی داده های ساختار یافته در وب سایت های SME
جولای 13, 2021
محتوای سنگ بنای
چگونه محتوای سنگ بنای ایجاد کنیم که گوگل و مخاطبان شما آن را دوست داشته باشند
جولای 20, 2021
نمایش همه

شناسایی فرصت های کلمات کلیدی بدون داده های قدیمی

در رویداد جستجوی Google در اکتبر سال گذشته ، Prabhakar Raghavan توضیح داد که 15٪ از درخواستهای روزانه مواردی است که قبلاً هرگز جستجو نشده است. اگر آخرین ارقام را از آمار اینترنت زنده (Internet Live Stats) ، که بیان می کند هر روز 3.5 میلیارد جستجو جستجو می شود ، بگیریم ، این بدان معناست که 525 میلیون مورد از این درخواست ها کاملاً جدید است.

این تعداد زیادی فرصت است که منتظر شناسایی و کار در برنامه های استراتژی ، بهینه سازی و محتوایی هستند. مشکل این است که همه ابزارهای معمول تحقیق در مورد کلمات کلیدی ، در بهترین حالت ، یک ماه با اطلاعاتی که می توانند ارائه دهند عقب مانده اند. حتی در این صورت ، مقداری که آنها گزارش می کنند باید با یک دانه نمک گرفته شود – شما به من می گویید فقط 140 جستجو در هر ماه برای “تخفیف طراحی لباس زنان “وجود دارد؟ – و اگر در صنایع B2B کار می کنید ، ابتدا این جستجوها حجم بسیار کمتری دارند.

بنابراین ، ما می دانیم که تعداد زیادی جستجو در دسترس است ، که هر روز بیشتر و بیشتر می شود ، اما بدون داده ها برای دیدن حجم ، چگونه می توانیم بفهمیم که باید چه راهکارهایی را دنبال کنیم؟ و در وهله اول چگونه این فرصت ها را پیدا می کنیم؟

یافتن فرصت های کلمات کلیدی

ابزارهای معمولی که به آنها متوسل می شویم ، برای کلمات کلیدی و موضوعاتی که قبلاً به صورت حجمی جستجو نشده اند ، زیاد مورد استفاده قرار نخواهد گرفت. بنابراین ، باید کمی خلاقیت ایجاد کنیم – هم از نظر مکان و هم از طریق شناسایی پتانسیل سوالات ، برای شروع اولویت بندی و کار کردن آنها در استراتژی ها. این به معنای انجام کارهایی مانند:

 1. پرسش مردم (People also Ask)

 2. استخراج از پیشنهادات اتوماتیک

 3. عمیق شدن در نتایج جستجوهای مرتبط

پرسش  مردم (People also Ask)

People also Ask مکانی عالی برای شروع جستجوی کلمات کلیدی جدید است و به روزتر از ابزارهای مختلفی است که معمولاً برای تحقیق استفاده می کنید. دامی که بیشتر بازاریابان در آن فرو می روند ، مشاهده این داده ها در مقیاس کوچک ، درک اینکه (با اصطلاح دم طولانی تر) حجم زیادی ندارند و آنها را از رویکردها نادیده میگیرند. اما وقتی فرآیندی در مقیاس بزرگتر را دنبال می کنید ، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد مضامین و موضوعاتی که کاربران در جستجوی آنها هستند بدست آورید و می توانید با مرور زمان این طرح را شروع کرده و موضوعات در حال ظهور را سریعتر از آنچه که از ابزار استاندارد می بینید مشاهده کنید.

برای استخراج ویژگی های PAA ، باید:

 1. با یک لیست دانه از کلمات کلیدی شروع کنید.
 2. از SerpAPI برای اجرای کلمات کلیدی خود از طریق تماس API استفاده کنید – می توانید رابط نمایش آزمایشی آنها را در زیر مشاهده کنید و خودتان امتحان کنید:

مردم نیز می پرسند

 1. ویژگی های “سوالات مرتبط” را که در تماس API برگردانده شده خارج کنید و آنها را با استفاده از اکسل به موضوعات کلی ترسیم کنید:

سوالات مرتبط

 1. “بخش جستجوی مرتبط” را خارج کنید و این موارد را نیز به موضوعات کلی ترسیم کنید:

جستجوی مرتبط

 1. به دنبال الگوهای سازگار در موضوعاتی باشید که در میان سوالات و جستجوهای مرتبط بازگردانده می شوند.
 2. این الگوی کلی را به ابزار تحقیقاتی مورد نظر خود اضافه کنید تا فرصت های اضافی مرتبط را شناسایی کنید. به عنوان مثال ، می توانیم ببینیم که قهوه + سلامتی یک موضوع ثابت است ، بنابراین می توانید این موضوع را به عنوان یک موضوع کلی برای جستجوی بیشتر از طریق پارامترهای جستجوی پیشرفته و اصلاح کننده ها اضافه کنید.
 3. این موارد را به عنوان اصطلاحات بذر به ابزار تحقیقاتی مورد نظر خود جهت استخراج سوالات مرتبط اضافه کنید ، مانند استفاده از اصلاح کننده های تطبیق گسترده (+ سلامت قهوه) و تطبیق عبارت (“سلامت قهوه”) برای بازگرداندن سوالات مرتبط تر:

ایده های کلمات کلیدی

سپس این کار به شما مجموعه ای از “پرسشهای پیشنهادی” اضافی برای گسترش جستجوی شما (به عنوان مثال فواید قهوه) و همچنین ایده های مربوط به کلمات کلیدی مرتبط را می دهد که می توانید در ادامه جستجو کنید.

این مکان همچنین برای شروع تفاوت در سوالات جستجو بر اساس موقعیت ، مکانی عالی است ، مانند اینکه اگر می خواهید موضوعات مختلفی را که افراد در انگلستان و ایالات متحده به دنبال آن می گردند مشاهده کنید ، SerpAPI به شما امکان می دهد این کار را در مقیاس بزرگتر انجام دهید.

اگر می خواهید این کار را در مقیاس کوچکتر انجام دهید یا بدون نیاز به راه اندازی API ، می توانید از این ابزار مفید واقع در Candor – همچنین پرسیده شده – که سوالات مربوط به یک موضوع گسترده را بیرون می کشد و به شما اجازه استفاده می دهد. برای ذخیره داده ها به عنوان .csv یا یک تصویر برای بررسی سریع:

همچنین پرسید

پس از شناسایی تمام موضوعاتی که افراد در جستجوی آنها هستند ، می توانید شروع به جستجوی فرصت های جدید کلمات کلیدی در اطراف آنها کرده و نحوه تغییر آنها را در طول زمان ارزیابی کنید. بسیاری از این فرصت ها دارای اطلاعات تاریخی زیادی نیستند که در ابزارهای معمول تحقیق گزارش شده اند ، اما ما می دانیم که افراد در جستجوی آنها هستند و می توانند از آنها برای اطلاع رسانی موضوعات محتوای آینده و همچنین فرصت های فوری کلمات کلیدی استفاده کنند.

همچنین می توانید ویژگی های People also Ask را ردیابی کنید تا مشخص شود که رقبای شما در چه مواردی ظاهر می شوند و ایده بهتری درباره نحوه تغییر استراتژی های خود در طول زمان و نوع محتوا و کلمات کلیدی مورد نظر خود داشته باشید. در Found ، ما از ابزار اختصاصی SERP Real Estate برای انجام چنین کاری (و موارد دیگر) استفاده می کنیم تا بتوانیم این فرصت ها را به سرعت دریابیم و آنها را استراتژی های خود مورد استفاده قرار دهیم.

استخراج از پیشنهادات اتوماتیک

این مورد نیازی به API ندارد ، اما باید مراقب میزان دفعات استفاده از آن باشید ، بنابراین شروع به کار کردن تصاویر ترسناک نمی کنید.

مشابه People Also Ask ، می توانید پیشنهادات اتوماتیک را از Google استخراج کنید تا سریعاً جستجوهای مرتبطی را که افراد وارد می کنند شناسایی کنید. فقط به دلیل اجرا دستی آن ، این کار در مقیاس کوچک بهتر کار می کند. می توانید یک خزیدن را با پارامترهای مختلف وارد شده و یک استخراج سفارشی تنظیم کنید ، اما Google خیلی سریع کارهای شما را برداشت می کند.

برای استخراج خودکار ، از یک رشته پرس و جو URL بسیار ساده استفاده می کنید:

https://suggestqueries.google.com/complete/search?output=toolbar&hl=&gl=uk&q=

بسیار خوب ، اینقدر ساده به نظر نمی رسد ، اما در اصل یک کوئری جستجو است که همه پرسش های پیشنهادی برای درخواست شما را تولید می کند.

بنابراین ، اگر بخواهید پس از “q=” وارد “امنیت سایبری” شوید ، این موارد را می گیرید:

پرس و جو

با این کار متداول ترین  سوالات پیشنهادی برای واژه دانه شما ارائه می شود. این نه تنها یک معدن طلا برای شناسایی سوالات مازاد است ، بلکه می تواند برخی از سوالات جدیدتر را که روند رو به رشد داشته اند و همچنین اطلاعات مربوط به آن سوالات را که ابزارهای معمول داده ها را برای آنها فراهم نمی کند ، نشان دهد.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید بدانید که افراد مربوط به COVID-19 چه چیزی را جستجو می کنند ، به دلیل محدودیت های تبلیغاتی که در اطراف آن وجود دارد ، نمی توانید این داده ها را در Keyword Planner یا بیشتر ابزارهایی که از سیستم عامل استفاده می کنند ، دریافت کنید. اما اگر آن را به رشته درخواست های پیشنهادی اضافه کنید ، می توانید ببینید:

پرس و جو

این می تواند به شما یک نقطه شروع برای نمایش داده های جدید بدون تکیه بر حجم تاریخی را ارائه دهد. و فقط به شما پیشنهاداتی برای موضوعات گسترده نمی دهد – شما می توانید هر پرسشی را که می خواهید اضافه کنید و ببینید چه پیشنهادهای مرتبط بازگردانده می شوند.

اگر می خواهید این مرحله را به سطح دیگری برسانید ، می توانید تنظیمات مکان را در رشته درخواست تغییر دهید ، بنابراین به جای “gl = uk” می توانید “=us” را اضافه کنید و پرس و جوهای پیشنهادی را از ایالات متحده ببینید. این یک فرصت دیگر را برای جستجوی تفاوت در رفتار جستجو در مکان های مختلف فراهم می کند و شروع به شناسایی تفاوت در نوع محتوایی می کنید که باید در مناطق مختلف تمرکز کنید – به ویژه اگر در وب سایت های بین المللی کار می کنید یا مخاطبان بین المللی را هدف قرار می دهید.

استخراج از پیشنهادات اتوماتیک

اگرچه ابزارهای معمول اطلاعات چندانی در مورد درخواستهای کاملاً جدید به شما نمی دهند ، اما آنها می توانند یک معدن طلا برای شناسایی فرصتهای اضافی در مورد یک موضوع باشند. بنابراین ، اگر ویژگی PAA را استخراج کرده اید ، پیشنهاد خودکار را خنثی کرده اید و همه فرصت های جدید خود را در موضوعات و الگوها گروه بندی کرده اید ، می توانید این “موضوعات” مشخص شده را به عنوان اصطلاحات دانه در بیشتر ابزارهای کلمه کلیدی وارد کنید.

عمیق شدن در نتایج جستجوهای مرتبط

در حال حاضر در مرحله بتا ، اکنون Google Ads ویژگی “اصلاح کلمات کلیدی” را به عنوان بخشی از ابزار Keyword Ideas خود ارائه می دهد که برای شناسایی کلمات کلیدی مرتبط با یک موضوع اصلی بسیار مناسب است.

در زیر نمونه ای از انواع کلمات کلیدی برگشت داده شده برای جستجوی “قهوه” وجود دارد:

گوگل ترند

در اینجا می توانیم ببینیم که ایده های کلمات کلیدی در این گروه ها دسته بندی شده اند:

 • مارک یا غیر مارک – کلمات کلیدی مربوط به شرکت های خاص
 • نوشیدنی – انواع قهوه ، به عنوان مثال اسپرسو ، قهوه سرد ، قهوه دم کرده
 • محصول – کپسول ، غلاف ، فوری ، زمینی
 • روش – به عنوان مثال دم سرد ، فرنچ پرس ، قهوه دریپ

گروه بندی موضوعات برای یافتن مناطق اضافی برای کاوش فوق العاده هستند. شما می توانید:

 1. برای شناسایی اصطلاحات مرتبط با یک موضوع کلی شروع کنید و سپس مراحل شناسایی PAA / خودکار را دنبال کنید.
 2. با روند شناسایی PAA / خودکار پیشنهاد شروع کنید و موضوعات جدید خود را در Keyword Planner قرار دهید

از هر راهی که پیش بروید ، توصیه می کنم چند بار اجرا شود تا بتوانید هرچه بیشتر ایده های جدید بگیرید. هنگامی که موضوعات را شناسایی کردید ، آنها را از طریق اصلاح کلمات کلیدی بتا برای بیرون کشیدن مباحث مرتبط بیشتر اجرا کنید ، سپس آنها را از طریق فرایند PAA / خودکار پیشنهاد کنید تا مباحث بیشتری دریافت کنید و بسته به اینکه در چه مناطقی می خواهید جستجو کنید چند بار تکرار کنید شما چقدر نیاز به تحقیق خود دارید

گوگل ترند

داده های Trends یکی از به روزترین مجموعه هایی است که می توانید برای موضوعات و سوالات خاص جستجو کنید. با این حال ، لازم به ذکر است که برای برخی از عناوین ، هیچ داده ای را نگهداری نمی کند ، بنابراین ممکن است در زمینه های خاص بیشتر با مشکل روبرو شوید.

با استفاده از “ممنوعیت سفر” به عنوان مثال ، می توان روند جستجوها و همچنین موضوعات مرتبط و سوالات خاص مرتبط را مشاهده کرد:

اکنون ، برای فرصت های جدید ، شما نمی خواهید حجم عظیمی از داده ها را پیدا کنید ، اما اگر فرصت های خود را در موضوعات و الگوهای اصلی گروه بندی کنید ، می توانید برخی از فرصت های اضافی را از “موضوعات مرتبط” و بخشهای «سوالات مرتبط» پیدا کنید.

در مثال بالا ، می بینیم که این بخشها شامل مکانهای خاص و ذکرهای خاصی از ویروس کرونا هستند – چیزی که برنامه کلمات کلیدی در مورد شما داده نمی دهد زیرا شما نمی توانید قیمت آن را پیشنهاد دهید.

بررسی موضوعات و سوالات مختلف مرتبط در اینجا به شما كمك می كند تا در مورد زمینه های اضافی اطلاعات كمی بیشتری را برای كاوش در اختیار داشته باشید كه در غیر این صورت نتوانسته اید از طریق سیستم عامل های دیگر Google آنها را شناسایی یا اعتبارسنجی كنید.

ابزار Keyword Explorer سایت MOZ

رابط Moz یک نقطه شروع عالی برای تأیید اعتبار کلمات کلیدی و همچنین شناسایی مواردی است که در حال حاضر در SERP برای این اصطلاحات نشان داده می شود. به عنوان مثال ، جستجوی “تئاتر لندن” شکست زیر را برمی گرداند:

P10

از اینجا می توانید پیشنهادهای کلمات کلیدی را بررسی کرده و گروه بندی آنها را در الگوها شروع کنید ، همچنین می توانید SERP فعلی را بررسی کرده و ببینید چه نوع محتوایی ظاهر می شود. این امر به ویژه در مورد درک هدف اصطلاحات برای اطمینان از اینکه از زاویه مناسب به فرصت ها نگاه می کنید بسیار مفید است – اگر فروشنده های بلیط بیشتر از اخبار و راهنماها نشان می دهند ، به عنوان مثال ، تمرکز این فرصت ها در صفحات تجاری بیشتر از محتوای اطلاعاتی.

 

ابزارهای دیگر

ابزارهای متنوعی وجود دارد که می توانید برای پالایش بیشتر موضوعات کلمات کلیدی خود و شناسایی ایده های مرتبط جدید از جمله مواردی مانند SEMRush ، AHREFS ، Answer The Public ، Ubersuggest و Sistrix استفاده کنید که همگی روشهای نسبتاً مشابه تصفیه را ارائه می دهند.

مساله کلیدی شناسایی فرصت هایی است که می خواهید بیشتر جستجو کنید ، جستجوی درخواستهای PAA و پیشنهاد خودکار ، گروه بندی آنها در الگوها.

تحقیقات کلمات کلیدی یک روند در حال پیشرفت است ، و روش هایی که می توانید فرصت ها را پیدا کنید همیشه در حال تغییر هستند ، بنابراین چگونه می توانید این فرصت های جدید را به عنوان استراتژی برنامه ریزی کنید؟

شکل گیری یک طرح

پس از بدست آوردن تمام داده ها ، باید بتوانید آن را به صورت برنامه ای رسمی در بیاورید تا بدانید چه زمان شروع به ایجاد محتوا ، زمان بهینه سازی صفحات و زمان قرار دادن آنها در تاریخ بعدی کنید.

یک روش سریع (و سازگار) که می توانید این فرصت های جدید را به راحتی در برنامه ها و استراتژی های موجود خود ترسیم کنید ، پیروی از این روند است:

 1. جستجوهای جدید را شناسایی کرده و درون مضامین قرار دهید
 2. تغییرات را در جستجوهای جدید کنترل کنید. تمرین را ماهیانه یک بار انجام دهید تا ببینید چه عواملی در طول زمان تغییر می کنند
 3. روند تغییرات در کنار تحولات صنعت را طرح کنید. آیا اتفاقی رخ داده است که آنچه افراد به دنبال آن بودند تغییر کرده است؟
 4. فرصت ها را به اقدامات گروه بندی کنید: ایجاد ، به روزرسانی ، بهینه سازی.
 5. فرصت ها را به دسته های مبتنی بر زمان گروه بندی کنید: موضعی ، علاقه ، همیشه سبز ، رو به رشد و غیره
 6. نمودارهای زمانی را در مورد قطعات محتوا ترسیم کنید. هر موضوعی به بالای لیست منتقل شود ، الگوهای در حال رشد را می توان در اطراف آنها ترسیم کرد ، بر اساس علاقه می توان در طول سال شکاف ایجاد کرد و قطعات همیشه سبز را به محتوای سبک قهرمانانه تری تبدیل کرد.

سپس با طرحی روبرو خواهید شد که شامل موارد زیر است:

 • تمام مطالب برنامه ریزی شده شما
 • تمام محتوای موجود شما و هر به روزرسانی که می خواهید انجام دهید شامل فرصت های جدید است.
 • یک رویکرد بهینه سازی اصلاح شده برای کار در کلمات کلیدی جدید در صفحات فرود موجود.
 • یک ساختار سوالات متداول اصلاح شده برای پاسخ به سوالاتی که افراد در جستجوی آن هستند (قبل از اینکه رقبای شما این کار را انجام دهند).
 • ایجاد الگوی محتوا برای مراکز و گسترش صفحه دسته بندی.

نتیجه گیری

یافتن فرصت های جدید برای کلید واژه ها برای جلو ماندن از رقابت ضروری است. کلمات کلیدی جدید به معنای روش های جدید جستجو ، اطلاعات جدیدی است که مخاطبان شما نیاز دارند و نیازهای جدید برای برآورده کردن. با فرآیندهای ذکر شده در بالا ، شما می توانید در بالای این موضوعات در حال ظهور نگه دارید تا استراتژی ها و اولویت های خود را در مورد آنها برنامه ریزی کنید. دنیای جستجو همیشه تغییر خواهد کرد ، اما نیازهای مخاطبان شما – و آنچه که آنها به دنبال آن هستند – همیشه باید در مرکز برنامه های شما باشد.

درباره نویسنده مطلب: (Imogen Davies)

Imogen بیش از شش سال در SEO کار کرده است ، و تمرکز خود را بر استراتژی SEO و همچنین محتوا ، سئو در صفحه و فنی دارد. وی در نقش فعلی خود به عنوان مدیر حساب SEO در Found ، رویکرد استراتژیک را برای تعدادی از مشتریان در سراسر تجارت الکترونیکی ، B2C و B2B هدایت می کند تا اهداف مشتری را از طریق استراتژی های همسو با اهداف تجاری و تکنیک های ادغام بین کانال ، برآورده و از آنها فراتر رود.

جهت دریافت مشاوره رایگان سئو سایت در تبریز و یا سفارش طراحی سایت در تبریز با شماره 04191010419 تماس داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =