صفحات Pillar
استراتژی گام به گام برای صفحات Pillar
جولای 5, 2021
داده های ساخت یافته
ارزش استراتژیک پیاده سازی داده های ساختار یافته در وب سایت های SME
جولای 13, 2021
نمایش همه

چگونه مشکل محتوای تکراری را حل کنیم؟

محتوای تکراری

محتوای تکراری چیست و چرا باعث نگرانی در وب سایت شما می شود؟ چگونه می توانید تشخیص داده و رفع کنید؟

محتوای تکراری چیست ؟

سلام طرفداران MOZ. به نسخه دیگری از Whiteboard Friday خوش آمدید. من مگان هستم ، امروز قصد داریم کمی در مورد محتوای تکراری صحبت کنیم.

چرا در مورد محتوای تکراری صحبت می کنیم؟

خوب ، این یک مسئله کاملاً رایج است و اغلب ممکن است کمی گیج کننده باشد. چیه؟ چگونه تعیین می شود؟ چرا برخی از صفحات سایت من به عنوان کپی از یکدیگر نشانه گذاری می شوند؟ و مهمتر از همه ، چگونه می توانم آن را حل کنم اگر متوجه شدم این چیزی است که می خواهم در سایت خود حل کنم؟

محتوای تکراری چیست؟

در ابتدا ، محتوای تکراری چیست؟

اساساً ، محتوای تکراری محتوایی است که در بیش از یک مکان در اینترنت ظاهر می شود. محتوایی که بیش از حد مشابه باشد ، حتی اگر یکسان نباشد ، ممکن است کپی از یکدیگر تلقی شود.

وقتی به محتوای تکراری فکر می کنید ، مهم است که به یاد داشته باشید که این فقط به آنچه بازدیدکنندگان انسانی هنگام مراجعه به سایت شما و مقایسه دو صفحه نمی بینند ، نیست. همچنین درباره آنچه موتورهای جستجو و خزنده ها هنگام دسترسی به این صفحات می بینند. از آنجا که آنها نمی توانند صفحه ارائه شده را ببینند ، به طور معمول از کد منبع صفحه خارج می شوند ، و اگر آن کد بیش از حد مشابه باشد ، ممکن است خزنده فکر کند که به دو نسخه از همان صفحه نگاه می کند.

تصور کنید که به یک نانوایی می روید و در مقابل شما دو کاپ کیک وجود دارد که تقریباً یکسان به نظر می رسند. هیچ نشانه ای ندارند. از کجا می دانید کدام یک را می خواهید؟ این اتفاقی است که می افتد وقتی یک موتور جستجو با دو صفحه خیلی شبیه به هم روبرو می شود.

این سردرگمی بین مطالب می تواند منجر به مواردی مانند مشکلات رتبه بندی شود ، زیرا موتورهای جستجو ممکن است نتوانند بفهمند کدام صفحه را باید رتبه بندی کنند یا ممکن است صفحه نادرست را رتبه بندی کنند. در ابزار Moz ، ما آستانه 90٪ برای محتوای تکراری داریم ، به این معنی که هر صفحه دارای کد که حداقل 90٪ یکسان باشد ، به عنوان نسخه تکراری یکدیگر نشانه گذاری می شود.

راه حل ها

بنابراین اکنون که به طور خلاصه مطالب تکراری را توضیح دادیم ، در مورد آن چه می کنیم؟ چند روش مختلف وجود دارد که می توانید محتوای تکراری را حل کنید.

ریدایرکت 301

ریدایرکت 301

 روش اول اجرای ریدایرکت 301 است. این روش شبیه به داشتن نسخه کپی VHS از یک فیلم است که شاید دیگر چندان مربوط نباشد.

بنابراین شما می خواهید مطمئن باشید که نسخه دیجیتالی که به صورت آنلاین پخش می شود را در اختیار مردم قرار دهید. در سایت خود ، می توانید نسخه های قدیمی صفحات را به نسخه های جدید و به روز شده هدایت کنید. این مربوط به مشکلات مربوط به زیر دامنه یا تغییرات پروتکل و همچنین به روزرسانی محتوا است که دیگر نمی خواهید افراد بتوانند به آن محتوای قدیمی دسترسی پیدا کنند.

Rel=canonicals

Rel=canonicals

روش بعدی اجرای rel = canonicals در صفحه است. بگویید که در یک شیرینیی فروشی هستید و دو نوع کلوچه به همراه دارید ، شکر و تکه شکلات. شما کوکی های شکر خود را درجه یک ارزیابی می کنید. بنابراین وقتی افراد از شما می پرسند کدام یک را باید امتحان کنند ، شما آنها را به سمت کلوچه های قندی هدایت می کنید با اینکه آنها می توانند شکلات را امتحان کنند.

این مساله در سایت شما مشابه داشتن دو محصول برای فروش است که دارای رنگ های مختلف هستند. شما می خواهید بازدیدکنندگان انسانی بتوانند هر دو رنگ را ببینند و به آنها دسترسی پیدا کنند ، اما شما می توانید از یک برچسب متعارف به خزنده ها بگویید کدام یک از صفحه مناسب تر برای رتبه بندی است.

متای NoIndex

NoIndex Meta

شما همچنین می توانید صفحات را به عنوان meta noindex علامت گذاری کنید.

به عنوان مثال ، شما ممکن است دو نسخه از کتاب مورد علاقه خود داشته باشید. شما می خواهید آن نسخه دوم را بخوانید و به آن مراجعه کنید زیرا این نسخه جدیدترین و مرتبط ترین است. اما شما هنوز هم می خواهید نسخه مورد نیاز را بخوانید و به آن دسترسی پیدا کنید. برچسب های Meta noindex به خزنده می گوید که هنوز هم می تواند آن صفحه تکراری را بخزد ، اما نباید آن را در فهرست خود قرار دهد. این امر می تواند به موارد تکراری محتوای ناشی از مواردی مانند صفحه بندی کمک کند.

اضافه کردن محتوا

اضافه کردن محتوا

اما اگر دو صفحه داشته باشید که واقعاً کپی برداری از یکدیگر نیستند ، چه می کنید؟ آنها درباره موضوعات مختلفی هستند و باید به عنوان محتوای جداگانه با آنها برخورد شود. خوب ، در این حالت ، شما می توانید محتوای بیشتری را به هر یک از این صفحات اضافه کنید ، بنابراین باعث ایجاد سردرگمی در خزنده نمی شود.

این امر به آنها امکان می دهد تا از یکدیگر متمایز شوند ، و شبیه به این خواهد بود كه بگوییم به یك كاپ کیك آب پاش و گیلاس اضافه كنید و ممكن است یخ زدگی با رنگ دیگری متفاوت باشد.

برای کمک به شناسایی و حل محتوای تکراری ، از Moz Pro استفاده کنید

اگر برای شناسایی صفحات موجود در سایت خود که ممکن است نسخه های مختلف از یکدیگر باشد ، به راهنمایی نیاز دارید ، Moz Pro Site Crawl و On-Demand Crawl می توانند به شما کمک کنند.

در هر دوی این ابزارها ، ما صفحاتی را که نسخه های مختلف یکدیگر محسوب می شوند نشانه گذاری می کنیم و حتی می توانید این داده ها را بصورت خروجی CSV  دریافت کنید، بنابراین می توانید آنها را خارج از ابزار تجزیه و تحلیل کنید. فقط یک نکته خوب در اینجا. هنگام خروجی گرفتن CSV از  داده ها ، گروه محتوای تکراری به شما می گوید که کدام صفحات تکراری با یکدیگر محسوب می شوند.

جهت سفارش سئو در تبریز و یا استعلام قیمت طراحی سایت در تبریز با شماره 04191010419 در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =