محتوای سنگ بنای
چگونه محتوای سنگ بنای ایجاد کنیم که گوگل و مخاطبان شما آن را دوست داشته باشند
جولای 20, 2021
نمایش همه

3 بهینه سازی قدرتمند در صفحه برای تقویت محتوای شما

سئو داخلی

On Page SEO چیست؟

On Page SEO زمانی است که شما هنر نوشتن را با علم SEO در هم آمیخته و صفحات منفرد را برای کلمات کلیدی خاص رتبه بندی کنید. On Page SEO شامل همه موارد از برچسب های متا ، قالب محتوا و بهینه سازی کلمات کلیدی است تا محتوای شما توسط موتورهای جستجو پیدا شود و مخاطبان خود را به سمت تبدیل با شما سوق دهد.

در حالی که این تنها یک بخش از معادله است ، On Page SEO محتوای شما را برای مطابقت با هدف مشتری ، تعامل کاربر و تاکتیک های افزایش تبدیل ، هدایت می کند.

اگر نمی خواهید گم شوید قبل از اینکه به جنگل بروید باید نقشه ای روی خود داشته باشید. درست مانند پیاده روی ، اگر می خواهید در مسیر رسیدن به مقصد خود بمانید ، باید با فکر خوبی از کجا بروید.

همان تفکر را می توان برای تولید محتوا نیز به کار برد ، زیرا شما باید بدانید که چگونه می توانید محتوا را در سایت خود ساختار دهید تا به کمک آن بتوانید نتایج جستجو را مجسمه سازی کنید و نیازهای مشتریان خود را برای انجام تبدیل های بیشتر برآورده کنید.

نوشتن محتوایی که در Google رتبه بندی شود و باعث تبدیل شود آسان نیست ، اما اگر چند مرحله ساده را دنبال کنید ، در رتبه بندی قرار می گیرید ، کلیک های بیشتری می گیرید و در انواع دستگاه ها برای مشتریان جذاب هستید. بیایید نگاهی به سه تاکتیک بهینه سازی در صفحه بیندازیم که می توانید با استفاده از آنها پیام مناسب را در زمان مناسب به افراد مناسب برسانید.

  1. قالب بندی محتوا برای خوانندگان و ربات ها

یک استراتژی سئو باید در اطراف نیازهای مشتریان شما ایجاد شود تا عوامل رتبه بندی را تحت تأثیر قرار دهد و خوانندگان شما را وادار به تعامل با محتوای شما کنند.

رسیدن به این دو هدف دشوار است ، اما شما می توانید با قالب بندی محتوای خود به نوعی بهترین نتیجه را از هر دو جهان بگیرید که به ربات ها و خوانندگان کمک می کند تا محتوا را اسکن کرده و روی اطلاعات دستگاه های مختلف تمرکز کنند.

در حالی که می توانید وقت خود را با “هک های جستجوگرها” سپری کنید ، بهترین راه برای بهبود قابلیت مشاهده آنلاین و افزایش تبدیل ، قالب بندی محتوا برای خوانندگان و ربات ها است. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه شکستن متن ، کوتاه نگه داشتن پاراگراف ها و لیست های گلوله ای باعث سهولت در خواندن و افزایش رتبه بندی مطالب شما می شود!

متن را با برچسب های H2 خرد کنید

یکی از اولین کارهایی که می توانید برای بهبود سئو سایت در صفحه انجام دهید این است که متن را با زیرعنوان های H2 جدا کنید. این سرصفحه ها به شما امکان می دهند کلمات کلیدی را برای تقویت جنبه فنی سئو درج کنید ، و این هدرها همچنین به خوانندگان شما کمک می کند تا هنگام ورود به سایت شما ، محتوای شما را اسکن کنند.

سئو داخلی

در اینجا چند یادداشت سریع آورده شده است تا از زیرعنوان های خود بیشترین بهره را ببرید:

من دوست دارم زیرنویس های H2 را حدودا از هر 300 کلمه اضافه کنم.

در صورت مناسب ، سرصفحه های H3 را با 50 کلمه محتوای اضافی برای هر بخش وارد کنید.

هر زمان که ممکن است از کلمات کلیدی هدف و سوالات مطابق دقیق در زیرعنوان ها استفاده کنید.

من در هنگام بهینه سازی محتوای موجود در صفحه با Google Search Console (GSC) موفقیت زیادی کسب کرده ام. شما می توانید یک صفحه در GSC باز کنید تا داده های شخص اول را در مورد اینکه Google محتوای شما را برای چه رتبه بندی می کند پیدا کنید و سپس کلمات کلیدی را در بخش های H2 و H3 سایت خود اضافه کنید تا پیشرفت خوبی در رتبه بندی مشاهده کنید.

با تجزیه مطالب خود با زیرعنوان های H2 و H3 ، مطالب خود را برای انسان و موتورهای جستجو آسان تر کنید. فراموش نکنید که با درج کلمات کلیدی و سوالات منطبق دقیق در عناوین بخش برای کسب حداکثر نتیجه ، از این تاکتیک On Page SEO بیشترین بهره را بگیرید!

بندها را کوتاه نگه دارید

اگر می خواهید خوانندگان خود را درگیر کنید و تبدیل بیشتری انجام دهید ، بنابراین باید هر اینچ محتوای خود را بر اساس نیاز مخاطبان خود بهینه کنید. خواندن متن های بزرگ به سختی انجام می شود و این به ویژه در موبایل یا تبلت بیشتر صدق می کند.

من می خواهم پاراگراف ها را فقط به 2-3 جمله محدود کنم تا اطمینان حاصل کنم که محتوا در دستگاه های تلفن همراه خوب به نظر می رسد و خوانندگان را هنگام خواندن مطالب من تحت فشار قرار نمی دهد.

از نقاط گلوله (Bullet point ) استفاده کنید

Bullet point ابزاری قدرتمند برای نوشتن متن است زیرا به شما اجازه می دهد اطلاعات را به صورت مختصر و در عین حال جلب توجه به داده های مهم در قالب پانچ کنید. در اینجا چند دلیل برای استفاده از نقاط گلوله در محتوای خود برای تقویت On Page SEO ذکر شده است:

محتوا را خراب کنید و متن های مختلف را در دستگاه های تلفن همراه راحت تر بخوانید.

برای افزایش تبدیلات در صفحات وب سرویس و صفحات محصول ، نکات ارزشمند را برجسته کنید.

برای راهنمایی مشتریان در مرحله سفر مشتری ، پیوندهای داخلی را به نقاط گلوله اضافه کنید.

سعی کنید لیست نقاط گلوله را هر کدام بین 3-7 گلوله نگه دارید. لیست های کوتاهتر مسخره به نظر می رسند ، و خواندن لیست های طولانی دشوار است.

من می خواهم برای کمک به خوانندگان در درک محتوا ، یک لیست گلوله در پاراگراف اول هر وبلاگ قرار دهم ، بعلاوه این لیست گلوله می تواند به ایمن سازی یک Rich Snippet کمک کند. من همچنین می خواهم یک لیست گلوله در نزدیکی CTA ها اضافه کنم تا توجه خوانندگان را به سمت انجام تبدیل های بیشتر جلب کند.

Bullet points فقط یک نمونه از چگونگی قالب بندی محتوا برای کمک به خوانندگان و موتورهای جستجو است – این تعادل کاملاً بین بازاریابی محتوا و تاکتیک های فنی SEO است.

  1. برای Rich Snippet ها بهینه سازی کنید

با تغییر جستجوی آنلاین ، گوگل به طور مداوم الگوریتم های خود را به روز می کند تا در اسرع وقت اطلاعات مناسب را به جستجوگران ارائه دهد. Rich Snippet (قطعه برجسته ) قطعه ای از اطلاعات به اندازه لقمه ای از غذا است که Google بر اساس لیست جستجوی خاص در بالای لیست های ارگانیک قرار می دهد.

اگر می خواهید اقتدار نام تجاری خود را ایجاد کنید و ترافیک ارگانیک بیشتری را به سایت خود هدایت کنید ، قطعه های ویژه بهترین دوست شما هستند. در اینجا چند دلیل برای قالب بندی محتوای جدید و بهینه سازی محتوای موجود برای ایجاد قطعه های برجسته ذکر شده است:

بر “موقعیت صفر” بالاتر از تبلیغات پولی (Google Ads) و سایر نتایج جستجوی ارگانیک تسلط داشته باشید.

با رتبه بندی در بالای صفحه نتایج موتور جستجو برای کلمات کلیدی هدف ، اقتدار نام تجاری خود را ایجاد کنید.

ترافیک واجد شرایط بیشتری را به سایت خود هدایت کنید.

هرچه تعداد بیشتری از افراد روی محتوای شما کلیک کرده و به آن پیوند می زنند ، پیوندهای بیشتری ایجاد کنید.

لیست های آنلاین رقیب خود را در SERP پایین بیاورید

انواع مختلفی از قطعه های برجسته وجود دارد که Google می تواند براساس هدف جستجو ،  نتایج و سابقه جستجو نمایش دهد. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید محتوای خود را به روش های خاصی قالب بندی کنید تا به سه نوع اصلی تصاویر برجسته کمک کند.

Rich Snippet شاخص پاراگراف

Rich Snippet پاراگراف توضیحات 40-50 کلمه ای را بر اساس یک جستجوی با پیوند به محتوای منبع نشان می دهند. این نوع Rich Snippet ها را می توان با SEO مناسب در صفحه و قالب بندی محتوا ایمن کرد.

Rich Snippet شاخص پاراگراف

من می خواهم خلاصه پاسخ و نکته اصلی مطالب خود را در پاراگراف اول پست های وبلاگ و محتوای آنلاین خود بگذارم تا قطعه های برجسته پاراگراف بیشتری را ایمن کنم. من همچنین دوست دارم خلاصه ای از بخشهای مختلف ایجاد کنم تا در ایجاد محتوای بیشتر با برچسبهای برجسته تری همراه باشم.

Rich Snippet لیستی

مشاهده خواهید کرد که اکثر انواع پرس و جوها “چگونه” Rich Snippet لیستی را راه اندازی می کنند. این اطلاعات یا در یک لیست شماره گذاری شده و یا در یک لیست نشانه دار ارائه می شود ، و یک روش قدرتمند برای ایجاد بازدید بیشتر برای سایت های دستور العمل یا محتوای فرآیند محور است.Rich Snippet لیستی

من می خواهم قبل از اینکه بخشهای مفصلی را برای امنیت قطعه های برجسته تر ، لیست گلوله یا لیست شماره گذاری شده اضافه کنم.

 

Rich Snippet جدول                                              

Google ممکن است جدولی در بالای SERP برای جستجو در مورد گزینه های قیمت گذاری ، مقایسه ها و داده ها قرار دهد. بیشتر قطعه های جداول جدول 3-4 ستون عرض و 6-7 ردیف طول دارند.

Rich Snippet جدول

من می خواهم برای خلاصه کردن روند کار ، نمایش مقایسه قیمت ها یا فقط برای ارائه خلاصه ای از انواع مختلف داده ها ، یک جدول HTML به پست های وبلاگ خود اضافه کنم. من متوجه شده ام که Google جداول HTML را در مقایسه با جداول ساخته شده به زبان CSS یا زبانهای دیگر ترجیح می دهد.

  1. بخش سوالات متداول (FAQ) و اسکیما سوالات متداول را اضافه کنید

داده های ساختاری (Structured Data) بیت هایی از کد هستند که می توانید برای کمک به Google در درک محتوای خود به پست های وبلاگ و صفحات وب خود اضافه کنید. شما می توانید محتوای خود را همراه با زبان نشانه گذاری قالب بندی کنید تا اطلاعات موتورهای جستجو را در مورد محتوای خود به صورت قاشق تغذیه کنید و ظاهر خود را در SERP شکل دهید.

بخش سوالات متداول

هنگامی که بخش سوالات متداول را به پایین محتوای خود اضافه کردید ، می توانید با افزودن اسکیما سوالات متداول به قسمت انتهایی مطالب ، توجه بیشتری برای شما ایجاد کند. طرح پرسش و پاسخ تعدادی از مزایا را برای استراتژی SEO شما فراهم می کند مانند:

  • افزایش برداشت ها:  اسکیما سوالات متداول به ایجاد Impression بیشتر کمک می کند ، که می تواند منجر به نرخ کلیک بالاتر (CTR) شود.
  • کلیک های بیشتر وب سایت: با دریافت نمایش بیشتر از صفحات ، کلیک های بیشتری را روی صفحات وب و پست های وبلاگ مشاهده خواهید کرد.
  • لینک سازی داخلی: می توانید به هر پاسخ لینکی در برنامه پرسش و پاسخ خود اضافه کنید. فقط به لینک داخلی با محتوای غیر فروش (مانند یک پست وبلاگ) اشاره کنید تا به تعامل بیشتر شما کمک کند.
  • بهبود قابلیت مشاهده آنلاین: طرح سوالات متداول محتوای شما را بیشتر نمایان می کند زیرا باعث می شود رقبا در SERP پایین بیایند.

من می خواهم برای کمک به مشتریان و موتورهای جستجو ، 3-4 سوال و جواب متداول در پایین هر پست وبلاگ و صفحه وب اضافه کنم. من دریافتم که بخشهای متداول در انتهای مطالب به رتبه بندی کلمات کلیدی کمک می کند و امکان می دهد طرح FAQ را برای یافتن در موتورهای جستجو پیاده سازی کنم.

بازی On-Page-SEO خود را امروز شارژ کنید!

یک استراتژی برنده SEO ریشه در رساندن پیام شما به افراد مناسب در زمان مناسب دارد و تاکتیک های جستجوگرها در صفحه می تواند به شما کمک کند تا به صورت آنلاین پیدا شوید و باعث تبدیل بیشتر شوید.

برای آسان تر خواندن ، اسکن و حتی مجسمه سازی مطالب امروز در SERP از نکات بخشهای بالا استفاده کنید!

برای دریافت مشاوره رایگان سئو در تبریر و یا سفارش طراحی سایت در تبریز با شماره 04191010419 تماس داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 8 =