طراحی سایت فروشگاهی | رسام وب

طراحی وب سایت فروشگاهی

طراحی وب سایت فروشگاهی

منظور از فروشگاه اینترنتی یا سایت فروشگاهی چه چیزی است؟

سایت فروشگاهی وبسایتی است که در آن محصولات به صورت دسته بندی و به تعداد  زیاد قرار می گیرند ،همچنین در مورد هر محصول توضیحات آن ارائه می شود که به خریدار در مورد تصمیم گیری کمک می کند در فروشگاه اینترنتی امکان پرداخت آنلاین وجود دارد که پس از انتخاب یک یا چند محصول و اضافه کردن به سبد خرید مشتری می تواند خرید نمایند یا ثبت سفارش کند و در روزهای آتی اقدام به خرید کند در صفحه اول فروشگاه اینترنتی معمولاً محصولات تخفیف دار یا محصولات خاص موردتبلیغ قرار می گیرند.

مزایای سایت فروشگاهی:

قبل از طراحی سایت فروشگاهی باید مزایای طراحی آن را بدانیم تا اقدام به طراحی آن کنیم .فواید سایت فروشگاهی شاید خیلی زیاد باشد به چند مورد که مهم است در زیر اشاره می کنیم.

1 – قابل دسترس بودن به اطلاع از قیمت های روز:

مهمترین وجه تمایز یک سایت فروشگاهی با یک فروشگاه فیزیکی این است که سایت فروشگاهی در تمامی زمان ها در دسترس است و نیزدر تمامی مکان هایی که اینترنت در دسترس است می توان به سایت دسترسی پیدا کرد. و این امکان سایت فروشگاهی باعث شده است که بیشتر مردم هنگام خرید حضوری نیز قیمت فروشگاه اینترنتی را چک کنند.

2 – تخفیف ها و تغییرات در محصولات خیلی سریع در مدرسه دید مشتری قرار می گیرد:

سایت های فروشگاهی به دلیل مراجعه آسان بازدید زیادی دارند که این امر باعث می شود تخفیفات و تغییرات در محصول یا تغییر در سیاست فروش محصول خیلی سریع به اطلاع مشتری برسد.

3 – فروش از طریق یک فروشگاه اینترنتی هزینه ها را به شدت کاهش میدهد:

اگر شما بخواهید یک فروشگاه بزرگ را، راه اندازی کنید اولین هزینه های آن مکان مناسب، دیزاین، نیروهای فروش مستقر در آنجا و… که هزینه های زیادی را به دنبال دارد  باید متقبل شوید.در صورتی که یک سایت فروشگاهی نیاز به مکانی ماننده انبار دارد و نیرو هایی برای بسته بندی و ارسال که معمولاً هزینه ارسال برعهده  مشتری است.

4 – ارتباط آسان با مشتری در هر زمان:

فروشگاه اینترنتی شما دفتر کار دوم شماست که در زمان فراغت می توانید به انتقادات و نظرات مشتریان پاسخ دهید .این یکی از بهترین مزایای سایت در جهت پیشرفت یک مجموعه می تواند باشد.

طراحی سایت فروشگاهی یا فروشگاه اینترنتی:

در 10 یا 20 ساله اخیر شبکه جهانی اینترنت با سرعت بسیار چشم گیری رشد کرده است ،و به کل تمامی زندگی انسان را هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیرمستقیم تغییر داده است. چه در محیط های کار و چه در محیط های شخصی این تغییرات قابل لمس است .این تغییرات در دنیای تجارت بیشترین اثر را گذاشته است به این صورت که سایت فروشگاهی روزبه روز در تمامی کشور ها رو به ازدیاد است. با ازدیاد فروشگاه اینترنتی نوعی رقابت بین بنگاه های تجاریه سنتی و فروشگاه های اینترنتی به وجود آمده است.

در حال حاضر از جمله مهمترین روشهای فروش و ارائه محصولات از طریق فروشگاه اینترنتی می باشد.چند مورد از خصوصیات یک سایت فروشگاهی به شرح زیر است.

1 – امکان وارد کردن بی نهایت محصول

2 – تقسیم کردن محصولات مرتبط

3 – جستجوی سریع محصولات و نشان دادن محصولات مرتبط

4 – متصل به پنل اس ام اس برای ارسال به مشتریان به منظوره تایید خرید یا تبریک و مناسبت ها

5 – امکان ایجاد صفحه ای برای انتقاد پیشنهاد و نظر سنجی مشتریان در مورد کالاها

6 – امکان مقایسه چند کالای مرتبط

7 – امکان اتصال به سیستم انبارداری که در صورت کم شدن محصول نشان دهد

و ….

مواردی که باعث می شود فروشگاه اینترنتی شما در نتایج محبوبه موتورهای جستجو قرار گیرد

1 – سایت فروشگاهی موبایل فرندلی یا رسپانسیو

شاید برای شما نیز این است اتفاق افتاده است که وقتی با موبایل یا تبلت به سایتی مراجعه می کنید سایت به صورت مناسب لود نشده و شما نمی توانید نوشته های سایت را بخوانید. در حال حاضر بیشتر تجستجو ها از طریق موبایل یا تبلت انجام میگیرد، طراحی فروشگاه اینترنتی شما باید به گونه ای باشد که به راحتی با گوشی هوشمند تطبیق شود سایت موبایل فرندلی یا ریسپانسیو خود را به صورت اتوماتیک با اندازه صفحه موبایل تطبیق می دهد و این امکان را به مراجعه کننده می دهد تا هر جائی و هر زمانی سفارش خود را ثبت و اقدام به خرید نمایید.

2 – رعایت استانداردهای طراحی سایت فروشگاهی

برای رعایت استانداردهای طراحی سایت، اول از همه انتخاب هاست و دامین مناسب می تواند برای فروشگاه اینترنتی در اولویت اول قرار گیرد. بسیاری از طراحان وب سایت برای یک سایت چندین دامین انتخاب می کنند و آنها را روی هم پا رک می کنند. این امر باعث خواهد شد که به مرورزمان از موتورهای جستجو ناپدید شوند.رعایت فونت و محتوای مناسب و همچنین گرافیک وکد نویسی به روز نیز،از استانداردهای طراحی سایت  به شمارمی رود.

ایجاد امنیت خرید برای مشتری

از بزرگترین مشکلات فروشگاه های اینترنتی ایجاد امنیت خرید برای مشتریان در فضای مجازی است .به دلیل سوء استفاده هایی که در اینترنت می شود ایجاد امنیت خرید برای مشتری از بزرگترین مشکلات سایت فروشگاهی است .در حال حاضر در کشور ما نهادهای امنیتی در مقابله با این گونه سوء استفاده ها قوی عمل می کنند و همچنین گرفتن مجوز نماد اعتماد الکترونیک باعث امنیت خرید برای مشتری می شود نماد اعتماد از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیک که زیر نظر وزارت صنعت و معدن است اعطا می گردد

نماد اعتماد