ثبت موسسه در تبریز | رسام وب
ثبت-شرکت-سهامی-خاص-در-تبریز-80x80
ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز
اکتبر 10, 2017
ثبت-شرکت-مسئولیت-محدود-در-تبریز-80x80
ثبت شرکت مسئولیت محدود در تبریز
اکتبر 12, 2017
نمایش همه

ثبت موسسه در تبریز

ثبت-موسسه-در-تبریز-80x80

ثبت موسسه در تبریز

ثبت موسسه در تبریز

ثبت موسسه
موسسه ها انواع مختلفی دارند و کاربردهای آنها غیر تجاری می باشد.منظور از غیر تجاری بودن ، اهداف مربوط به آموزشی یا هنری یا حسابداری و بسیاری دیگر می باشد . ثبت موسسه از مهم ترین و ضروری ترین کارها برای شروع کار می باشد . بنابرین در ابتدای کار باید موسسه را ثبت نمود .

چگونه ثبت موسسه انجام دهیم ؟

برای ثبت موسسه در ابتدا باید سرمایه را تهیه نماییم و شرکایی که نیاز می باشد را تعیین کنیم و سپس مجوزهای رسمی لازم را تهیه کنیم که مهم ترین موضوع برای این کار می باشد . حداقل سرمایه ای که برای ثبت موسسه لازم می باشد یک میلیون ریال می باشد و حداقل تعداد شرکا دو نفر می باشد . در موسسه شرکا به میزان سهمی که برای موسسه گذاشته‌اند در پرداخت قروض و بدهی موسسه شریک می باشند و سود هم همین گونه بین شرکا تقسیم می‌شود .
مجوزی که برای ثبت موسسه لازم است دریافت شود باید از ارگان ها یا مکان های مربوط ، بسته به نوع فعالیت دریافت شود . برای نمونه می‌توان گفت که مجوزهای که برای ثبت موسسات آموزشی باید دریافت شود ابتدا از اداره آموزش و پرورش که مربوط به مسائل آموزشی می باشد مجوز دریافت نموده و پس از آن مراحل دیگر مانند حقوقی کردن و غیره را طی نمود . هر کدام از ارگان های مربوطه مانند ادارات فرهنگ و ارشاد و آموزش و پرورش و غیره ، آیین نامه ها و قوانین و شرایط خصوصی خودشان را برای دادن مجوز در شاخه‌های مختلف اشخاص حقیقی و حقوقی متقاضی دارند که باید آن ها را طی کرد .
علاوه بر صدور مجوز باید ارگان های مربوطه ، موافقت نامه های اصولی برای انجام امور ثبتی را ارائه دهند و مطابق با قانون پس از این که فعالیت مورد نظر رسمی شد ، یک موسسه به عنوان شخصیت حقوقی در نظر گرفته می شود .

مراحل ثبت موسسه :

حداقل تعداد شرکا باید دو نفر باشد .
مبلغ سرمایه مهم نیست در شروع کار چقدر باشد و هر میزان که باشد کافی است .
مدت زمانی که برای کسب مجوز ها و طی مراحل قانونی لازم است ۳ ماه می باشد .
انواع موسسات :
1 –  موسسات انتفاعی : مراکزی می باشند که با تأسیس آن منافع و سود به دست می‌آید و بین شرکا تقسیم می‌شود و هدف از آن نیز داوری و تامین منافع می باشد . برای نمونه کانون های فرهنگی و هنری از این نوع می باشند .
2 – موسسه غیرانتفاعی : هدف از این موسسه‌ها صرفا فقط کسب سود و درآمد نمی باشد و ارائه خدمات به افراد جامعه نیز در آن در نظر گرفته می‌شود و هر دو هدف باهم در این موسسات طی می شوند مانند انجمن خیریه ها .
موسسات ورزشی : برای ثبت موسسات ورزشی سازمان ورزش جوانان برای دریافت مجوز مراجعه می‌کنند که باید رشته مورد نظر ذکر شود تا در مجوز عنوان شود . حداقل تعداد شرکایی که برای این موسسات نیاز می باشد 2 نفر است و حداقل سرمایه یک میلیون ریال می باشد و ارائه گواهی سوء پیشینه الزامی نمی باشد .
ثبت موسسات حسابرسی : این موسسات با هدف فعالیت و ارائه خدمات حسابداری و حسابرسی و بستن دفاتر مالیاتی و ارسال اظهارنامه های مالیاتی ثبت می شود .

مراحل ثبت موسسات حسابرسی :

1 – برای دریافت مجوز باید از خانه حسابداران اقدام شود .
2 – حداقل سرمایه یک میلیون ریال و تعداد ۶ نفر می باشد .
3 – باید مدارک کارشناسی حسابداری توسط یکی از شرکا ارائه شود .
انحلال موسسات :
گاهی بعد از گذشت مدتی موسسه مورد نظر منحل می شود که پس از انحلال آن دیگر نمی توانند فعالیت کنند . انحلال یک موسسه می‌تواند اختیاری باشد یا از طرف حکم دادگاهی انجام شود .
انحلال اختیاری : مدیر یا مدیران اجرایی طبق شرایط و قوانین موجود در اساسنامه اقدام به این کار می‌کنند و پیگیری تمام مراحل ، مربوط به شخص مورد نظر می باشد و اگر شخصی به این منظور تعیین شده باشد بود مجمع عمومی فوق العاده فردی را برای این منظور انتخاب می‌کنند .
حکم دادگاهی : اگر بر اساس حکم دادگاهی موسسه مورد نظر انحلال شود فرد متصدی باید تمام مراحل انحلال را طی کند .

برای اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت در تبریز،دفاتر ثبت شرکت در تبریز با تیم رسام وب تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =