ثبت شرکت تعاونی در تبریز | رسام وب
ثبت-شرکت-مسئولیت-محدود-در-تبریز-80x80
ثبت شرکت مسئولیت محدود در تبریز
اکتبر 12, 2017
ثبت-شرکت-خارج-از-ایران-80x80
ثبت شرکت در خارج از کشور
اکتبر 19, 2017
نمایش همه

ثبت شرکت تعاونی در تبریز

ثبت شرکت تعاونی در تبریز

ثبت شرکت تعاونی در تبریز

ثبت شرکت تعاونی

ثبت شرکت تعاونی در تبریز

شرکتهای تعاونی نوعی از مشارکت می باشد که در آن عده ای از مردم مثل دوستان و خویشاوندان و آشنایان و همسایه ها یا همشهریان که شغل های مشترکی دارند یا تناسب مشابه دارند برای یک هدف مشترک یا منفعت مشترک با هم دست به یکی می شوند و کمک می کنند تا مشکل موجود را با کسب اعتبار و وام تعاونی  حل کنند.در شرکت های تعاونی اعضای شرکت همیشه دارای سرمایه و سهم برابر از سود نیستند ولی هر عضو شرکت بدون در نظر گرفتن درصد سهامش یک رای دارد و نسبت سهام به رای وجود ندارد.بنابرین این گونه می توان بیان نمود که شرکت های تعاونی متکی به اعضا می باشد نه به سرمایه .
در شرکت های تعاونی اعضای شرکت که صاحب سهم نیز می‌باشند چه حقیقی باشند یا حقوقی ، عضو شرکت تعاونی به شمار می آیند.
در شرکت های تعاونی ، سهم واحدی از سرمایه به شمار می‌آید و مقدار آنها باید در اساسنامه ذکر شود.
درآمد ویژه در شرکت های تعاونی به مبلغی گفته می شود که پس از کسر هزینه‌ها و استهلاکات از معاملات و عملیات انجام شده باقی می ماند .
سود سهام در شرکت های تعاونی در واقع از درآمد ویژه ای که سالانه برای شرکت‌های تعاونی به دست آمده ، می باشد که هر ساله به هر سهم اختصاص می‌دهند .
در شرکت های تعاونی مبلغی از درآمد ویژه شرکت برای تقسیم بین اعضا به نسبت معاملاتی که با شرکت انجام داده اند در مقررات قانون شرکت های تعاونی اختصاص داده می شود که به آن مازاد بر گشتی گفته می شود.
تعداد اعضا در شرکتهای تعاونی نباید کمتر از 7 نفر باشد.
شرایط عضویت در شرکت های تعاونی ، خرید و پرداخت تمام بهای یک سهم می باشد.
جز در مواردی که عدم کفایت ظرفیت فنی تاسیسات و امکانات شرکت را که  در اساسنامه هم ذکر شده است ، نشان می‌دهد هیچ محدودیتی برای عضو پذیری نباید وجود داشته باشد .
شرط گرفتن هزینه‌های جدید و اضافه علاوه بر هزینه خرید سهام از اعضای جدید شرکت برای انجام خدمات اضافی و ارتقا شرکت و یا هزینه های شرکت ، اگر در اساسنامه ذکر شده باشد هیچ محدودیتی ندارد.اگر عضوی قصد خروج از شرکت را داشته باشد می‌تواند این کار را انجام دهد و هیچ مانعی وجود ندارد و سهم یا بهای سهام او نیز ظرف یک سال باید نقدا پرداخت شود ولی برای پذیرش مجدد همان عضو خارج شده از شرکت می‌توان شرایط جدیدی را در اساسنامه گذاشت که این کار نیز مانعی ندارد . در شرکت های تعاونی مجمع عمومی در واقع عالی‌ ترین مرجع برای اتخاذ تصمیمات برای اداره ی امور شرکت می باشد که تمام اعضا حضور دارند و می توانند رای خود را به دستور جلسه مجمع  بدهند و سهام هر عضو هر چه قدر که باشد  دارای یک رای می‌باشد و هر عضو در شرکت های تعاونی قادرمی باشد که حق رای و حضور در جلسه را با وکالت به عضو دیگری بدهد ولی یک عضو شرکت نیز علاوه بر رای خود نمی تواند بیش از ۳ رای را با وکالت بپذیرد.
شرکت های تعاونی دارای چه بخش هایی می باشند ؟ 1- مجمع عمومی 2- هیئت مدیره 3- بازرس یا بازرسان
ثبت شرکت های تعاونی در تبریز چگونه انجام می شود ؟
شرکت‌های تعاونی طبق تصمیمات مجمع عمومی موسس تشکیل می‌شود و با ثبت شرکت در تبریز تفاوت دارد و شرکت‌های تعاونی با رای اکثریت اعضا که در مجمع حضور دادند به تصویب می رسد و اکثریت نسبی اعضای هیئت مدیره و بازرسان را انتخاب می‌کنند و ثبت  شرکت بر عهده ی هیئت مدیره و بازرسان که قبولی خود را قبلا کتبا اعلام کرده اند  گذارده می‌شود . همچنین تعداد اعضا موافق  در جلسات  مجمع نباید کمتر از ۷ نفر باشد .

جهت مشاوره در زمینه امور ثبت شرکت،برندینگ و دفاتر ثبت شرکت در تبریز با تیم فنی رسام وب تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هشت =