اخذ رتبه بندی شرکت در تبریز | رسام وب
کارت-بازرگانی-در-تبریز-80x80
اخذ کارت بازرگانی در تبریز
اکتبر 29, 2017
طراحی لیبل در اردبیل
نوامبر 7, 2017
نمایش همه

اخذ رتبه بندی شرکت در تبریز

اخذ-رتبه-بندی-شرکت-در-تبریز-80x80

اخذ رتبه شرکت در تبریز

اخذ رتبه بندی شرکت در تبریز

تمامی شرکت ها برای انجام برخی از کارها و همچنین توسعه ی خود نیازمند انجام قوانینی هستند که به طور دولتی یا بین المللی و جهانی می باشند تا بتوانند در رقابت ها یا انجام قرار دادها شرکت کنند و موجبات توسعه و پیشرفت خود را فراهم آورند . اخذ گواهی نامه ایزو ، اخذ کارت بازرگانی ، اخذ رتبه در شرکت از جمله این قوانین می باشد که شرکت ها باید بعد از ثبت که اولین قدم می باشد برای انجام این قوانین گام بر دارند . در زیرمطالبی در مورد یکی از بخش ها که همان اخذ رتبه در شرکت می باشد را می نویسیم .
رتبه بندی چیست ؟ معیار صلاحیت بر اساس استاندارد های تعریف شده را رتبه بندی گویند . رتبه بندی شرکت ها از طریق میزان توان مندی ها و توانایی های شرکت بر اساس نفرات وسوابق و تجربه کاری و توان مالی آن ها می باشد که توسط معاونت برنامه ریزی و زیر نظر نظارت راهبردی نهاد ریاست جمهوری انجام می گیرد.

شرایط لازم برای دریافت رتبه شرکت :

برای این که شرکت ها بتوانند رتبه دریافت کنند لازم هست که برخی شرایط و ویژگی ها را داشته باشند که به آن ها در زیر اشاره می کنیم :
1 – برای اخذ رتبه برای یک شرکت در وهله ی اول باید شرکت مورد نظر ثبت شده باشد و بنابرین شرکت باید در سازمان ثبت شرکت ها به ثبت رسیده باشد .
2 – شرکت باید شرایط و امتیاز های لازم را طبق ضوابط و دستور العمل های لازم برای تعیین صلاحیت داشته باشد .
3 – شرکت مورد نظر باید سو پیشینه ی حرفه ای نداشته باشد و از این رو محرومیت و ممنوعیتی برای انجام کار های مربوط نداشته باشد .
4 – برای اخذ رتبه شرکت هیچ یک از مدیران نباید کارمند دولت باشد .
5 – مدیر عامل و سایر اعضا هیئت مدیره باید سابقه کار مفید و مرتبط داشته باشند .
6 – امتیازهای مدارک تحصیلی اعضا هیئت مدیره و کارکنان و پرسنل فنی امتیاز آور ، باید فقط در شرکت پیمان کاری یا مشاوره یا طرح ساخت محاسبه شود .

رتبه بندی شرکت های پیمان کاری و شرکت های مشاوره :

رتبه بندی شرکت ها بین شرکت های پیمان کاری با شرکت های مشاور متفاوت می باشد و در شرکت های پیمان کاری رتبه بندی از 1 تا 5 می باشد که 5 پایین ترین و 1 بالا ترین رتبه محسوب می شود ولی در شرکت های مشاور رتبه بندی از 1 به 3 انجام می شود که در این شرکت ها هم سه پایین ترین و یک بالا ترین رتبه محسوب می شود.
در رتبه بندی شرکت های پیمان کاری ، تعداد نیروی فنی و مهندسی حاضر در هیئت مدیره ملاک اصلی می باشد در حالی که در شرکت های مشاور امکانات فنی و نرم افزاری شرکت ها علاوه بر تعداد نیروی فنی و مهندسی نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد .

فواید رتبه بندی شرکت ها ؟

تمامی شرکت ها برای این که قادر باشند با شرکت ها و سازمان های دیگر و همچنین شرکت های دارای رتبه ی دیگر قرار داد بنویسند و همکاری کنند باید رتبه داشته باشند و در غیر این صورت قادر به این کار نخواهند بود .
سرمایه گذاران با توجه به رتبه بندی های شرکت ها و با اطلاع از پتانسیل مالی و فنی آن ها می توانند بهترین تصمیم را در انتخاب شرکت مناسب بگیرند .
پس بنابرین به عبارتی این گونه می توان رتبه بندی شرکت ها را تعریف کرد که از طریق آن ، شرکت ها نسبت به نقاط قوت و ضعف همدیگر آشنایی پیدا می کنند و تصمیمات خود را جهت همکاری کردن یا نکردن اتخاذ می کنند.

رتبه بندی شرکت ها در چند بخش انجام میی شود ؟

1 – رتبه بندی پیمان کاران
2 – رتبه بندی مشاوران
3 – رتبه بندی شرکت های epc
4 – رتبه بندی شرکت های انفورماتیک

جهت اطلاعات بیشتر در مورد در مورد ثبت شرکت در تبریز و همچنین رتبه بندی شرکت در تبریز می توانید با تیم رسام وب تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 10 =